• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Zmarł Rajmund Horst, były członek zarządu PGG i dyrektor kopalni Piast-Ziemowit

9 lipca 2024

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Rajmunda Horsta.

Społeczność naszego miasta składa wyrazy głębokiego żalu i serdecznego współczucia rodzinie i wszystkim bliskim zmarłego.

 

Rajmund Horst do 30 czerwca był wiceprezesem spółki. W zarządzie PGG odpowiadał za produkcję. Zanim został wiceprezesem był dyrektorem kopalni Piast-Ziemowit. W swojej karierze był także dyrektorem Zakładu Górniczych Robót Inwestycyjnych w Bieruniu i dyrektorem ds. produkcji kopalni Ziemowit.

Rajmund Horst był absolwentem Politechniki Śląskiej, Wydziału Techniki Eksploatacji Złóż, Organizacji i Ekonomiki Górnictwa. Karierę zawodową zaczynał w kopalni Piast, gdzie przeszedł wszystkie szczeble górniczej kariery, od górnika do stanowiska kierownika działu górniczego. Ukończył studia podyplomowe w zakresie zarządzania oparte o strukturę programu MBA oraz Szkołę Menedżerów Górniczych.

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov