• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Roccagorga

 Miasto Roccagorga

                                 www.roccagorga.com

 

W dniu 4 września 2008r. Rada Miasta podpisała uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na podjęcie współpracy partnerskiej z miastem Roccagorga we Włoszech.

Roccagorga to liczące ponad 4 tys. mieszkańców miasteczko położone w zachodnim wybrzeżu Włoch.
Nawiązanie wzajemnych stosunków z tym miastem miało miejsce w 2007r. podczas pobytu delegacji władz miejskich w partnerskim mieście Unicov w Czechach. W maju 2008r. delegacja władz miejskich Roccagorga na zaproszenie władz miasta przybyła z wizytą do Lędzin. Podczas rewizyty podpisano protokół o partnerstwie, który jest zapowiedzią chęci podpisania umowy o współpracy. Celem współpracy jest jest promowanie i podtrzymywanie współpracy pomiędzy Urzędami  obu miast w celu przyczynienia się do zasadniczego i zrównoważonego rozwoju, zgodnie z realiami społeczno - gospodarczymi, kulturalnymi, historycznymi, życiowymi i środowiskowymi, rozwijanie działań współpracy w obszarach społeczno - gospodarczym, kultury, edukacji, sportu, historii, środowiska naturalnego, turystyki i administracji, które pozwolą zwiększyć możliwości obu miast, utrzymywanie stałych powiązań pomiędzy obydwoma miejscowościami, ułatwianie wymiany pomiędzy mieszkańcami w celu rozwoju, poprzez najlepsze wzajemne zrozumienie poczucia braterstwa europejskiego.

 

                                                                      

Roccagorga

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov