• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Edukacja

Uzyskali stopień nauczyciela mianowanego

Nauczyciele z lędzińskich placówek oświatowych spotkali się 23 sierpnia 2021 r. w Urzędzie Miasta w Lędzinach, w którym otrzymali awanse na wyższe stopnie zawodowe nauczyciela mianowanego.

 

Egzamin dla nauczycieli ubiegających się o awans na stopień nauczyciela mianowanego odbył się piątek 20 sierpnia br.. Podczas egzaminu nauczyciel przedstawia prezentację na temat swojego dorobku zawodowego. Prezentuje swoje umiejętności, które stanowią spełnienie wymagań niezbędnych do uzyskania awansu zawodowego. Nauczyciele prezentują swój dorobek zawodowy przed komisją złożoną z przedstawicieli Gminy, Kuratorium oraz ekspertów Ministerstwa Edukacji Narodowej, a także dyrektora szkoły.

 

Podczas poniedziałkowej uroczystości akty nadania wręczyła burmistrz Krystyny Wróbel, w obecności której awansowani nauczyciele złożyli również ślubowanie. Gratulacje pedagogom składali również dyrektorzy placówek, w których na co dzień uczą dydaktycy.

 

Tytułem tym od teraz mogą się poszczycić -  Pani Joanna Szubert, Pani Magdalena Achtelik-Arndt i Pan Marcin Woźny ze Szkoły Podstawowej z O.I. nr 1 im. K. Miarki w Lędzinach, Pani Beata Urbańczyk i Pani Klaudyna Szpak ze Szkoły Podstawowej z O.I. nr 2 im. Gustawa Morcinka oraz Pani Olga Kolny ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. J. Ch. Ruberga w Lędzinach.

 

Nauczyciel mianowany, to przedostatni szczebel na drodze zawodowej pedagogów. Pracujący w szkole nauczyciele chcąc podnieść swoje kwalifikacje zdobywają po kolei cztery stopnie awansu zawodowego. Zaczynają od stażysty, następnie otrzymują tytuł nauczyciela kontraktowego, mianowanego i dyplomowanego. Wiąże się to m.in. ze zdaniem odpowiednich egzaminów.

 

Wszystkim awansowanym składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów i zaangażowania w pracy.


 

Festyn charytatywny dla Amelki

Miejskie Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Lędzinach oraz Stowarzyszenie Motocyklowi Dawcy Szczęścia postanowili połączyć siły i zorganizować zlot motocyklowy wraz z festynem charytatywnym.

 

Niestety wszystko co fajne szybko się kończy. Nasz sobotni festyn również. Cieszy fakt, że tak licznie zebraliśmy się, aby pomóc Amelce Kandora, jest wokół wielu ludzi o dobrych sercach. Amelka ma dwa lata. Cierpi na niewydolność oddechową, jest w nocy na respiratorze. Ma słabe napięcie mięśni dlatego nie siedzi i nie chodzi. W Polsce lekarze nie są w stanie całkowicie jej zdiagnozować i podjąć odpowiednie leczenie, dlatego jedynym ratunkiem jest kosztowny wyjazd do kliniki w Niemczech.Cieszy nas fakt, że Amelka mogła być w tym dniu razem z nami.

 

Rozpoczęliśmy od fantastycznych występów dzieci z lędzińskich przedszkoli jak również ze Szkoły Artystycznej „Move Arte”, Centrum Edukacji Muzycznej „ Kuźnia dźwięku” oraz Ogniska Muzycznego „ Art- music”. Dziękujemy, że byliście razem z nami.

 

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy ratownictwa górniczego przygotowane przez grupę ratowników Kopalni KWK Piast – Ziemowit Ruch Ziemowit oraz przez OSP Lędziny. Strażacy przygotowali dla dzieci konkursy z nagrodami. Można było zauważyć, że niektóre zadania przyciągały również dorosłych, szczególnie przenoszenie jajek za pomocą strażackiego nożyco-rozpieracza Halmatro. Niestety nagrody przewidziane były tylko dla dzieci. Bardzo doceniamy wasze zaangażowanie i fantastyczne pomysły.

 

Dzieci z niecierpliwością czekały na malowanie „złomka”, który dostarczył Auto Złom „Global” z Mysłowic. Szare autko zamieniło się w kolorowy pojazd, a uśmiech na twarzach dzieci był bezcenny.

 

W wolnych chwilach można było skorzystać z zabaw z animatorkami Panią Gosią i Kasią. Były zabawy z chustą animacyjna, bańki mydlane, zumba dla dzieci i odwiedziny Myszki Miki. Wasza pomoc w organizacji festynu była dla nas bezcenna.

 

Międzyprzedszkolne rozgrywki piłki nożnej były dowodem na to, że nie liczy się wygrana tylko dobra zabawa. III miejsce zajęło MP z O.I. nr 1 , II miejsce MP3 a niepokonanymi zostało MP z O.I. nr 2 – gratulujemy! Dziękujemy również Panu Kazimierzowi Rozmysłowskiemu, który sędziował i pomagał w przygotowaniu rozgrywek.

 

Nad bezpieczeństwem czuwała armia policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu oraz ratownicy medyczni Na Ratunek 24. Również Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego przygotował dla nas symulator dachowania, dzięki któremu mogliśmy nauczyć się jak zachować się podczas wypadku drogowego, szczególnie dachowania samochodu. Dla tych ludzi bezpieczeństwo naszych dzieci zawsze było najważniejsze.

 

Rada Rodziców oraz pracownicy MP z O.I. nr 1 przygotowali stoisko z pysznymi ciastami, loterię fantową, malowanie twarzy, tatuaże oraz konkursy dla dzieci. Fundatorem nagród we wszystkich konkursach była Pani Krystyna Wróbel – Burmistrz Miasta Lędziny. Serdecznie dziękujemy Pani Burmistrz za bezinteresowną cegiełkę, którą włożyła w leczenie Amelki.

 

Wśród nas znalazł się Pan Rafał Roter człowiek o wielkim sercu, który całą kwotę ze sprzedaży książek przekazał Amelce. Pani Basia Brom zadbała o kobiety i służyła radą w doborze kosmetyków firmy Mary Kay, a także była sponsorem nagród w loterii fantowej.

 

Nie lada niespodzianką był pokaz szkolenia psów B&M-dog Michał Langier, który przyciągnął nie tylko miłośników czworonogów.

 

Gwiazda wieczoru zespół Silver Dance oraz dj Kuba który czuwał nad całością festynu wspomogli naszą akcję również charytatywnie, za co z całego serca dziękujemy w imieniu Amelki oraz swoim.

 

To był pierwszy festyn Miejskiego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Lędzinach na tak dużą skalę. Dziękujemy Stowarzyszeniu Motocyklowi Dawcy Szczęścia, że zaproponowali wspólne działanie. Cieszy fakt, że wśród nas jest tylu ludzi chętnych do pomocy, ludzi o dobrych sercach, ludzi bezinteresownych. W niespełna trzy tygodnie udało się zrobić coś wielkiego dla małego człowieka.

 

Dziękujemy wszystkim firmom, instytucjom, osobom prywatnym którzy wspomogli akcję. Serdeczne podziękowania dla Pani Krystyny Wróbel- Burmistrza Miasta Lędziny, dla Pani Iwony Gwóźdź- Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych, dla Radnych Rady Miasta Lędziny, którzy byli obecni na festynie, dla Pana Jakuba Momot Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu, dla Pana Krzysztofa Krasuckiego dyrektora Kopalni KWK Piast-Ziemowit, dla Pana Bernarda Pustelnika prezesa PGK „Partner”. Z całego serca dziekuję Radzie Rodziców MPzO.I.nr 1 w Lędzinach a w szczególności Pani Dagmarze Załachowskiej i Karolinie Brzezina. Dziękujemy Wszystkim motocyklistom, którzy tak licznie zgromadzili się na stadionie.

 

Dziękujemy również: Piekarnia Jan Krzemień, Firany Ewa – dekoracje okienne Imielin, księgarnia Kacper, Art.Nails Paulina Niemczyk, TGB Skład, firma „Mobilna Justyna.

 

Sobotni festyn jest doskonałym dowodem na to, że RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ. Dla Amelki zebrano kwotę 10305,46.

 

Z wyrazami szacunku

Joanna Chowaniec

Dyrektor MPzO.I nr 1

w Lędzinach

 

 


 

VI MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK pt. „Świeć gwiazdeczko”

19 stycznia 2021 r. w Miejskim Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Lędzinach odbył się VI MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK pt. „Świeć gwiazdeczko”.

 

Konkurs miał nieco inny charakter niż w poprzednich latach, bowiem odbył się w formie zdalnej. Wzięło w nim udział 23 dzieci z ośmiu lokalnych przedszkoli: z Przedszkola nr 1, 2 oraz 3 w Lędzinach, z oddziału przedszkolnego przy SP nr 3 w Lędzinach, z Przedszkola nr 1 i 3 w Bieruniu, z Przedszkola w Imielinie oraz z przedszkola Chełmie Śląskim.

 

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury złożone z następujących osób: dyrektor MP z O.I. nr 1 w Lędzinach – p. Joanna Chowaniec, organista z Lędzin – p. Jerzy Jurowicz, prezes PGK „Partner” – p. Bernard Pustelnik oraz skarbnik Rady Rodziców – p. Karolina Brzezina. Jurorzy, po oglądaniu wszystkich nagrań dzieci przesłanych do konkursu ogłosili następujące wyniki:

 

W kategorii dzieci młodsze (3, 4 – letnie):

- I miejsce: MARIA KIEŁBASA (z P – 3 w Lędzinach)

- II miejsce: SZYMON ZAŁACHOWSKI (z P – 1 w Lędzinach)

- III miejsce: LEON JANKOWSKI (z P – 1 w Bieruniu)

- Wyróżnienia: AGATA DYLKA (z P – Imielin),

                        KLARA NOCULA (z P – 3 w Lędzinach)

 

 

W kategorii dzieci starsze (5, 6 – letnie):

- I miejsce: LENA ZOGRODNIK (z P - 1 w Lędzinach)

- II miejsce: DAWID ZAŁACHOWSKI (z P – 1 w Lędzinach),

                     PIOTR URBAŃCZYK (z P – Chełm Śl.)

- III miejsce: FILIP BIOLIK (z P – 3 w Lędzinach)

- Wyróżnienie: OLIWIA BOŻEK (z P – 3 w Lędzinach)

 

 

Wszystkim uczestnikom zostały przekazane pamiątkowe dyplomy oraz inne nagrody rzeczowe. Laureaci pierwszego miejsca w każdej kategorii wiekowej otrzymali również 100 godzinne karnety na pływalnię krytą, przekazane przez Prezesa PGK „Partner” w Lędzinach. Mamy nadzieję, że udział w konkursie przyczyni się do umiłowania przez dzieci i ich rodziny tradycji śpiewania kolęd i pastorałek.

 

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom oraz życzymy dalszych sukcesów wokalnych!

Zdjęcie jury konkursu Kolęd i Pastorałek "Świeć Gwiazdeczko"

 

JASEŁKA ŚLĄSKIE

Dnia 15 grudnia 2020 r. w grupie „Słoneczka” odbyło się nagranie przedstawienia jasełkowego pt: „Stajynka”.

Miało ono charakter szczególny, gdyż dzieci posługiwały się w nich gwarą śląską. Dzieci, które odgrywały powierzone role, mogły pochwalić się iście aktorskimi zdolnościami. Na uwagę zasługiwały również piękne stroje i scenografia. Przedstawienie to powstało w ramach realizacji programu własnego „Moja mała ojczyzna” oraz podczas zajęć kółka regionalnego. Poprzez teksty gwarowe chciałyśmy przybliżyć wszystkich do tradycji śląskich i bożonarodzeniowych oraz wzmocnić poczucie przynależności regionalnej. Przedstawienie to mogły obejrzeć on line dzieci z wszystkich grup w dniu uroczystości wigilijnej w przedszkolu. Nagranie to zostało również udostępnione rodzicom z grupy. Za przygotowanie tego niezwykłego wydarzenia odpowiedzialna była Pani Renata Iwan oraz Magdalena Król.

 

"Z okazji zbliżających się świąt chciałyśmy złożyć wszystkim – i dzieciom i dorosłym z serca płynące życzenia. Życzymy błogosławieństwa Bożej Dzieciny, dobrego zdrowia, rodzinnego przeżycia świąt, wszelkiej pomyślności w Nowym Roku, a dzieciom wymarzonych prezentów, które na Śląsku przynosi Dzieciątko.

Wesołych Świąt i do siego roku!!!

życzy Joanna Chowaniec dyrektor MP z O.I. nr 1 w Lędzinach wraz z całą społecznością Przedszkola"


 

Z okazji 100-lecia Powstań Śląskich w SP nr 3 w Lędzinach przeprowadzona została gra edukacyjna „Z Powstaniami w tle”. Inicjatywa okazała się ciekawą formą realizacji edukacji regionalnej w szkole – rozbudziła w uczniach ciekawość historyczną oraz poczucie lokalnego patriotyzmu. Całość projektu uświetniło wspólne oglądanie filmu pt. „Franek”, który nawiązywał do tematyki powstań.

 

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane dzięki współpracy z Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach
i cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów.


 

Olimpiada na 6!

 Dnia 6 listopada do Szkoły Podstawowej nr 4 w Lędzinach zjechali reprezentanci wszystkich klas pierwszych szkół podstawowych w Lędzinach. W duchu sportowej rywalizacji kolorowe drużyny walczyły o I miejsce w VI Olimpiadzie Pierwszaka pod hasłem „Kolorowa Olimpiada”. Impreza odbyła się pod patronatem  pani Burmistrz Miasta Lędziny Krystyny Wróbel. Jak co roku nauczyciele Damian Parusel i Katarzyna Cetnar zadbali o to aby było barwnie, wesoło i przede wszystkim na sportowo! Po całej sali rozrzucone były kolorowe talerzyki, pachołki i tyczki. Uczniowie przeciągali linę, odgadywali kolorowy szyfr, czy też biegali z kolorowymi obręczami. Rozgrywkom z uwagą i podziwem przyglądali się zaproszeni goście, którzy jednogłośnie przyznali wszystkim Pierwszakom I miejsce. Uczniowie wrócili do swych szkół z pucharami
i medalami. Kolejna Olimpiada już za rok. Zapraszamy!


 

PIELĘGNUJEMY WSPOMNIENIA

Uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 3 w Lędzinach na zajęciach koła regionalnego w mijającym miesiącu prezentowali rodzinne pamiątki i opowiadali o ich historii. Wśród przyniesionych pamiątek dominowały fotografie, ale i nie zabrakło wspaniałych przedmiotów codziennego użytku. To piękny zwyczaj, by pielęgnować wspomnienia o naszych przodkach, bo skrzydła mogą wyrosnąć tylko wtedy, gdy nie zapomnimy o naszych korzeniach.

 

 


 

Pożegnanie ósmoklasistów w SP 3

W tym roku, po wielu latach przerwy absolwentami Szkoły Podstawowej nr 3 w Lędzinach zostali ósmoklasiści. Uroczystość pożegnalna uczniów kończących szkołę miała miejsce na sali gimnastycznej 19 czerwca o godz. 9:00. W trakcie gali miało miejsce tradycyjne wręczenie listów gratulacyjnych rodzicom młodzieży, która uzyskała najwyższe wyniki. Na akademii nastąpiło również uroczyste przekazanie sztandaru szkoły, który dotąd dumnie prezentowali ósmoklasiści przedstawicielom aktualnych klas siódmych.

 

Ważnym punktem programu było wręczenie uczniom kończącym szkołę z wyróżnieniem kart upominkowych do Empiku oraz nagród książkowych wszystkim wychowankom, którzy przez lata, z dużymi sukcesami reprezentowali szkołę w zawodach sportowych.

 

Siódmoklasiści, którzy żegnali swoich starszych kolegów zadbali o odpowiednią oprawę artystyczną wydarzenia, wybranym uczniom wręczone zostały statuetki za nietypowe osiągnięcia, w bardzo nietypowych kategoriach np. za kreowanie nowych trendów mody, za bycie szkolnym skowronkiem itp.

 

Uroczystość pożegnalną uświetnili swoimi talentami również sami ósmoklasiści, zaprezentowali ciekawe układy choreograficzne i przygotowali filmik prezentujący ich szkolną, minioną już codzienność oraz scenkę.

 

Nie zabrakło łez radości, ale i łez smutku, bo ten jest nieodzowny, kiedy po ośmiu latach przychodzi czas, by pożegnać osoby z którymi tyle się przeżyło…

 

Życzymy powodzenia naszym absolwentom na kolejnym etapie edukacji, jesteśmy z nich dumni i mamy nadzieję, że naszą szkołę będą zawsze dobrze wspominać.

 

 

Lista ósmoklasistów, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem:

VIII a: Jagoda Błotko, Konrad Bogulak, Krzysztof Goczoł, Szymon Jacek, Jakub Jaromin, Patryk Martyka, Jakub Przybyło, Julia Smołka, Zofia Ścierska, Dominika Żurek

VIII b: Milena Beyger, Maja Grelak, Eunika Makosz, Gloria Nowak

VIII c: Filip Michalski, Martyna Warzecha, Martyna Kirszniok, Kinga Dudek


 

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 w SP 3

Punktualnie o godzinie 11:00 19 czerwca na placu przed szkołą zebrali się wszyscy uczniowie i nauczyciele z klas I – VII, by uroczyście zakończyć rok szkolny. Wydarzenie uświetniła swoją obecnością Pani Burmistrz- Krystyna Wróbel. Po przemowie Pani Burmistrz i Pani Dyrektor, które życzyły zebranym udanych wakacji i pogratulowały uczniom dobrze wykorzystanego roku na naukę nastąpiło wręczanie nagród książkowych.

Po zakończeniu apelu nauczyciele i uczniowie rozeszli się do swoich klas, by odebrać upragnione świadectwa i podsumować miniony czas nauki.

Gratulujemy wszystkim promocji do następnej klasy i życzymy bezpiecznego i radosnego wypoczynku!


 

Szkoła Podstawowej nr 4 w Lędzinach – po raz kolejny najlepsza w kategorii szkół gimnazjalnych    i ponadpodstawowych.

 

„Proszę Was, pozostańcie wierni temu dziedzictwu”( Jan Paweł II)

 

X edycja Konkursu Edukacja regionalna w szkole przebiegła pod hasłem „Region – Ludzie – Muzyka”. Spośród ok 80 placówek z całego kraju Szkoła Podstawowa nr 4 w Lędzinach zakwalifikowała się do finału, który odbył się 10 czerwca 2019 roku w siedzibie Zespołu Pieśni        i Tańca „Śląsk” w Koszęcinie. Do X – jubileuszowej edycji konkursu  zaproszono placówki spoza województwa śląskiego, co związane było także z ogłoszeniem roku 2019 Rokiem Stanisława Hadyny – założyciela  Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” .

Konkurs ma charakter wieloetapowy. Jednym z zadań była realizacja projektu „Życie muzyczne     w mojej miejscowości i regionie” – w ramach którego opracowano i wykonano grę planszową         z wykorzystaniem multimediów.

Drużyna Szkoły Podstawowej nr 4 w Lędzinach w składzie: Karolina Hermyt, Zuzanna Kolny, Angelika Kubica, Andżelika Stolarczyk, Klaudia Patalong i  Karolina Urbańczyk wykazała się niezwykłą oryginalnością w tworzeniu gry. „Czyja cyja?” - taki tytuł nosi gra, którą zachwyciło się jury.

W finale 10 czerwca uczennice III klasy oddziału gimnazjalnego zaprezentowały filmik przedstawiający przebieg gry oraz wystąpiły przed zgromadzoną publicznością ze współczesną wersją pieśni Stanisława Hadyny pt. „Była babuleńka”. Dodatkowe konkurencje finałowe to gra terenowa oraz quiz muzyczny, w których uczennice gimnazjum poradziły sobie śpiewająco.

Podkreślić należy fakt, iż uczennica Angelika Kubica zdobyła nagrodę specjalną Śląskiego Kuratora Oświaty w kategorii – osobowość konkursu. Angelika zachwyciła żywiołowością, charyzmą i niezwykłym poczuciem rytmu.

Uczennice zostały przygotowane przez Urszulę Karwath, Magdalenę Krzemińską-Kostorz oraz Katarzynę Cetnar.

Podziękowania należą się także rodzicom uczennic oraz nauczycielom szkoły: Przemysławowi Czerniakowi – za zmysł plastyczny, Sylwii Witule – Jedlińskiej – za „ucho” muzyczne, absolwentowi szkoły Rafałowi Rudnickiemu – za profesjonalny montaż oraz Aleksandrowi Karwath – za oprawę muzyczną.

 

Sukces lędzińskiej szkoły to sukces całych Lędzin.


 

Zimowa sanna

Kolejny rodzinny wyjazd do Istebnej odbył się 19 stycznia 2019 r. Organizatorem zimowej wyprawy była Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 4 w Lędzinach. Podczas pobytu w słonecznej, zaśnieżonej Istebnej każdy mógł mile spędzić czas na stoku narciarskim Złoty Groń.  Amatorzy  zimowych szaleństw szusowali po wspaniale zaśnieżonym stoku a młodzi adepci sztuki narciarskiej zdobywali szlify na  placu zabaw. Zimowa słoneczna aura zachęcała do długich spacerów.

 


W godzinach popołudniowych wszyscy uczestnicy wzięli udział w kuligu, który jak na porę roku przystało, odbył się saniami. Następnie wspólnie biesiadowano przy ognisku. Góralska muzyka towarzyszyła uczestnikom


 

AKADEMIA Z OKAZJI 11 LISTOPADA

W dniu 9 listopada w Szkole Podstawowej nr 3 w Ledzinach odbyła się piękna  uroczysta akademia z okazji 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademia przede wszystkim miała  przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Część artystyczna  rozpoczęła się od  zaśpiewania przez uczennice klasy VIII a Julia Smołka oraz Zofia Ścierska piosenki „Ojczyzna”, która  wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku.W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład ich uczestników. Uczniowie klasy V i VII, VIII  recytowali wiersze, opowiadali historię poprzez inscenizację  oraz śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Na koniec uroczystości uczniowie klasy pierwszej przygotowali inscenizację piosenki „ Od morza aż do Tatr oraz Blanka Michalska zaśpiewała piosenkę „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”. Wszystko wypadło wspaniale i bardzo spodobało się publiczności. To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Składamy kwiaty pod pomnikami tych, którzy poświęcili dla nas życie. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. O godzinie 11.11 uczniowie włączyli się w ogólnopolską akcję śpiewania hymnu Polski. Akademie przygotowały Katarzyna Kałka, Ewa Kosteczko, Beata Warzecha, Beata Pyras i Michał Brożek.


 

Uczniowie i Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Hiszpanii | Program Erasmus+

W dniach 30 września - 6 października 2018 r. uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im. Karola Miarki w Lędzinach brali udział
w kolejnym z serii spotkań miast partnerskich uczestniczących w programie Erasmus+ pt. „Communication is the key” („Komunikacja stanowi klucz”). Tym razem grupa zawitała w hiszpańskiej szkole Institut d’Auro w miasteczku Santpedor.

 

 

Uczennice: Paulina Borys, Natalia Kowalska, Elżbieta Paluch i Aleksandra Witek zostały serdecznie przyjęte przez rodziny hiszpańskie. Dzięki temu mogły poznać kulturę
i zwyczaje swoich gospodarzy. Wraz z nauczycielkami: Iwoną Mrzygłód i Dorotą Malinowską oraz uczniami i nauczycielami szkół partnerskich z Hiszpanii, Rumunii, Łotwy, Turcji, Portugalii i Bułgarii uczestniczyły również w zajęciach przygotowanych przez szkołę hiszpańską. Wśród nich znalazły się wspólne śpiewanie specjalnie przygotowanej na to spotkanie piosenki, konkurs fotograficzny nt. uczuć, zajęcia dotyczące komunikacji, zwiedzanie miasta Santpedor, w którym spotkanie się odbyło. W programie wizyty była też całodniowa wycieczka do Barcelony, ze zwiedzaniem Camp Nou, katedry Sagrada Familia
i spacerem po mieście. Odwiedzono również fundację Ampans, zajmującą się dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie, gdzie młodzież wzięła udział we wspólnych zajęciach. Przeprowadzone zostały również warsztaty i pogadanki na temat uczuć. Uczniowie przygotowali wspólną wystawę zdjęć oraz hasła dotyczące komunikacji, które zostały umieszczone na schodach szkolnych. Dużym powodzeniem cieszyły się zajęcia cyrkowe, podczas których młodzież mogła spróbować chodzenia na szczudłach, na linie czy żonglowania. Grupa projektowa spotkała się również z burmistrzem Santpedor.

 

 

Popołudniami uczniowie spędzali czas w grupach międzynarodowych, wspólnie się bawiąc, jedząc i zwiedzając okolicę. Uczennice z żalem rozstały się ze swoimi nowymi przyjaciółmi i nie mogą się doczekać kolejnego spotkania, tym razem w naszej szkole.


 

WIZYTA W BUŁGARII W RAMACH PROJEKTU ERASMUS +

W dniach od 4 do 8 czerwca w bułgarskiej miejscowości Varna miała miejsce druga wizyta z serii spotkań w miastach partnerskich uczestniczących w programie Erasmus + pt. „Communication is the key” („Komunikacja stanowi klucz”).

 

W wyjeździe tym wzięło udział trzech uczniów klas 7 naszej Szkoły – Wiktoria Michalak – kl. 7c, Emilia Dworak i Jan Czech, kl. 7b, oraz dwie nauczycielki języka angielskiego- p. Iwona Mrzygłód i Anna Skop. Podczas tygodniowego spotkania uczniowie gościli u swoich rówieśników z Bułgarii oraz nawiązywali kontakty z pozostałymi uczestnikami ze szkół partnerskich z Hiszpanii, Portugalii, Łotwy i Rumunii.

 

Młodzież gościła w domach rodzinnych swoich kolegów i koleżanek z Varny i okolic. Spotkali się z prawdziwą życzliwością i otwarciem gospodarzy, którzy umilili im czas spotkaniami, wyjazdami i innymi atrakcjami w czasie wolnym. Wszyscy mogli być uczestnikami życia rodzin bułgarskich poprzez spróbowanie ich tradycyjnej kuchni, sposobów prowadzenia domu czy też spędzania czasu wolnego.

 

Podczas tygodniowych warsztatów w Szkole „Yordan Yovkov” uczniowie zostali zapoznani z systemem edukacji w Bułgarii, który jest zbliżony do polskiego. Wszyscy uczestnicy mogli również wziąć udział w warsztatach i zajęciach przeprowadzonych m.in. przez psychologa, artystkę z dziedziny  tradycyjnego rękodzieła bułgarskiego, tancerzy czy anglistki. Gospodarze i rodziny goszczące uczniów przygotowali potrawy w bułgarskim stylu. Zabawy i gry integrujące miały za zadnie usprawnić komunikację między młodzieżą nie tylko w sposób werbalny ale również niewerbalny.

 

Bułgarscy gospodarze sprawili również, że wizyta będzie niezapomniana dzięki wielu wycieczkom. Uczestnicy mogli zobaczyć „Sea garden”, czyli park przy morzu, gdzie brali udział w warsztatach z serii „Emotions and feelings”. W pamięci pozostanie „Komunikacja zwierząt i ludzi”, czyli wizyta w Delfinarium w Varnie. W Parku Ekologicznym uczniowie mogli zobaczyć jak przyroda komunikuje się z człowiekiem, a w Muzeum Archeologicznym uczniowie poznali sposoby komunikowania się naszych przodków od czasów prehistorycznych do średniowiecza. Wszystkie te atrakcje pozwoliły budować młodzieży nowe więzi i relacje usprawniając ich kompetencje językowe.

 

Wracając do Polski uczniowie przywieźli ze sobą bagaż nowych doświadczeń, relacji z młodzieżą z różnych części Europy, sposobów komunikowania się, wniosków i inspiracji do nauki zarówno języka angielskiego ale również chęci poznania kultur innych krajów… i to jest właśnie klucz do komunikacji!


 

Wierszem o Ekologii

Dnia 26 marca najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Lędzinach wzięli udział w szkolnym konkursie recytatorskim dotyczącym oszczędzania wody, energii i pieniędzy. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się nie tylko bezbłędnym opanowaniem tekstu, ale również staranną dykcją i odpowiednią interpretacją recytowanego wiersza. W kategorii klas pierwszych zwyciężyła uczennica klasy IA Łucja Bernad natomiast wśród uczniów klasy drugiej I miejsce zajęła Paulina Dejas. W kategorii klas III najlepszą okazała się Zuzanna Mikos uczennica klasy III A. Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy oraz upominki natomiast pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia w postaci słodkiej niespodzianki. Zwycięzcy konkursu będą reprezentować naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim w Bojszowach.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


 

Warto pomagać

Już od kilku lat Szkoła Podstawowa nr 3 w Lędzinach współpracuje z katowickim hospicjum ,, Cordis‘’. Szczególnie przed świętami staramy się nie zapominać o chorych i potrzebujących. W tym roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły pod opieką, pani A. Hajduk, pani B. Warzechy i pani A. Kramarczyk, wykonali piękne kartki świąteczne natomiast uczniowie klas starszych pod czujnym okiem p. Beaty Pyras przygotowali kolorowe pisanki oraz inne świąteczne upominki. Wszystkie dary zawieźliśmy do hospicjum w piątek przed Niedzielą Palmową. Nasze świąteczne niespodzianki bardzo podobały się pracownikom hospicjum. Mamy nadzieję, że umilą święta podopiecznym. My z naszej strony możemy zapewnić, że nie była to ostatnia wizyta w tym ośrodku. Bo przecież naprawdę warto pomagać innym...


 

Hiszpańskie praktyki lędzińskich uczniów.

W ostatni piątek - 6 kwietnia 2018 roku -  trzydziestoosobowa grupa uczniów trzeciej klasy technikum Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach pod opieką Pana Jerzego Kozłowskiego i Pana Przemysława Wisiorka poleciała na praktyki zawodowe do hiszpańskiej Walencji. Przez kolejny miesiąc będą się szkolić w wybranym przez siebie zawodzie pod okiem hiszpańskich pracodawców i poszerzać swoje umiejętności językowe.

 

Takie zagraniczne praktyki są nie tylko doskonałą okazją do podniesienia swoich kompetencji językowych, ale również szansą na poznanie kultury i codziennego życia Hiszpanów. Na razie trzymamy kciuki za naszych uczniów i życzymy im powodzenia.

 

Buena suerte kochani !


 

Projekt – Tydzień mitologiczny

W dniach 19-22 marca realizowano w Szkole Podstawowej nr 3 w Lędzinach projekt mitologiczny. Skierowany był dla uczniów klas V. Jest tradycją, że w marcu uczniowie realizują działania związane z tematyką mitologiczną. W tym roku szkolnym uczniowie przygotowali komiksy, prace plastyczne oraz scenki mitologiczne. Finał projektu miał miejsce 22 marca. Podczas ostatniego dnia odbył się konkurs o tematyce mitologicznej. Uczniowie klas V, odpowiadali na pytania, rozwiązywali krzyżówki, wyjaśniali związki frazeologiczne. Uczestnicy konkursu wykazali się sporą wiedzą na tematy mitologiczne i świetnie radzili sobie z zadaniami. Ostatecznie zwyciężyła klasa V b, a II miejsce zajęła klasa V a. Atrakcją konkursu były scenki przygotowane przez uczniów. Uczestnicy wykazali się wielkim talentem aktorskim. Brawa dla wszystkich uczniów klas V za realizację projektu.


 

Erasmus+ Komunikacja Stanowi Klucz - Uczniowie SP nr 1 w Portugalii

W dniach 12 – 17 marca 2018 roku w ramach unijnego projektu Erasmus+„Communication is the Key” („Komunkacja stanowi klucz”) w portugalskiej miejscowości Samora Correia  niedaleko Lizbony miała miejsce wizyta partnerska uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im. K. Miarki w Lędzinach.

        W blisko tygodniowym spotkaniu uczestniczyło dwóch nauczycieli (Iwona Mrzygłód, Paulina Kosmala) i czworo uczniów naszej Szkoły (Paulina Oberska, Aleksandra Kaczmarczyk, Oskar Czarnota i Szymon Dudek) a także ich rówieśnicy z Łotwy, Hiszpanii, Rumunii, Bułgarii, Turcji i Portugalii.

        Młodzi uczestnicy wyprawy zostali zakwaterowani w portugalskich rodzinach, w których serdeczni gospodarze wraz z dziećmi zajmowali się uczniami w ich czasie wolnym, organizując im liczne atrakcje.

        Podczas wizyty w portugalskiej szkole Agrupamento de Escolas de Samora Correia, uczestnicy zaznajomili się z portugalskim systemem nauczania, który okazał się bardzo zbliżony do polskiego. Uczestniczyli także w licznych warsztatach integracyjnych prowadzonych przez wykwalifikowanych psychologów, integrujących grach i zabawach sprawnościowych oraz przeglądzie artystycznym przygotowanym przez młodych, utalentowanych Portugalczyków.

        Szkolni gospodarze zorganizowali także swoim gościom wyprawę do muzeum królewskich karoc, zaprosili na spacer brzegiem Oceanu Atlantyckiego, zorganizowali emocjonujące podchody, wycieczkę do Lizbony oraz zaprosili na integrujący wszystkich uczestników projektu posiłek w silnie portugalskim akcencie.

        Podczas tygodniowego wyjazdu nie było czasu na nudę, każda chwila była dla młodych podróżników okazją do poznawania kultur i zwyczajów rówieśników z zarówno północy, jak i południa Europy. Uczniowie wybitnie przekonali się, że założenie projektu jest słuszne, a idea („komunikacja stanowi klucz”), jest prawdziwa i pozwala budować wartościowe relacje międzyludzkie.

        Tegoroczna wiosenna wizyta w Portugalii otwiera serię spotkań w miastach partnerskich uczestniczących w projekcie. Zaowocowała nieocenionymi dla uczniów odkryciami, kształceniem kompetencji językowych, inspirującymi wnioskami i… nowymi przyjaźniami. Najbliższe spotkanie już za trzy miesiące w Bułgarii!

        Wszyscy uczestnicy projektu zostali wybrani według kryteriów uwzględniających aktywność w konkursach językowych, kulturę osobista i możliwości komunikacyjne w języku angielskim.


 

VIII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Logistycznej

8 marca 2018 roku uczniowie trzeciej klasy technikum logistycznego Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach w składzie: Krystian Gąsiorczyk, Tomasz Długosz, Adrian Ficek, Oliwia Nowak, Mateusz Maiczek i Wojciech Kozieł wzięli udział w ósmej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Logistycznej zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

W przeciągu 60 minut przyszli logistycy rozwiązywali test obejmujący treści nauczania w szkołach ponadgimnazjalnych o profilu: technik logistyk, technik spedytor.

Nasi logistycy znaleźli się w grupie ponad 350 najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych z 71 szkół z całej Polski, którzy głowili się nad pytaniami dotyczącymi frontów przeładunkowych, prawidłowego oznakowania materiałów niebezpiecznych, systemów transportowych i logistyki zwrotnej oraz rozwiązywali zadania, w których wykazywali się znajomością wyliczania podatku dochodowego, naliczania podatku Vat oraz ustalania przepustowości powierzchni magazynowej i podatności transportowej .

Najlepszym w gronie naszych reprezentantów okazał się Krystian Gąsiorczyk, który pokonał 300 uczestników. Na drugim miejscu uplasował się Adrian Ficek, a na trzecim Mateusz Maiczek.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych ogólnopolskich konkursach.

                                                                                    


 

ZAPROSZENIE

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Społeczność Uczniowska Szkoły Podstawowej nr 3 im. J.Ch.Ruberga w Lędzinach serdecznie zapraszają na DZIEŃ OTWARTY, który odbędzie się 19.03.2018r. od godz. 16.00 do 18.00.


 

Pięknie piszemy i czytamy, czyli Tydzień Języka Ojczystego

Od 26.02-05.03.2018r. Szkole Podstawowej nr 3 w Lędzinach obchodzono Tydzień Języka Ojczystego. Z tej okazji odbyło się wiele imprez, które cieszyły się sporym powodzeniem. Na górnym korytarzu podczas długich przerw odbywał się happening "Sztuka pisania” na prześcieradle za pomocą gęsich piór, a w bibliotece oprócz wystawy słowników odbyły się konkursowe zmagania- "Konkurs głośnego czytania” i "Konkurs pięknego pisania”.

Wyniki Konkursu

Konkurs pięknego pisania

Klasy IV

1 miejsce – nie przyznano

2 miejsce- Kamila Chrobok, Oliwia Kwietniewska

Klasy V

1 miejsce- Agnieszka Kozubek

2 miejsce- Laura Gawin, Mateusz Firlej

Klasy VII

1 miejsce- Zofia Ścierska

2 miejsce- Maja Gralak, Martyna Warzecha

Konkurs głośnego czytania

Klasy IV

1 miejsce- Wiktoria Muła

2 miejsce- Martyna Górecka, Blanka Michalska

Klasa V

1 miejsce- Emilia Zięcina

2 miejsce- Mikołaj Musioł

Klasy VI

1 miejsce Radosław Szweda

2 miejsce- Oliwia Kopeć, Amadeusz Smolak

Klasy VII

1 miejsce – Jakub Jaromin

2 miejsce- Dawid Włosiński, Kinga Dudek

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursach i zaangażowanie we wszystkie działania, które pokazały, że "Polacy nie gęsi, iż swój język mają”.


 

PEŁNA MISKA DLA ZWIERZAKA ZE SCHRONISKA

W Szkole Podstawowej nr 3 w Lędzinach systematycznie podejmujemy działania na rzecz humanitarnego traktowania zwierząt oraz uczymy szacunku do każdej istoty żywej.

 

Głównym celem naszych działań jest zwrócenie uwagi na los zwierząt, zarówno tych bezdomnych, jak i tych domowych. W szczególności podkreślamy fakt, iż zwierzęta to nie zabawki, ale istoty żywe, które odczuwają ból, smutek, potrafią myśleć i reagować tak samo jak człowiek. Każdy zwierzak, bez względu na rasę czy gatunek zasługuje na odpowiednie warunki bytowe.

 

Co roku uczniowie naszej szkoły stają na wysokości zadania i bardzo aktywnie uczestniczą w akcji. W tym roku szkolnym przekazaliśmy 83 kg karmy oraz blisko 30 posłań do schroniska dla zwierząt w Mysłowicach.

 

Przygotowaniem i zliczeniem darów zajęli się uczniowie z koła ekologiczno-czytelniczego pod opieką pani A. Kruszyńskiej i E. Jelonek.

 

Duże zaangażowanie w zbiórce potwierdza wrażliwość naszych wychowanków na los opuszczonych i zaniedbanych psów i kotów.

 

Dziękujemy wszystkim za udział w akcji.


 

LĘDZIŃSCY NAUCZYCIELE UCZĄ SIĘ W EUROPEJSKICH SZKOŁACH

Od października 2017 roku w Powiatowym Zespole Szkół w Lędzinach realizowany jest projekt programu Erasmus + Akcja KA1 Edukacja szkolna Mobilność kadry edukacji szkolnej „Doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim nauczycieli i pracowników administracji nowoczesnej szkoły”. Projekt przeznaczony jest dla nauczycieli i kadry szkolnej, zainteresowanej podnoszeniem swoich kwalifikacji i zdobywaniem nowej wiedzy na kursach zagranicznych w całości finansowanych przez Unię Europejską. Jednym z celów tego projektu jest wzbogacanie i podwyższanie umiejętności posługiwania się językiem angielskim. W czasie ferii zimowych czworo nauczycieli uczestniczyło w dwutygodniowych kursach języka angielskiego w krajach anglojęzycznych: w Wielkiej Brytanii, w Irlandii oraz na Malcie.

 


 

MŁODZI W AKCJI

W Szkole podstawowej nr 3 w Lędzinach w dniu 02.03.2018 roku odbyły się warsztaty zorganizowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Spotkanie odbyło się w ramach projektu ogólnopolskiego “Młodzi w akcji”, w którym aktywnie uczestniczy klasa VII c. Do udziału w warsztatach tym razem została zaproszona również klasa VII, a realizująca również ogólnopolski projekt “Paczki Solidarności”.  Tematem warsztatów- prowadzonych przez trenera p. Mateusz Wojcieszak – były finanse i bankowość, podstawowe terminy ekonomiczne, a przede wszystkim  omówiono zagadnienia związane z  budżetem obywatelskim oraz terminologią stosowaną przy projektach społecznych.


 

DZIEŃ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH W SP3 W LĘDZINACH

Dzień pierwszego marca został przez Sejm ustanowiony Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji w Szkole Podstawowej nr 3 wyjątkowo uroczyście uczciliśmy pamięć o Żołnierzach Niezłomnych. Uczniowie przygotowali gazetkę okolicznościową z okazji święta. Natomiast w bibliotece szkolnej można było obejrzeć wystawę. Dla całej społeczności szkolnej przygotowano uroczysty apel.


 

SP 3 ZOSTAŁA UHONOROWANA TYTUŁEM  „Dobrze zaprojektowana Szkoła”

Szkoła wzięła udział w kolejnych edycjach konkursu „ Projektuj z klasą’ i  znalazła się w elitarnym gronie placówek, które w szczególny sposób dbają o rozwijanie umiejętności kluczowych swoich uczniów i została uhonorowana tytułem „Dobrze zaprojektowana Szkoła”.

 Tytuł ten został potwierdzony specjalnym Certyfikatem oraz „wirtualną odznaką” do zamieszczenia na stronie internetowej placówki.

Ten znaczek, oznacza, że szkoła:

  • podchodzi do edukacji sposób nowoczesny,
  • jest otwarta na uczniowskie inicjatywy,
  • tworzy dobre warunki do rozwijania pasji i wspierania talentów,
  • poprzez wspieranie pracy metodą projektu kształtuje umiejętności i postawy niezbędne do funkcjonowania w życiu społecznym (m.in. współpraca, planowanie, odpowiedzialność),
  • jest atrakcyjna dla rodziców, którzy poszukują dla swoich dzieci szkoły inspirującej i twórczej.

 

Dobrze zaprojektowana Szkoła to taka, która poprzez promowanie pracy metodą projektu w szczególny sposób dba o rozwijanie umiejętności kluczowych, wprowadza niestandardowe formy nauki, motywując uczniów do większej aktywności.


 

ROK WIELKICH POLAKÓW W SP3

Dnia 15.12. br. odbyła się w Szkole Podstawowej nr 3 w Lędzinach IV edycja konkursu powiatowego „Rok Wielkich Polaków”. W tym roku wspominaliśmy J. Piłsudskiego, T. Kościuszkę i Brata Alberta Chmielowskiego.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 10.00 , a do rywalizacji przystąpiły 4 szkoły: Szkoła Podstawowa nr 1 w Imielinie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Imielinie, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Lędzinach oraz nasza „trójka”.

Gości i uczestników konkursu przywitała dyrektor szkoły pani M. Szeligiewicz. Impreza rozpoczęła się od przedstawienia prezentującego tegorocznych patronów. Na scenie zaprezentowali się uczniowie klasy III, VI, VII oraz przedszkolaki.

Po chwilach zabawy przyszedł czas na zmagania konkursowe. Uczniowie rozwiązywali test, krzyżówkę, rozpoznawali autorów cytatów oraz miejsca związane z życiem i działalnością J. Piłsudskiego, T. Kościuszki i Brata Alberta Chmielowskiego. Choć zadania nie należały do łatwych , wszystkie drużyny świetnie sobie poradziły. Największą liczbę punktów zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Imielinie- oni zajęli też I miejsce. II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 w Imielinie, kolejne miejsca zdobyły: Szkoła Podstawowa nr 3 oraz Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Lędzinach.

Finałem spotkania było wręczenie statuetek ufundowanych przez Radę Rodziców naszej szkoły oraz nagród , których sponsorem był Starosta Bieruńsko- Lędziński. Słodki poczęstunek i wspólne rozmowy zakończyły konkurs.


 

GRUDNIOWE ŚWIĘTA W SP 4

Uroczystość barbórkowa, jak również połączona z nią impreza mikołajkowa, sięgnęły swoimi korzeniami tak głęboko, że po dzisiejszy dzień można bez zastrzeżeń nazwać ją jedną z wielu tradycji jakie propagujemy w Szkole Podstawowej nr 4 w Lędzinach - Goławcu. Spotkanie to, jest również pewnego rodzaju wyznacznikiem początku okresu, podczas którego każdy z nas przygotowuje się do świąt Bożego Narodzenia.

Dnia 5 grudnia w szkole już przy samym wejściu dało się odczuć unoszącą się wokół świąteczną atmosferę. Liczne ozdoby, pięknie prezentująca się choinka, stoiska ze świątecznymi ozdobami WTZ Lędziny oraz uczniów naszej szkoły, sprawiały, że wkraczaliśmy do innego świata odcinając się od szarej rzeczywistości. Tłumy rozbawionych ludzi, zwróconych ku zimowej scenografii oraz scenie, na której prezentowali swoje talenty uczniowie wszystkich klas oraz przedszkolaki , z nieopisaną dumą i uwagą wpatrywały się w małych artystów. Wszyscy młodzi aktorzy z ogromnym zaangażowaniem realizowali swe zadania pragnących pokazać siebie z jak najlepszej strony oraz prezentując swoje umiejętności. Wyśmienite występy były efektem włożonego trudu i zostały słusznie nagrodzone gromkimi brawami.

Pierwszy blok programowy wspólnego świętowania, to Dzień Górnika. Nie zapominamy
o nich, gdyż stanowią część naszej tradycji i kultury naszego regionu. Przybycie Świętego Mikołaja jest wydarzeniem na które czekają wszystkie dzieci. Zwłaszcza, że w tym roku oprócz upominku dla każdego dziecka miał także nagrody dla zwycięzców w konkursie mikołajkowym. Dzięki licznym sponsorom na twarzach wielkiej gromadki dzieci zagościł uśmiech.

Niezwykła staje się świadomość, że mimo corocznego, od lat powtarzającego się wydarzenia , za każdym razem wywołuje to spotkanie niesamowite odczucia. Sprawiając, że każda impreza przybiera wyjątkowe , na długo zapadające w pamięć zdarzenie.


 

MIKOŁAJKI W PRZEDSZKOLU w SP3

Dnia 6 grudnia do oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 3 w Lędzinach przybył św. Mikołaj w asyście trzech Aniołów oraz Elfa. Mikołaj odwiedził w pierwszej kolejności najmłodszą grupę dzieci 3 - letnich / Biedronek /. Zostawił tam duży worek z prezentami dla wszystkich dzieci. Trzylatki wspólnie bawiły się z miłym gościem i chętnie pozowały do zdjęcia.

Następnie św. Mikołaj odwiedził grupę dzieci 3, 4 - letnich / Motylki /, tam również zostawił prezenty. Dzieci z utęsknieniem go oczekiwały. Przygotowały dla ważnego gościa zimowy tron.

Ostatnią grupę do której zawitał św. Mikołaj to były dzieci 5, 6 - letnie / Rybki/ . Na dzieci pod choinką oczekiwały prezenty, które przynieśli pomocnicy św. Mikołaja Aniołowie i Elf. Dzieci wspólnie zatańczyły i zaśpiewały z szanowanym gościem piosenki „ Kaczuchy” , „ Jedzie pociąg
z daleka” , „Wiewióreczka”. Dzieci wręczyły świętemu laurki własnoręcznie wykonane. Mikołaj oraz jego świta otrzymali również słodkie prezenty.

W postać św. Mikołaja wcielił się rodzic z grupy Biedronek. Aniołami zostały uczennice klasy VII / Natalia Karwel i Martyna Warzecha /. Rodzice dzieci 5, 6 – letnich również przebrali się w Anioły i Elfy. Przewodniczący Rady Rodziców Oddziałów Przedszkolnych z dużym zaangażowaniem starał się aby wszystkie dzieci, były w ten szczególny dzień zadowolone.

Do dzieci wszystkich grup przyszedł również św. Mikołaj z Kopalni Węgla Kamiennego Ziemowit oraz od Rady Rodziców. Każde dziecko otrzymało paczkę słodyczy oraz cukierki.


 

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY W SZKOLE PODSTAWOWEJ Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI NR 1

W dniach 27 , 28 listopada 2017 r. odbył się w szkole” Kiermasz świąteczny”. Uczniowie, nauczyciele i rodzice przygotowali wiele ozdób świątecznych. Dzieci chętnie pomagały w sprzedaży. Można było kupić ręcznie robione kartki świąteczne, bombki , kolorowe choinki z papieru, piórek, makaronu, wieńce, unikatowe ozdoby z filcu, aniołki z masy solnej, oraz pachnące cynamonem i imbirem pierniczki i babeczki. Kiermasz upłynął w przedświątecznej i miłej atmosferze. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na cele szkoły oraz dla chorej na raka dziewczynki z Bierunia.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe.


 

SPOTKANIE UCZNIÓW PZS W LĘDZINACH Z PRACOWNIKAMI I STUDENTAMI UNIWERSYTETU EKONOMICZNEGO W KATOWICACH

W ramach współpracy Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach młodzież lędzińskiej szkoły uczestniczyła w niezwykłym spotkaniu.

Ciekawy i atrakcyjny program, specjalnie dla uczniów Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach przygotowała Pani dr Katarzyna Żak z Katedry Zarządzania Przedsiębiorstwem - koordynator współpracy UE w K-cach z PZS w Lędzinach.

 

Na początku uczniowie klas ekonomicznej i logistycznej odwiedzili dziekanat, którego zasady funkcjonowania przedstawiła Kierownik dziekanatu Wydziału Zarządzania - Pani Aneta Szmyd.

 

W czasie pobytu na uczelni młodzież miała także okazję zatańczyć pod okiem instruktora Jerzego Stasicy w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca Silesianie, Instruktor wspaniale opowiadał również o działalności zespołu studenckiego, jego podróżach, historii tańców ludowych oraz zademonstrował piękne stroje tancerzy.

 

Następnym miejscem, do którego została zaproszona nasza młodzież był imponujący, nowoczesny budynek Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych, ze wspaniale wyposażonymi salami wykładowymi, przeszklonymi korytarzami oraz miejscami do nauki i relaksu. Możliwości technologiczne tego budynku, serwerownię oraz systemy ekologiczne przedstawił uczniom sam Dyrektor CNTI – Pan Dariusz Rajfura.

 

W tym samym budynku znajduje się także biblioteka wraz z ogromnymi zbiorami, z których mogą korzystać nie tylko studenci Uniwersytetu Ekonomicznego, ale także Uniwersytetu Śląskiego oraz osoby niezwiązane z uczelnią. O możliwościach wykorzystania tego miejsca opowiadała Pani Barbara Biesmer – Kierownik Biblioteki.

 

Zwiedzanie uczelni połączone zostało z wykładem i ćwiczeniami prowadzonymi przez dr Piotra Hanusa z Katedry Logistyki Ekonomicznej.

 

Niezwykle cennym doświadczeniem było spotkanie ze studentami goszczącej placówki, podczas którego młodzież mogła zadawać pytania dotyczące studiowania, wyboru kierunków, zasad zdawania egzaminów, oceniania , czy też sposobu spędzania wolnego czasu na terenie kampusu.

„Podczas pobytu w murach Uczelni poczuliśmy się prawie jak studenci”- stwierdziła jedna z uczennic

Zwieńczeniem dnia spędzonego z pracownikami i studentami Uniwersytetu było spotkanie z prof. dr hab. Wojciechem Dyduchem - Prodziekanem ds. Rozwoju Wydziału Zarządzania, który każdemu uczniowi wręczył certyfikat uczestnictwa w tym niezwykle ciekawym wydarzeniu.

 

Nad młodzieżą czuwały: Pani Gabriela Jagsz – nauczyciel przedsiębiorczości oraz przedmiotów ekonomicznych oraz Pani Justyna Pilch – nauczyciel przedmiotów logistycznych.

 


 

SPOTKANIE Z PISARZEM W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3

Dnia 25 października br. ośmioro uczniów klas VI-VII Szkoły Podstawowej nr 3 w Lędzinach uczestniczyło w spotkaniu autorskim z pisarzem s-f Michałem Cholewą. Impreza odbyła się w bieruńskim Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Śląskich, którego pisarz jest absolwentem.

Spotkanie było bardzo interesujące. Młodzi czytelnicy poznali bliżej twórczość Michała Cholewy, jego pasje i zainteresowania. Uczniowie pytali pisarza o jego plany , wzory literackie i rady dla tych, którzy zaczęli przygodę z pisaniem. Można było również kupić książki Michała Cholewy i otrzymać od pisarza autograf.

Wyjazd na spotkanie zorganizowali bibliotekarze szkoły: Ewa Kosteczko i Agata Kruszyńska, które mają nadzieję, że takich imprez  będzie więcej, co przyczyni się do rozwoju pasji czytelniczych  u młodych ludzi oraz wpłynie na podniesienie poziomu czytelnictwa.

 


 

W JĘZYKU GOETHEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3

W ramach obchodzonego w Szkole Podstawowej nr 3 w Lędzinach TYGODNIA ŻYCZLIWOŚCI I UPRZEJMOŚCI , uczniowie klasy VII c na języku niemieckim pracując w grupach , spisywali wszystkie zwroty i hasła potrzebne im do wyrażenia uprzejmości w wobec siebie w języku Goethego.


 

CERTYFIKAT COODE WEEK DLA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3

Szkoła Podstawowa nr 3 w Lędzinach przystąpiła do europejskiej inicjatywy Tygodnia Kodowania. Celem była popularyzacja i promocja nauki programowania wśród uczniów naszej szkoły. Przeprowadzone zostały lekcje rozwijające myślenie algorytmiczne, zajęcia z Ozobotem – małym sprytnym robotem, kodowanie obrazków, eksperymenty i konkursy. Za udział w Europejskim Tygodniu Kodowania placówka otrzymała certyfikat.


 

UCZNIOWIE ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI NR 1 TESTOWALI OZOBOTA

W dniach od 8 do 14 listopada do Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 zawitał robot Ozobot. W ramach bezpłatnego programu testowania robotów, uczniowie na zajęciach komputerowych i informatyce mieli możliwość zaprogramowania robota. Ozobot to mały, ale bardzo inteligentny robocik. Został zdobywcą tytułu „Zabawka roku 2016”.

Ozobot zabrał dzieci w niesamowitą przygodę rysowania, rozwiązywania problemów i pracy grupowej. Za pomocą kolorowych kodów rysowanych na kartkach dzieci programowały zadania, które wykonywał robot. Przekonały się, że programowanie jest niezwykle praktyczną dziedziną. Programując Ozobota od razu zaobserwowały efekty swojej pracy.


 

KONCERT MŁODYCH ARTYSTEK Z GIMNAZJUM NR 1

Niedawno skończyły się wakacje, rozpoczął się rok szkolny. Zanim zadzwonił pierwszy dzwonek uczennice Gimnazjum nr 1: Danuta Kłoda i Kamila Muła (z klasy 3c) pięknie zaprezentowały swoje wokalne umiejętności, występując dwukrotnie na scenie podczas Festynu rodzinno- parafialnego Dzielnicy Ławki w Mysłowicach, który odbył się 3 września 2017 r. Koncert naszych młodych artystek tak bardzo spodobał się publiczności, że zostały poproszone o bis. Występy uczennic zorganizowała Sylwia Wituła- Jedlińska, opiekun koła muzycznego w gimnazjum.


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI NR 1 WZIĘLI UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIEJ KAMPANII UPAMIĘTNIAJĄCEJ UCZESTNIKÓW POWSTANIA WARSZAWSKIEGO.

We wrześniu uczniowie klas trzecich wzięli udział w akcji BohaterON – włącz historię! - ogólnopolskiej kampanii mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Uczniowie wraz z wychowawcami (a często też rodzicami) pisali kartki do Powstańców. Dzieci bardzo przeżywały fakt, że mogą napisać do – jak to sami określali – prawdziwych bohaterów. Osiemdziesiąt siedem kartek z pozdrowieniami oraz często wzruszającymi słowami uznania i podziękowania zostało wysłanych na adres fundacji Sensoria, która dostarczy je do adresatów. W Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Lędzinach udało się włączyć historię!


 

NARODOWE CZYTANIE W SZKOLE PODSTAWOWEJ Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI NR 1

13 września 2017 roku w budynku gimnazjum odbyło się narodowe czytanie. Na sali gimnastycznej zebrali się uczniowie klas 2 i 3 gimnazjum oraz goście z budynku szkoły podstawowej uczniowie klas VII.

W tym roku przeczytano fragmenty Wesela Stanisława Wyspiańskiego.

Nauczycielki języka polskiego Anna Pikuła i Ewelina Niemiec wraz z gimnazjalistami w bardzo kreatywny sposób wcieliły się w role bohaterów dramatu.

W czasie spotkania młodzież miała okazję zaznajomić się z ciekawymi faktami z życia autora. Odczytano także list prezydenta Andrzeja Dudy, napisany z okazji Narodowego Czytania.

Spotkanie zorganizowała pani Izabela Rozmysłowska.


 

NARODOWE CZYTANIE W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3

W dniu 05 września w bibliotece i na lekcjach języka polskiego uczniowie klas starszych czytali “Wesel” Stanisława Wyspiańskiego.


 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI Z ITC W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3

W dniach 15-23 września w Szkole Podstawowej nr 3 w Lędzinach obchodziliśmy „Międzynarodowy Dzień Kropki”. Celem były działania, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim była kropka. Nasza „kropka’ wkroczyła również na różne przedmioty. Była na lekcjach j.angielskiego podczas której uczniowie oglądali jej historię w wersji angielskojęzycznej. Na zajęciach matematycznych pojawiła się jako punkt do kreślenia odcinków oraz uczestniczyła w tabliczce mnożenia. Podczas informatyki tworzone były wykresy punktowe oraz szukaliśmy informacji jak ważną funkcję pełni kropka w informatyce. Za pomocą kropek tworzyliśmy obrazki, które następnie zakodowaliśmy. Każdy uczeń miał okazję stworzyć swoją wyjątkowa kropkę.


 

AKCJA BOHATER ON - WŁĄCZ HISTORIE W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3

Kartki do powstańców to wspaniała lekcja historii, w którą włączyli się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Lędzinach. To ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mającą na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Nazwa tej akcji stanowi połączenie dwóch słów polskiego „bohater” i angielskiego „ On” czyli włączyć się. Uczniowie wysyłali kartki do powstańców. Napisali wzruszające słowa do bohaterów by podziękować im za odwagę i męstwo. Pokazaliśmy, że pamiętamy o Powstańcach Warszawskich. Wysłaliśmy kartki  metodą tradycyjną i internetową.


 

PAMIĘTAMY O WAŻNYCH ROCZNICACH - AKCJA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3

W tym roku szkolnym w Szkole Podstawowej nr 3 w Lędzinach zorganizowaliśmy akcję „Pamiętamy wrzesień 1939 rok”. Uczniowie zostali zapoznani z 78 rocznicą wybuchu II wojny światowej oraz 78 rocznicą agresji Związku Radzieckiego na Polskę. Celem akcji było krzewienie postaw patriotycznych. W ramach akcji na lekcjach historii uczniowie poznali kalendarium tych wydarzeń oraz przygotowano gazetkę o tych wydarzeniach.


 

SAMORZĄDY MAJĄ GŁOS - WYBORY DO WŁADZ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Lędzinach przystąpili do ogólnopolskiego projektu „Samorządy mają głos”, dzięki której mogliśmy zorganizować demokratyczne wybory do władz samorządu uczniowskiego. Projekt organizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej ma na celu wspieranie rozwoju samorządności uczniowskiej. Pracę nad wyłonieniem przedstawicieli samorządu uczniowskiego rozpoczęliśmy od wyłonienia zespołu wyborczego, którego skład stanowiły uczennice klasy VII a – Julia Smołka, Zofia Ścierska, Klaudia Jarczak, Kornelia Hopkiewicz Zespół od samego początku zabrał się do pracy. Z pomocą pań Katarzyna Kałka, Ewy Kosteczko opracowany został regulamin wyborów przedstawicieli samorządu uczniowskiego. Swoją kandydaturę zgłosiło 8 uczniów szkoły podstawowej. Kandydaci z pomocą swoich sztabów wyborczych, zgodnie z przyjętym regulaminem, przygotowali plakaty wyborcze. Ruszyła tym samym kampania wyborcza. W dniu 25.09.2017 roku przeprowadzona została debata przedwyborcza, podczas której kandydaci nie tylko mieli możliwość zaprezentowania siebie oraz swoich programów wyborczych, ale również mieli szansę odpowiedzieć na nurtujące wyborców pytania. Dzień 29.09.2016 roku to dzień wyborów. Pod czujnym okiem komisji wyborczej uczniowie klas III- VII wypełniali karty wyborcze, oddając głosy na przedstawicieli samorządu uczniowskiego do specjalnie przygotowanej do tego celu urny wyborczej. Po starannym przeliczeniu głosów okazało się, że najwięcej głosów zdobył Jakub Jaromin, pozostali uczniowie , którzy weszli do SU to: Blanka Michalska, Filip Michalski. Wszystkim uczestnikom i uczestniczkom wyborów, nowym władzom samorządu życzymy realizacji przedwyborczych obietnic.


 

PROJEKT BADAWCZY MŁODZICYFROWI.PL W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3

Od 09 października uczniowie klas siódmych Szkoły Podstawowej nr 3 w Lędzinach przystąpili do ogólnopolskiego projektu naukowo-badawczego pt. „Młodzicyfrowi.pl”. Celem badania jest zdiagnozowanie problemu nałogowego korzystania ze smartfonów przez młodzież szkolną w Polsce. Analizie poddawane będą takie kwestie jak: sposób korzystania z mediów cyfrowych, zagrożenia cyber z udziałem młodzieży, relacje z innymi, postrzeganie siebie i świata. Podejmowana tematyka badań wpisuje się w szeroko rozumiana profilaktykę e-uzależnień. Wyniki będą mogły posłużyć do opracowania działań podejmowanych przez szkołę o charakterze profilaktycznym adresowanych zarówno do uczniów jaki i nauczycieli i rodziców. Projekt pt. „Młodzicyfrowi.pl” wpisuje się w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2017/2018 określone przez MEN (pkt 3. Bezpieczeństwo w internecie. Odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznych). Realizatorem projektu jest Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego oraz Fundacja DBAM O MÓJ Z@SIĘG.


 

CZWARTOKLASIŚCI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI NR 1 W KRAKOWIE

28 września uczniowie klas czwartych byli na wycieczce przyrodniczej w Krakowie. Dzieci zwiedziły Ogród Zoologiczny oraz uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych na terenie Ogrodu Doświadczeń.


 

UCZENNICE ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI NR 1 - ILUSTRATORKAMI NAJNOWSZEJ KSIĄŻECZKI DLA DZIECI PANI GABRIELI KOTAS.

To już trzecie spotkanie dzieci ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 z panią Gabrielą Kotas – autorką książeczek dla dzieci.

Tym razem autorka promowała swoją nową książeczkę pt ,,Lekcje przyjaźni”, w której znalazły się ilustracje wykonane przez dzieci z naszej szkoły: Weronikę Kozok z klasy 3e, Zuzię Szostek i Emilkę Piechę z klasy 3b. Ilustracje pięknie zdobią jedno z opowiadań o przyjaźni chłopca o imieniu Pawełek z pieskiem, który wabi się Mikuś. Dziewczynki otrzymały wielkie brawa od zgromadzonych na spotkaniu uczniów i nauczycieli. Prace do autorki wysłała pani Lucyna Matyja, organizatorka corocznych spotkań w bibliotece z panią Gabrielą Kotas.


 

SPOTKANIE AUTORSKIE W SZKOLE PODSTAWOWEJ Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI NR 1 W LĘDZINACH.

6 czerwca 2017 roku już po raz drugi Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 gościła pana Waldemara Cichoniem, twórcę bardzo poczytnych książeczek dla dzieci, których bohaterem jest kotek Cukierek. Tym razem autor zaprezentował dzieciom swoją najnowszą książkę pt. ,,Skrzat”.


 

AKCJA CZYTELNICZA W SZKOLE PODSTAWOWEJ Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI NR 1 "JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”

Z okazji Akcji Czytelniczej wszystkie dzieci z książką w ręku spotkały się na boisku szkolnym i czytały książki. 


 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR1 SPOŚRÓD 8 DRUŻYN ZJĘŁA III MIEJSCE W ROZGRYWKACH MIĘDZYGMINNEJ LIGII SZACHOWEJ

22 maja 2017 roku w Chełmie Śląskim zakończono rozgrywki Międzygminnej Ligi Szachowej Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych.


 

"MISTRZ PIĘNEGO CZYTANIA" - W BIBLIOTECE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR1 ODBYŁY SIĘ ELIMINACJE DO KONKURSU

Laureaci Konkursu


 

W SZKOLE PODSTAWOWEN Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI NR 1 IM. K.MIARKI ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA INNOWACJA PEDAGOGICZNA "BIESIADY CZYTELNICZE - POKOCHAĆ KSIĄŻKĘ"

 Sadzenie drzewka w ramach innowacji „Biesiady czytelnicze – pokochać książkę


 

UCZNIOWIE ZESPOŁU SZKÓŁ W LĘDZINACH-GOŁAWCU WZIĘLI UDZIAŁ W FINAŁACH WOJEWÓDZKIEGO  KONKURSU REGIONALNEGO W KOSZĘCINIE

Finał regionalnego konkursu


 

AKCJA "NOC W SZKOLE" W ZESPOLE SZKÓŁ W LĘDZINACH - GOŁAWCU

„Świetlicowe nocowanie”


 

AKCJA "NOC W SZKOLE" W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 W LĘDZINACH

Uczniowie SP1 spędzili noc w szkole


 

W POWIATOWYM ZESPOLE SZKÓŁ NASTĄPIŁO UROCZYSTE WRĘCZENIE EUROPASSÓW

Zagraniczne doskonalenie zawodowych umiejętności uczniów Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach - uroczyste wręczenie Europassów Mobilność


 

UCZENNICE POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ Z WIZYTĄ W ING BANKU ŚLĄSKIM

Młodzież technikum ekonomicznego Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach wybrała się z wizytą do oddziału ING Banku Śląskiego w Lędzinach

 


 

UCZNIOWIE POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ W LĘDZINACH UCZESTNICZYLI W DZIEŃ DZIECKA W XXIII SESJI SEJMU DZIECI I MŁODZIEŻY W WARSZAWIE

Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Warszawie


 

W ZESPOLE SZKÓŁ W LĘDZINACH-GOŁAWCU ODBYŁ SIĘ KONKURS WIEDZY O LĘDZINACH I ZNAJOMOŚCI GWARY ŚLĄSKIEJ PN.: "MOJA MAŁA OJCZYZNA"

Konkurs regionalny w Zespole Szkół na Goławcu


 

MIEJSKI KONKURS „CZYTAM! LUBIĘ TO!” W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1

Międzyszkolny konkurs czytelniczy w SP1


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 BYLI NA WYCIECZCE W SKANSENIE

Uczniowie SP1 na wycieczce w skansenie


 

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 ZORGANIZOWANA ZOSTAŁA AKCJA "NOC W SZKOLE"

Noc w szkole


 

POWIATOWY ZESPÓŁ SZKÓŁ BIERZE UDZIAŁ W MIĘDZYNARODOWYM PROJEKCIE EDUKACYJNYM REALIZOWANYM PRZY WSPÓŁPRACY Z AIESEC

Zagraniczni goście w PZS


 

POWIATOWY ZESPÓŁ SZKÓŁ PO RAZ SZÓSTY ZORGANIZOWAŁ KONKURS LOGISTYCZNY

Uczniowie gimnazjum na konkursie logistycznym w PZS


 

UCZNIOWIE TECHNIKUM W POWIATOWYM ZESPOLE SZKÓŁ W LĘDZINACH UCZESTNICZYLI W WARSZTATACH Z OBSŁUGI KASY FISKALNEJ ORAZ Z ROBOTYKI

Uczniowie PZS na warsztatach w Bukowinie Tatrzańskiej


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3: ALICJA ŚCIERSKA, ANGELIKA GÓRECKA I MICHAŁ LEJA WZIĘLI UDZIAŁ W  VII EDYCJI REJONOWEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO

VII edycja Rejonowego Konkursu Czytelniczego, który odbył się w MCK Tychy


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 W LĘDZINACH SPĘDZĄ  (19 MAJA) WIECZÓR W SZKOLE NA DODATKOWYCH ZAJĘCIACH, MIĘDZY INNYMI Z ASTRONOMII

„Idzie niebo ciemną nocą ...” czyli II edycja Nocy w Szkole Podstawowej nr 3 w Lędzinach


 

POWIATOWY ZESPÓŁ SZKÓŁ W LĘDZINACH PO RAZ DWUNASTY WZIĄŁ UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIM PROGRAMIE "DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI"

Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach brali udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Programu „Dzień Przedsiębiorczości”.


 

UCZNIOWIE II KLASY TECHNIKUM ELEKTRYCZNEGO W POWIATOWYM ZESPOLE SZKÓŁ W LĘDZINACH ZWIEDZILI MUZEUM GÓRNICTWA WEGLOWEGO W ZABRZU

Uczniowie technikum elektrycznego i energii odnawialnej PZS na wycieczce w Muzeum Górnictwa Węglowego


 

UCZNIOWIE POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ OBCHODZILI DZIEŃ ELEKTRYKA

Obchody Międzynarodowego Dnia Elektryka


 

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 ODBYŁA SIĘ AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA 3 MAJA

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w SP3


 

DZIECI  Z MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 1 W LĘDZINACH WYSTĄPIŁY NA SALI WIDOWISKOWO-KINOWEJ "PIAST" Z REPERTUAREM WIOSENNYCH PIOSENEK

Impreza zorganizowana przez MP1 i MOK przebiegała pod hasłem: „Wiosna w błękitnej sukience, bierze krokusy na ręce”...


 

UCZNIOWIE POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ W LĘDZINACH ODBYLI CZTEROTYGODNIOWE PRAKTYKI ZAWODOWE NA GRENADZIE W HISZPANII

Uczniowie PZS na praktykach w Hiszpanii


 

MŁODZIEŻ Z TECHNIKUM W POWIATOWYM ZESPOLE SZKÓŁ WZIĘŁA UDZIAŁ W TARGACH LOGISTYKI I TRANSPORTU, KTÓRE ODBYŁY SIĘ W SILESIA EXPO W SOSNOWCU

Uczniowie Technikum Logistycznego w PZS na Tarach Logistycznych w Silesia Expo Sosnowiec


 

UCZNIOWIE TECHNIKUM LOGISTYCZNEGO W POWIATOWYM ZESPOLE SZKÓŁ W LĘDZINACH ODBYLI WARSZTATY Z WYKŁADOWCĄ AKADEMICKIM

21 kwietnia 2017 roku w ramach Dnia Logistyka Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej Powiatowy Zespół Szkół w Lędzinach gościł dr. Pawła Sobczaka - wykładowcę akademickiego


 

CHÓR ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 OTRZYMAŁ WYRÓŻNIENIE NA FESTIWALU 

Chór Szkoły Podstawowej nr 3 w Lędzinach wziął udział w XXVII Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Tychach


 

UCZNIOWIE POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ BYLI NA WYCIECZCE W CINIBA

Uczniowie techników w PZS wybrali się na wycieczkę do Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej oraz Muzeum Śląskiego w Katowicach.


 

UCZNIOWIE GIMNAZJUM W ZESPOLE SZKÓŁ ODBYLI ZAJĘCIA Z DIETETYKIEM

ZS w Lędzinach bierze udział w akcji "Trzymaj formę"


 

W POWIATOWYM ZESPOLE SZKÓŁ W LĘDZINACH ZAKOŃCZYŁA SIĘ CZWARTA EDYCJA AKCJI PROMUJĄCEJ EKOLOGICZNE POSTAWY WŚRÓD MŁODYCH LUDZI

 

IV edycja akcji: „Bądź eko z biblioteką” zakończona


 

UCZNIOWIE ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ Z O.I. NR 1 ZOSTALI ZWYCIĘZCAMI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO ,,PRZEBUDZENIE WIOSNY” ZORGANIZOWANEGO PRZEZ MIEJSKĄ BIBLIOTEKĘ PUBLICZNĄ W LĘDZINACH

"Przebudzenie wiosny" - konkurs recytatorski w Miejskiej Bibliotece Publicznej


 

OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA WODY W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1

Uczniowie Szkoły Podstwowej nr 1 obchodzili Światowy Dzień Wody


 

UCZNIOWIE TECHNIKUM W POWIATOWYM ZESPOLE SZKÓŁ W LĘDZINACH ODBYLI MIESIĘCZNE PRAKTYKI ZAWODOWE W HISZPAŃSKIEJ GRENADZIE

Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkól na zagranicznych praktykach


 

LEGO EDUKACJA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI

Klocki Lego, oprócz tego, że są ulubioną zabawką, są także nieocenionym narzędziem do sensorycznej nauki.


 

DZIECI Z MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 1 WZIĘŁY UDZIAŁ W KONKURSIE PLASTYCZNYM POD PATRONATEM WICEMINISTRA WÓJCIKA, PN.: "JAKI ZNAK TWÓJ? ORZEŁ BIAŁY"

Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 1 na konkursie plastycznym pod patronatem Ministra Michała Wójcika


 

UCZNIOWIE POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ W LĘDZINACH WZIĘLI UDZIAŁ W WOJEWÓDZKIM ETAPIE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO

Wojewódzkie eliminacje konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”.


 

UCZNIOWIE TECHNIKUM POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ W LĘDZINACH WZIĘLI UDZIAŁ W VII EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIEDZY LOGISTYCZNEJ

Uczniowie trzeciej klasy technikum logistycznego Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach


 

W POWIATOWYM ZESPOLE SZKÓŁ W LĘDZINACH ODBYŁA SIĘ I WOJEWÓDZKA KONFERENCJA KLAS MUNDUROWYCH NA KTÓRĄ PRZYBYŁO WIELU OFICJELI

Konferencja w Powiatowym Zespole Szkół w Lędzinach


 

PRZEDSZKOLAKI BRAŁY UDZIAŁ W OBCHODACH ŚWIATOWEGO DNIA PISARZA PRZYGOTOWANYCH PRZEZ UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1

Dzieci z oddziałów przedszkolnych brały udział w obchodach Światowego Dnia Pisarza.


 

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 OBCHODZONO DNI BEZPIECZNEGO INTERNETU

Dni Bezpiecznego Internetu w Szkole Podstawowej z O. I. nr 1 im. Karola Miarki


 

UCZNIOWIE POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ W LĘDZINACH WZIĘLI UDZIAŁ W XVI EDYCJI REGIONALNEGO KONKURSU JĘZYKOWEGO MISH MASH

Uczniowie PZS na konkursie językowym


 

UCZNIOWIE POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ W LĘDZINACH UCZYLI SIĘ JĘZYKA ANGIELSKIEGO OD ZAGRANICZNYCH GOŚCI Z ORGANIZACJI AISEAC

Asystenci językowi w PZS


 

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 ODBYŁY SIE ZAJĘCIA OTWARTE

"Smaki muzyczne" to temat zajęć otwartych w SP1


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 WZIĘLI UDZIAŁ W BALU KARNAWAŁOWYM

Klasy I-III wzięły udział w zabawie karnawałowej


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 OBCHODZILI DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Występy artystyczne uczniów dla babć i dziadków


 

UCZNIOWIE KLAS MUNDUROWYCH POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ W LĘDZINACH WZIĘLI UDZIAŁ W DNIU TAKTYCZNYM NA POLIGONIE WOJSKOWYM W TYCHACH

Uczniowie PZS trenowali na poligonie wojskowym


 

UCZNIOWIE TECHNIKUM POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ ZWIEDZILI FIRME PRO-CARS


 

NASZE KSIĄŻECZKI-ZAJĘCIA W BIBLIOTECE I KONKURS W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1

Uczniowie klas drugich uczestniczyli w zajęciach prowadzonych w bibliotece szkolnej na temat ,,Budowy książki”.


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 ZOSTALI PASOWANI NA CZYTELNIKÓW

Pasowanie na czytelników biblioteki


 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 WZIĘŁA UDZIAŁ W  AKCJI „GÓRA GROSZA”

Uczniowie SP1 zbierali monety by przeznaczyć je na cel charytatywny


 

UCZNIOWIE ZESPOŁU SZKÓŁ NA GOŁAWCU BAWILI SIĘ WSPÓLNIE Z PODOPIECZNYMI OŚRODKA BŁOGOSŁAWIONEJ KAROLINY NA SPOTKANIU WALENTYNKOWYM

W Zespole Szkól w Lędzinach -Goławcu odbyło się spotkanieuczniów z podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej im. Błogosławionej Karoliny


 

UCZNIOWIE TECHNIKUM EKONOMICZNEGO W POWIATOWYM ZESPOLE SZKÓŁ W LĘDZINACH ODBYLI INTERESUJĄCE SPOTKANIE Z BIEGŁYM REWIDENTEM

Ekonomistki zapoznają się z zawodem biegłego rewidenta


 

UCZNIOWIE POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ WZIĘLI UDZIAŁ W PROJEKCIE DOTYCZACYM SZKOLENIA MŁODYCH KIEROWCÓW ORGANIZOWANYM PRZEZ POLICJĘ

W PZS miało miejsce szkolenie pt.: „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”


 

UCZNIOWIE TECHNIKUM ELEKTRYCZNEGO POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ ZDOBYLI UPRAWNIENIA DO ZAJMOWANIA SIĘ EKSPLOATACJĄ URZĄDZEŃ, INSTALACJI I SIECI

Uczniowie PZS ukończyli kurs przygotowujący do egzaminu kwalifikacyjnego SEP


 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 ZORGANIZOWAŁA ZBIÓRKĘ I PRZEKAZAŁA DARY NA SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W MYSŁOWICACH

Podziękowanie dla uczniów SP3 za zorganizowanie zbiórki na schronisko dla zwierząt


 

UCZENNICE POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ ODNIOSŁY SUKCES W I ETAPIE OLIMPIADY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I ZAKWALIFIKOWAŁY SIĘ DO PÓŁFINAŁU

Uczennice PZS zostały laureatkami I etapu Olimpiady Przedsiębiorczości


 

UCZNIOWIE TECHNIKUM POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ UCZA SIĘ PROGRAMOWANIA ROBOTÓW NA ZAJĘCIACH Z INFORMATYKI

Klasa technikum informatycznego Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach została wzbogacona o nowy przedmiot - Elementy robotyki.


 

UCZNIOWIE POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ W LĘDZINACH WZIĘLI UDZIAŁ W AKCJI ZBIERANIA MONET NA CELE CHARYTATYWNE. UZBIERALI 259 ZŁ.

Na przełomie listopada i grudnia w PSZ odbyła się zbiórka monet pn.: „Góra Grosza”.


 

W POWIATOWYM ZESPOLE SZKÓŁ ODBYŁ SIĘ TYDZIEŃ WOLONTARIATU

Wolontariusze PZS


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 WZIĘLI UDZIAŁ W POWIATOWYM KONKURSIE WIEDZY O WIELKIEJ BRYTANII, KTÓRY ODBYŁ SIĘ W BIERUNIU

Laureaci konkursu wiedzy o Wielkiej Brytanii


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 ODBYLI W RAMACH LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO ŚWIĄTECZNĄ ROZMOWĘ  PRZEZ SKYPE Z NATIVE SPEAKEREM Z KANADY

Uczniowie SP3 odbyli rozmowę świąteczną po angielsku przez skype


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 WYSTAWILI JASEŁKA

Jasełka w SP3


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 WZIELI UDZIAŁ W KONKURSIE RECYTATORSKIM: "SZELAST MIJANEGO CZASU"

Uczniowie SP3 na konkursie recytatorskim


 

PRACE UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 ZOSTAŁY NAGRODZONE W REJONOWYM KONKURSIE ARTYSTYCZNYM O LAUR RAFAŁA POMORSKIEGO

Uczniowie SP3 odnieśli sukcesy w konkursie twórczości dziecięcej


 

UCZENNICA POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ W LĘDZINACH JEST WYBITNĄ ZAWODNICZĄ KARATE - MEDALISTKĄ MISTRZOSTW POLSKI I EUROPY

Magdalena Gryc jest od prawie dziesięciu lat zawodniczką Oyama Karate

 

 


 

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 ODBYŁ SIĘ KONKURS WIEDZY O HENRYKU SIENKIEWICZU ZORGANIZOWANY W RAMACH OBCHODÓW ROKU SIENKIEWICZOWSKIEGO. TEGO DNIA UCZNIOWIE WYSTĄPILI Z BARDZO CIEKAWYM PROGRAMEM ARTYSTYCZNYM PRZYBLIŻAJĄCYM UTWORY AUTORA

Inscenizacja z filmu "Potop" w ramach obchodów Roku Sienkiewicza


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEN NR 3 WZIĘLI UDZIAŁ W KONKURSIE, KTÓRY ODBYŁ SIĘ POD HASŁEM "WIRTUALNY FESTIWAL HISTORII NAJNOWSZEJ"

Uczniowie SP3 wzieli udział w konkursie zorganizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej


 

UCZNIOWIE POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ W LĘDZINACH WYSŁUCHALI NA POLITECHNICE ŚLASKIEJ  WYKŁADU NA TEMAT POKRZYWY I JEJ WŁAŚCIWOŚCI

Uczniowie PZS pod budynkiem Politechniki Śląskiej


 

UCZNIOWIE POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ W LĘDZINACH WYSŁUCHALI WYKŁADU NA POLITECHNICE ŚLĄSKIEJ DOTYCZĄCEGO SPRAW EKOLOGII

Uczniowie klas technikum mechaniczno-informatycznego i urządzeń i systemów energetyki odnawialnej Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach wzięli udział w zajęciach przygotowanych przez Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej, dotyczących wpływu człowieka na środowisko.

 


 

KONKURS GWARY ŚLĄSKIEJ W POWIATOWYM ZESPOLE SZKÓŁ W LĘDZINACH

Powiatowy Konkurs Krasomówczy w Gwarze Śląskiej „Godej po naszymu”

 


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 PRZYGOTOWALI PREZENTY I KARTKI ŚWIĄTECZNE DLA CHORYCH Z HOSPICJUM "CORDIS" W KATOWICACH

Uczniowie SP3 pracowali na rzecz hospicjum "Cordis"


 

KABARET "NO NAME" Z POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ W LĘDZINACH ZAJAŁ PIERWSZE MIEJSCE W POWIATOWYM KONKURSIE "TALENTY NA SCENĘ 2016".

W Bieruńskim Ośrodku Kultury po raz  siódmy odbył się Powiatowy Konkurs  „Talenty na scenę” 2016.

 


 

UCZNIOWIE POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ ODBYLI WARSZTATY PN. '"ZAINSTALUJ"

Uczniowie technikum mechanicznego odbyli warsztaty


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 ODBYLI WYCIECZKE DO PAŁACU MŁODZIEZY W KATOWICACH Z OKAZJI DNIA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Mikołajkowa wycieczka do Pałacu Młodzieży w Katowicach


 

OBCHODY "BARBÓRKI" W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 W LĘDZINACH

Barbórka w Szkole Podstawowej nr 3


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 OBCHODZILI UROCZYSCIE DZIEŃ GÓRNIKA

Akademia z okazji Dnia Górnika w SP3


 

W POWIATOWYM ZESPOLE SZKÓŁ W LĘDZINACH ODBYŁA SIĘ UROCZYSTA AKADEMIA BARBÓRKOWA PN.: " JA JESTEM STĄD - SPOTKANIE Z TRADYCJĄ ŚLĄSKĄ "

Uroczyste "Spotkanie z tradycją śląską"


 

W GIMNAZJUM NR 1 ODBYŁ SIĘ MIEJSKI KONKURS WIEDZY HISTORYCZNEJ ZORGANIZOWANY Z OKAZJI 25-LECIA SAMORZĄDNOŚCI LĘDZIN

W listopadzie, w Gimnazjum nr 1 odbył się Miejski Konkurs Wiedzy z okazji 25 lecia Samorządności Lędzin.


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 NA PRZEDSTAWIENIU TEATRALNYM

Uczniowie SP3 uczestniczyli w przedstawieniu ,, Mity greckie” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia.


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 WZIĘLI UDZIAŁ W KONKURSIE "POETYCKA HERBACIARNIA" W RAMACH KTÓREGO RECYTOWALI WIERSZE PATRIOTYCZNE

Uczniowie SP3 na konkursie recytatorskim w PZS Bieruń


 

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 ODBYŁY SIĘ ZAJĘCIA OTWARTE DLA NAUCZYCIELI WSZYSTKICH SZKÓŁ ZNAJDUJĄCYCH SIĘ W BIERUNIU I LĘDZINACH

Nauczyciele mieli okazję zobaczyć w SP1 zajęcia z wykorzystaniem techniki aktywizującej uczniów


 

OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA PLUSZOWEGO MISIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3

Światowy Dzień Pluszowego misia w SP3


 

ZABAWA ANDRZEJKOWA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3

Zabawa "Andrzejkowa" w SP3


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 WZIĘLI UDZIAŁ W "SPRZĄTANIU ŚWIATA"

Uczniowie SP3 wzięli udział w akcji "Sprzątanie Świata"


 

POWIATOWY ZESPÓŁ SZKÓŁ W LĘDZINACH OBCHODZIŁ AKTYWNIE ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I BRAŁ UDZIAŁ W RÓŻNYCH PRZEDSIĘWZIĘCIACH

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości obchodzony w lędzińskim PZS


 

UCZNIOWIE POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ W LĘDZINACH PRZYŁĄCZYLI SIĘ PO RAZ DWUDZIESTY DO AKCJI HONOROWEGO KRWIODAWSTWA

Akcja krwiodastwa w PZS


 

POWIATOWY ZESPÓŁ SZKÓŁ W LĘDZINACH ZAKUPIŁ NOWOCZESNĄ DRUKARKĘ 3D Z KTÓREJ KORZYSTAJĄ PRZYSZLI INFORMATYCY I MECHANICY

Drukarka 3D w PZS


 

POWIATOWY ZESPÓŁ SZKÓŁ OTRZYMAŁ WYRÓŻNIENIE W RANKINGU "IT SZKOŁA"

Dyplom dla PZS


 

UCZNIOWIE POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ SPOTKALI SIĘ Z PRZEDSIĘBIORCAMI W RAMACH OBCHODÓW ŚWIATOWEGO TYGODNIA PRZEDSIĘBIORCZOSCI

Spotkanie uczniów PZS z przedsiębiorcami


 

UCZNIOWIE TECHNIKUM W POWIATOWYM ZESPOLE SZKÓŁ W LĘDZINACH WZIĘLI UDZIAŁ W WARSZTATACH Z ROBOTYKI, KTÓRE ODBYŁY SIĘ W ZAKOPANEM

Uczniowie technikum PZS na warsztatach w Zakopanem


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 UROCZYŚCIE ŚWIĘTOWALI ROCZNICĘ ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI BIORĄC UDZIAŁ W KONKURSACH

Uczniowie SP3 brali udział w konkursach patriotycznych: "Symbole Narodowe" oraz "Moja Ojczyzna Polska"


 

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOSCI W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3

Święto Niepodległości w SP3


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W LĘDZINACH SAMODZIELNIE PRZYGOTOWYWALI ŚNIADANIA,  A NASTĘPNIE WSPOLNIE JE SPOŻYWALI W RAMACH OGÓLNOŚWIATOWEJ AKCJI "ŚNIADANIE DAJE MOC"

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 wzieli udział w akcji "Śniadanie daje moc".


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 WZIĘLI UDZIAŁ W AKCJI "RAZEM DLA POKOJU" ZORGANIZOWANEJ W RAMACH OBCHODÓW TYGODNIA EDUKACJI GLOBALNEJ

Tydzień Edukacji Globalnej w SP3


 

OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA WALKI Z CUKRZYCĄ W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3

Światowy Dzień Walki z Cukrzycą


 

WYRÓŻNIENIE I CERTYFIKAT DLA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3

Certyfikat dla SP3


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 ZDOBYLI DWA PUCHARY NA ZAWODACH ROZEGRANYCH W RAMACH SZACHOWEJ LIGI MIĘDZYSZKOLNEJ

Uczniowie SP1 wzieli udział w Szachowej Lidze Międzyszkolnej


 

UCZNIOWIE POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ NA OLIMPIADZIE EKONOMICZNEJ

Szkolny etap XXX Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej


 

W POWIATOWYM ZESPOLE SZKÓŁ W LĘDZINACH URUCHOMIONA ZOSTAŁA NOWOCZESNA PRACOWNIA KOMPUTEROWA

Nowa pracownia komputerowa w PZS w Lędzinach


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 SPOTKALI SIĘ Z INDONEZYJSKIM MISJONARZEM

Misjonarz w SP3


 

UCZNIOWIE POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ WZIĘLI UDZIAŁ W I ETAPIE OLIMPIADY SPEDYCYJNO-LOGISTYCZNEJ ORGANIZOWANEJ PRZEZ UNIWERSYTET GDAŃSKI

Uczniowie PZS na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Spedycyjno-Logistycznej


 

UCZEŃ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 ZDOBYŁ PIERWSZE MIEJSCE W KONKURSIE RECYTATORSKIM "Z GWARĄ NA TY" ZORGANIZOWANYM PRZEZ MIEJSKI OŚRODEK KULTURY

Konkurs recytatorski "Z gwara na Ty" zorganizowany w sali na Placu Farskim


 

POWIATOWY ZESPÓŁ SZKÓŁ ODWIEDZONY ZOSTAŁ PRZEZ MISJONARZA Z INDONEZJI

Misjonarz w Powiatowym Zespole Szkół


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 WZIĘLI UDZIAŁ W EUROPEJSKIM PROJEKCIE NAUKOWYM  I ODBYLI WIRTUALNĄ LEKCJĘ PRZYRODY Z NAUKOWCAMI

Uczniowie SP 3 biorą udział w programie ERIS


 

POWIATOWY ZESPÓŁ SZKÓŁ W LĘDZINACH OKAZAŁ SIĘ NAJLEPSZĄ SZKOŁĄ W REJONIE NA OLIMPIADZIE LOGISTYCZNEJ I ZAKWALIFIKOWAŁ SIĘ DO ETAPU OKRĘGOWEGO

Uczeń PZS znalazł się w półfinale Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej


 

DZIECI Z MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 2 POZNAŁY PRACĘ ROLNIKA W RAMACH PROJEKTU "GOSPODARSTWO" W KTÓRYM PLACÓWKA WZIĘŁA UDZIAŁ

Przedszkolaki z MP2 wzięły udział w projekcie "Gospodarstwo"


 

PAŹDZIERNIK - MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 IM. KAROLA MIARKI Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI

Uczniowie SP1 obchodzą Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych


 

UROCZYSTE ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH MUNDUROWYCH  W POWIATOWYM ZESPOLE SZKÓŁ W LĘDZINACH

Klasy mundurowe PZS uroczyście ślubowały


 

DRUŻYNA ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 ZAJĘŁA I MIEJSCE W MISTRZOSTWACH SZACHOWYCH, KTÓRE ODBYŁY SIĘ W POWIATOWYM ZESPOLE SZKÓŁ W BIERUNIU

Uczniowie SP1 zwycięzcami Powiatowych Mistrzostw Szachowych


 

UCZNIOWIE KLAS PIĄTYCH SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 IM. KAROLA MIARKI W LĘDZINACH ZWIEDZALI WROCŁAWSKIE OCEANARIUM I ZOO

Uczniowie SP1 zwiedzili ZOO i Oceanarium we Wrocławiu


 

UCZNIOWIE KLAS TRZECICH SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 IM. KAROLA MIARKI W LĘDZINACH ZWIEDZALI CHORZOWSKIE PLANETARIUM

Trzecioklasiści z SP1 na wycieczce w planetarium


 

UCZNIOWIE KLAS TRZECICH SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 ODBYLI WYCIECZKĘ DO RODZINNEJ PIEKARNI PAŃSTWA WANOT BY POZNAĆ TAJNIKI WYPIEKANIA CHLEBA

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 podglądają jak piecze się chleb


 

UCZNIOWIE KLAS DRUGICH SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 PODCZAS SPOTKANIA Z POLICJANTEM, POZNALI ZASADY BEZPIECZNEGO PORUSZANIA SIĘ PO DRODZE

Uczniowie SP3 na spotkaniu z funkcjonariuszem bieruńskiej drogówki


 

PRZEDSZKOLAKI Z MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 1 RYWALIZOWAŁY W KONKURSIE RECYTATORSKIM MAJĄCYM NA CELU PROMOWANIE GWARY ŚLĄSKIEJ

Międzygrupowy konkurs recytatorski "Z gwarą na Ty" w MP1


 

OBCHODY ŚWIĘTA EDUKACJI NARODOWEJ W ZESPOLE SZKÓŁ NA GOŁAWCU

Akademia z okazji Dnia Nauczyciela w ZS na Goławcu


 

DZIECI Z MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 1 W LĘDZINACH ODBYŁY GRUPOWĄ WYCIECZKĘ DO POKAZOWEJ ZAGRODY ŻUBRÓW W PSZCZYNIE

Przedszkolaki z MP1 na wycieczce w zagrodzie żubrów


 

PASOWANIE NA PIERWSZAKÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3

Pierwszoklasiści z SP3 po uroczystym pasowaniu


 

DZIECI Z MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 1 UROCZYŚCIE ŚWIĘTOWAŁY DZIEŃ PAPIESKI

Proboszcz parafii Matki Boskiej Różańcowej na obchodach Dnia Papieskiego w MP1


 

W ZESPOLE SZKÓŁ NA GOŁAWCU ODBYŁO SIĘ SPOTKANIE UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ Z KSIĘGARZEM PT.: "CZY WARTO CZYTAĆ?"

Spotkanie uczniów Zespołu Szkół na Goławcu z księgarzem


 

PRZEDSZKOLAKI Z MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 1 OBCHODZIŁY DZIEŃ MARCHEWKI

Dzień Marchewki w MP1


 

UCZNIOWIE KLAS TRZECICH SZKOŁY PODSTAWOWEN NR 3 ODBYLI ROZMOWĘ Z FUNKCJONARIUSZEM POLICJI I POZNALI ZASADY ZAPOBIEGANIA NIEBEZPIECZEŃSTWOM

ODWIEDZINY POLICJANTA W SP3


 

UCZNIOWIE TECHNIKUM LOGISTYCZNEGO POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ MAJĄ ZA SOBĄ JUŻ PIERWSZY (SZKOLNY) ETAP IX OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY LOGISTYCZNEJ

4 października 2016 roku ruszyła IX Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna


 

PROJEKT "NEXT STEP" W RAMACH MIĘDZYNARODOWEJ ORGANIZACJI AIESEC ZORGANIZOWANY W POWIATOWYM ZESPOLE SZKÓŁ W LĘDZINACH

Iranka i Marokańczyk uczyli młodzież z PZS języka angielskiego i opowiadali o kulturach swoich krajów


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEN NR 3 WYBRALI SWÓJ UCZNIOWSKI SAMORZĄD

Wybory do Samorządu Uczniowskiego w SP3


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 PRZYŁĄCZYLI SIĘ DO AKCJI GŁOŚNEGO CZYTANIA ZORGANIZOWANEJ PRZEZ MIEJSKĄ BIBLIOTEKĘ PUBLICZNĄ

Uczniowie SP1 wzięli udział w akcji Głośnego Czytania


 

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3

Uczniowie SP3 wzieli udział w akcji Głośnego Czytania


 

POWIATOWY ZESPÓŁ SZKÓŁ WZIĄŁ UDZIAŁ W AKCJI CZYTANIA PRZEDSZKOLAKOM ZORGANIZOWANEJ W RAMACH OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA GŁOŚNEGO CZYTANIA

Uczniowie PZS czytali na głos przedszkolakom w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania 2016


 

UCZNIOWIE KLAS TRZECICH SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 W LĘDZINACH POZNAWALI TRADYCJĘ I KULTURĘ NASZEGO REGIONU PODCZAS SPECJALNYCH WARSZTATÓW

Uczniowie SP3 na warsztatach zorganizowanych w ramach Projektu Europejskiego „Dziedzictwo narodowe w województwie śląskim”


 

POWIATOWY ZESPÓŁ SZKÓŁ W LĘDZINACH ZAPROSIŁ GIMNAZJALISTÓW Z BIERUŃSKICH I LĘDZIŃSKICH SZKÓŁ DO WZIĘCIA UDZIAŁU W  KONKURSIE JĘZYKOWYM ZORGANIZOWANYM W RAMACH OBCHODÓW EUROPEJSKIEGO DNIA JĘZYKÓW

"Silni w językach" to konkurs, który PZS przygotował w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków


 

W RAMACH OBCHODÓW EUROPEJSKIEGO DNIA JĘZYKÓW UCZNIOWIE POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ W LĘDZINACH TRENOWALI JĘZYK NIEMIECKI PRZEZ SKYPE

Język niemiecki przez skype w PZS


 

DRUŻYNA Z POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ W LĘDZINACH WZIĘŁA UDZIAŁ W KONKURSIE "CZY BYŁBYŚ DOBRYM INŻYNIEREM?", KTÓRY ODBYŁ SIĘ W GLIWICACH

Uczniowie PZS na konkursie "Czy byłbyś dobrym inżynierem?"


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 W LĘDZINACH WŁĄCZYLI SIĘ W OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA ORDERU UŚMIECHU, KTÓRY MIAŁ MIEJSCE 21 WRZEŚNIA.

Światowy Dzień Orderu Uśmiechu w SP3


 

UCZNIOWIE KLAS MUNDUROWYCH POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ W LĘDZINACH ĆWICZĄ MUSZTRĘ PRZED UROCZYSTYM ŚLUBOWANIEM

Trening musztry przed uroczystością ślubowania


 

WIZYTA NACZELNIKA OSP LĘDZINY W POWIATOWYM ZESPOLE SZKÓŁ W ZWIĄZKU Z OBCHODAMI JUBILEUSZU 105-LECIA ISTNIENIA OSP W LĘDZINACH

Uczniowie PZS świętowali jubileusz 105-lecia istnienia OSP w Lędzinach


 

PIKNIK INTEGRACYJNY "TOLERANCJA NA SPORTOWO" W GIMNAZJUM NR 1.

Piknik integracyjny w Gimnazjum nr 1 im. Janusza Korczaka w Lędzinach z udziałem podopiecznych Ośrodka Błogosławionej Karoliny


 

UCZNIOWIE KLAS MUNDUROWYCH POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ PO RAZ KOLEJNY WZIELI UDZIAŁ W PROFESJONALNYM SZKOLENIU DLA SKOCZKÓW SPADOCHRONOWYCH

Uczniowie klas wojskowych PZS w Lędzinach skakali ze spadochronem


 

UCZENNICE KLAS MUNDUROWYCH POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ W LĘDZINACH WZIĘŁY UDZIAŁ W UROCZYSTYCH OBCHODACH DNIA PAMIĘCI POMORDOWANYCH I POLEGŁYCH POLICJANTÓW, KTÓRE MIAŁY MIEJSCE W KATOWICACH.

Uczennice PZS na obchodach Dnia Pamięci Pomordowanych i Poległych Policjantów


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 W LĘDZINACH WZIĘLI UDZIAŁ W I ETAPIE WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO "NUDNA MATEMATYKA"

Uczniowie SP3 na konkursie matematycznym w Katowicach


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 W RAMACH AKCJI: "EDUKACJA BEZ PODRĘCZNIKA" ODBYLI LEKCJE NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

Uczniowie SP3 wzięli udział w zajęciach na świeżym powietrzu


 

W POWIATOWYM ZESPOLE SZKÓŁ W LĘDZINACH ODBYŁA SIĘ KOLEJNA EDYCJA SZKOLNEGO KIERMASZU UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW

Kiermasz podręczników w PZS


 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 W LĘDZINACH PRZYŁĄCZYŁA SIĘ DO AKCJI NARDOWEGO CZYTANIA 2016.

Uczniowie SP3 czytają "Quo Vadis" Sienkiewicza


 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 W LĘDZINACH

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w SP3


 

UCZNIOWIE GIMNAZJUM NR 1 W LĘDZINACH ZAPREZENTOWALI REPERTUAR SZANTOWY W TRAKCIE KAWIARENKI POETYCKIEJ ORAZ NA BIWAKU ŻEGLARSKIM W CHEŁMIE ŚLĄSKIM

Czerwcowe imprezy uczniów Gimnazjum nr 1 im. Janusza Korczaka w Lędzinach


 

UCZNIOWIE KLAS PIERWSZYCH POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ W LĘDZINACH POZNAWALI PROCESY OCZYSZCZANIA ŚCIEKÓW W RCGW W TYCHACH

 

Uczniowie PZS kształcący się  w zawodzie Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej na wycieczce w Regionalnym Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A. w Tychach.

 


 

"WYBIERZ ŻYCIE. PIERWSZY KROK" - PROGRAM EDUKACYJNO - PROFILAKTYCZNY REALIZOWANY PRZEZ POWIATOWY ZESPÓŁ SZKÓŁ W LĘDZINACH

PZS prowadzi program edukacyjny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych dotyczący profilaktyki raka szyjki macicy i zakażeń HPV

 


 

UCZNIOWIE TECHNIKUM ELEKTRYCZNEGO W POWIATOWYM ZESPOLE SZKÓŁ W LĘDZINACH ŚWIĘTOWALI MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ EELEKTRYKA

Dyrektor PZS wręczyła absolwentom technikum elektrycznego świadectwa kwalifikacyjne SEP


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 W LĘDZINACH UCZYLI SIĘ HISTORII ŚWIATA KORZYSTAJĄC Z NOWOCZESNEJ APLIKACJI OCOOLAR 

Uczniowie klasy IV SP nr 3 wzięli udział w nowoczesnej lekcji historii


 

UCZENNICE KLAS DRUGICH SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 W LĘDZINACH WYSTĄPIŁY NA FESTIWALU TANECZNYM PREZENTUJĄC TANIEC ANDALUZYJSKI

Uczennice SP nr 3 na III Wojewódzkim Festiwalu Tańców Europy

 

 


 

UCZNIOWIE VI KLAS SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 IM. KAROLA MIARKI W LĘDZINACH ODBYLI TRZYDNIOWĄ WYCIECZKĘ DO WARSZAWY

Szóstoklasiści w ramach wycieczki po stolicy zwiedzili również Sejm i Senat RP i spotkali się z Senatorem Czesławem Ryszką


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 IM. KAROLA MIARKI PRZYGOTOWALI WYSTĘPY ARTYSTYCZNE Z OKAZJI ŚWIĘTA PRZYJACIÓŁ SZKOŁY

Obchody Święta Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1


 

CHINKA STUDIUJĄCA W KANADZIE UCZYŁA MŁODZIEŻ POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ W LĘDZINACH MATEMATYKI I JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Chinka z Uniwersytetu w Kanadzie na zajęciach w PZS w ramach programu AIESEC


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4 NA GOŁAWCU  NA ZIELONEJ SZKOLE W ŁEBIE

Trzecioklasiści przez dwa tygodnie przebywali nad polskim morzem


 

UCZNIOWIE TECHNIKUM W POWIATOWYM ZESPOLE SZKÓŁ W LĘDZINACH NA WYCIECZKE W BROWARZE KSIĄŻĘCYM W TYCHACH

Uczniowie lędzińskiego PZS 31 maja zwiedzili Tyskie Browarium


 

KIEROWNIK REFERATU OCHRONY ŚRODOWISKA UM - RENATA ZAZAKOWNY ZŁOŻYŁA WIZYTĘ UCZNIOM GIMNAZJUM NR 1 W LĘDZINACH

Spotkanie pani kierownik Referatu Ochrony Środowiska w Gimnazjum nr 1


 

PROCESJA W BOŻE CIAŁO ZABEZPIECZONA ZOSTAŁA PRZEZ UCZNIÓW KLAS MUNDUROWYCH POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ

Młodzież klas mundurowych PZS w Lędzinach na procesji w uroczystość Bożego Ciała


 

FESTYN SZKOLNY W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 IM. KAROLA MIARKI W LĘDZINACH

Piknik rodzinny w Szkole Podstawowej nr 1


 

MIĘDZYPOKOLENIOWY POKAZ MODY W MIEJSKIM PRZEDSZKOLU NR 2 W LĘDZINACH

Pokaz Mody Przedszkolaków


 

KONKURS LOGISTYCZNY DLA GIMNAZJALISTÓW POWIATU BIERUŃSKO - LĘDZIŃSKIEGO ZORGANIZOWANY NA TERENIE POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ W LĘDZINACH

Konkurs dla Gimnazjalistów w auli Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach


 

PIKNIK RODZINNY W POWIATOWYM ZESPOLE SZKÓŁ - 21 MAJA 2016.

Młodzież PZS w Lędzinach bawiła się na Pikniku Rodzinnym wraz ze swymi rodzinami


 

WYCIECZKA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 IM. KAROLA MIARKI W LĘDZINACH DO MOSZNEJ NA OPOLSZCZYŹNIE

Wycieczka edukacyjna uczniów klasy IV SP nr 1 do zamku w Mosznej


 

WRĘCZIE UCZNIOM TECHNIKUM W PZS EUROPASSOW, EUROPEJSKICH DOKUMENTÓW POTWIERDZAJĄCYCH UKOŃCZENIE ZAGRANICZNYCH PRAKTYK ZAWODOWYCH

UczniowiePZS Lędziny na zagranicznych praktykach zawodowych


 

UCZENNICE PZS NA POSIEDZENIU KOMISJI PROBLEMOWEJ, SKŁADAJĄCEJ SIĘ Z POSŁÓW TEGOROCZNEJ SESJI SEJMU DZIECI I MŁODZIEŻY - SULEJÓWEK 14-15 MAJ 2016.

Uczennice I klasy Technikum im. Anielina Fabery wchodzącego w skład PZS Lędziny na wyjeździe w Sulejówku

 


 

"CO WARTO WIEDZIEĆ O GWARZE ŚLĄSKIEJ" - PRELEKCJA W GIMNAZJUM NR 1 IM JANUSZA KORCZAKA DOTYCZĄCA KULTURY I TRADYCJI NASZEGO REGIONU

Wykład prof. Heleny Synowiec na temat gwary śląskiej


 

WIZYTA PIERWSZAKÓW ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W FABRYCE DANONE W BIERUNIU

Uczniowie pierwszych klas SP nr 1 na wycieczce w fabryce Danone


 

UROCZYSTE OBCHODY ZAKOŃCZENIA II WOJNY ŚWIATOWEJ WSPÓŁORGANIZOWANE PRZEZ GIMNAZJUM NR 1 IM. JANUSZA KORCZAKA

Młodzież z Gimnazjum nr 1 na uroczystości 9 maja


 

UCZNIOWIE TECHNIKUM ELEKTRYCZNEGO PZS NA ZAJĘCIACH ZORGANIZOWANYCH PRZEZ POLITECHNIKĘ ŚLĄSKĄ

 

Wizyta uczniów PZS na Politechnice Śląskiej


 

AKADEMIA UPAMIĘTNIAJĄCA 1050 ROCZNICĘ PRZYJĘCIA PRZEZ POLSKĘ CHRZTU W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3

Przedstawienie z okazji 1050-lecia Chrztu Polski w Szkole Podstawowej nr 3 im. J.Ch. Ruberga


 

SPOTKANIE MATURZYSTÓW Z PZS W LĘDZINACH Z ALOJZYM LYSKO

Prelekcja pisarza z Bojszów - Alojzego Lysko dla uczniów Powiatowego Zespołu Szkół.


 

UCZNIOWIE TECHNIKUM ELEKTRYCZNEGO POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ W LĘDZINACH NA KONKURSIE Z WIEDZY O ELEKTRYCE

Konkurs SEP w Gliwicach


 

UCZNIOWIE TECHNIKUM LOGISTYCZNEGO POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ W LĘDZINACH GOŚCILI W FIRMIE LOGISTYCZNEJ SEIFERT POLSKA

Logistycy z lędzińskiego PZS-u w firmie Seifert Polska.

 

 


 

UCZENNICE TECHNIKUM EKONOMICZNEGO W POWIATOWYM ZESPOLE SZKÓŁ W LĘDZINACH PODCZAS DNIA OTWARTEGO W URZEDZIE STATYSTYCZNYM W KATOWICACH 

Wizyta uczennic PZS w Urzędzie Statystycznym w Katowicach


 

SPOTKANIE PRZEWODNICZĄCEJ RADY MIASTA ELŻBIETY OSTROWSKIEJ Z UCZNIMAMI LĘDZIŃSKIEGO GIMNAZJUM NR 1 W RAMACH OBCHODÓW 16 ROCZNICY ISTNIENIA TEJ SZKOŁY

Obchody 25-lecia Samorządu Terytorialnego w Lędzinach w Gimnazjum nr 1 im. Janusza Korczaka


 

WYKŁADY NA POLITECHNICE ŚLĄSKIEJ DLA PRZYSZŁYCH ELEKTRYKÓW, INFORMATYKÓW I TECHNIKÓW GÓRNICTWA KSZTAŁCĄCYCH SIĘ W POWIATOWYM ZESPOLE SZKÓŁ W LĘDZINACH

Uczniowie klas technikum PZS w Lędzinach uczestniczą w wykładach na Politechnice Śląskiej w Katowicach


 

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU "ALFIK MATEMATYCZNY" - Lędzinianie z SP nr 3 wyróżnieni

Troje uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 otrzymało dyplomy uznania za bardzo dobre wyniki w konkursie matematycznym


 

Życzenia Ministerstwa Obrony Narodowej dla Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach


 

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov