• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Wyniki II Powiatowego Konkursu Ortograficznego Języka Angielskiego

2 czerwca 2016

Dnia 23 maja, w Gimnazjum nr 1 im. Janusza Korczaka w Lędzinach odbył się II Powiatowy Konkurs Ortograficzny Języka Angielskiego: "A SPELLING BEE". 

Wzięło w nim udział 36 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów powiatu bieruńsko lędzińskiego wyłonionych podczas wcześniejszych eliminacji.

 

W półfinale uczniowie pisali krótki test, zawierający wcześniej podane słowa - w tym roku - zaczynające się na literę B. Walka była na tyle zacięta, że przeprowadzono dwie dogrywki. Do finału przeszło pięcioro uczniów. Każdy z nich miał za zadanie przeliterować wylosowane słowa. Poziom trudności wzrastał z każdą rundą. 

 

Ostatecznie pierwsze i drugie miejsce zajęły uczennice Gminnego Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Roku Jubileuszowego  w Bojszowach: Kinga Bąk i Daria Parszewska, a trzecie Karolina Kozubik z SP nr 3 im. Orła Białego  w Bieruniu. Uczennice otrzymały nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Bieruniu i wydawnictwo Oxford. 

Serdecznie gratulujemy  i zapraszamy w przyszłym roku.

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov