Założono Klub Tygodnika Powszechnego
19 kwietnia w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się zebranie założycielskie Klubu Tygodnika Powszechnego. Uczestniczyło w nim ponad 20 osób, które najpierw wysłuchały prelekcji redaktora Jana Mazurkiewicza pt. „Tygodnik Powszechny wczoraj i dziś”, a potem wzięły udział w dyskusji na tematy poruszane przez prelegenta. Akces do KTP, który ma charakter otwarty, zgłosiło 17 osób, w tym kilka spoza powiatu.
Pomysłodawcą i inicjatorem tego przedsięwzięcia jest Jan Szuła z Imielina, a w skład grupy inicjatywnej wchodzili jeszcze Mirosław Leszczyk z Lędzin i Leszek Kwit z Mysłowic Ławek.
6 maja (poniedziałek) o godz.17.00 członkowie powyższego KTP planują uczestniczyć w otwartym spotkaniu z ks.Adamaem Bonieckim, które organizuje KTP w Gliwicach na terenach po byłej kopalni "Gliwice" (Budynek 3 "Cechownia") w Centrum Edukacyjno-Biznesowym "Nowe Gliwice".