• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Zielone Przedszkole

10 maja 2022

Miejskie Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1 w Lędzinach wraca do tradycji wyjazdów określanych mianem Zielone Przedszkole. Podążając za tym pomysłem, w tym roku starsze przedszkolaki ostatni tydzień kwietnia spędziły w Rabce-Zdroju.

Willa Hanusia przyjęła Przedszkolaków z otwartymi ramionami i otoczyła swoim urokiem i troskliwością. Po przybyciu na miejsce przed dziećmi stanęło pierwsze zadanie - zakwaterowanie. Dzieci same zadecydowały z jakim kolegą, lub koleżanką, chcą być w pokojach. Wydaje się, że decyzje były trafne, bo nikt nie narzekał na towarzystwo, a dodatkowo podczas wspólnego mieszkania, nawiązały się nowe przyjaźnie.

         Program wyjazdu był bardzo urozmaicony. Postawiono na zdrowy i aktywny wypoczynek. Dzieci odwiedziły Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce, gdzie oglądali zabytkowe lokomotywy i wagony, bawili się przy muzyce granej na żywo przez góralską kapelę, w Muzeum Górali i Zbójników poznali ciekawe tradycje dawnego życia Górali i słynnych zbójników i malowali drewniane bibeloty, mieli szaloną imprezę "Piżama-Party", uczestniczyli w wycieczce wozem konnym podziwiając atrakcje Rabki-Zdrój, spacerowali po Parku Zdrojowym, dotleniali organizmy przy tężni, bawili się na urządzeniach dmuchanych, jeździli na gokartach, wspinali się w parku linowym, bawili się na różnych placach zabaw i oczywiście uprawiali piesze wędrówki.

         Wisienką na torcie był wypad do Rabkolandu, gdzie mogli korzystać z różnych atrakcji. Podobało się dosłownie wszystko: karuzele, samochodziki, pociągi, "wysoka wieża", "pływające statki", "kraina cyrku", "latający autobus", "kraina klocków" i "pyszne lody dla ochłody", bo pogoda tego dnia była słoneczna.

         Wyjazd okazał się strzałem w dziesiątkę czyli wielką przygodą, zarówno dla Przedszkolaków jak i nauczycieli. Wspomnienia i towarzyszące im pozytywne emocje z pewnością na długo zostaną w pamięci uczestników tegorocznego wyjazdu "Zielone Przedszkole".

      

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov