• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Stowarzyszenia i organizacje mogą składać wnioski

22 lipca 2020

Stowarzyszenia mające do tej pory siedzibę na parterze budynku (przy ul. Lędzińskiej 88) na Placu Farskim będą miały możliwość bezpłatnego użytkowania nowego lokalu w tym samym budynku.

Wszystkie zainteresowane lędzińskie stowarzyszenia i organizacje mogą już składać wnioski do Burmistrza Miasta Lędziny o zawarcie umowy na bezpłatne użyczenie pomieszczenia nr 9 w budynku przy ul. Lędzińskiej 88 na Placu Farskim.

 

Lokale na parterze zostaną odnowione i oddane pod wynajem. W ten sposób miasto uzyska wpływy do budżetu miasta, a organizacje nadal bezpłatnie będą mogły korzystać z pomieszczenia w tym samym punkcie miasta.

 

Warto przypomnieć, że pomieszczenia na Placu Farskim nie mogły być do tej pory odpłatnie wynajmowane, gdyż takie były założenia projektu unijnego pod nazwą Rewitalizacja Historycznego Centrum Lędzin „Plac Farski”, z którego miasto otrzymało dofinansowanie na ten cel.

 

Wnioski można składać w punkcie podawczym:

Urzędu Miasta w Lędzinach

Tel. (32) 216 65 11 do 13

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov