• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Wrocław. Tutaj nie ma miejsca na nudę. Wycieczka uczniów szkoły podstawowej nr 4

26 października 2023

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Św. Barbary w Lędzinach realizując Ogólnopolski projekt edukacyjny „Poznaj Polskę” spędzili aktywnie dwa dni w jednym z najpiękniejszych i najpopularniejszych miast w Polsce -Wrocławiu. Pod opieką U. Karwath, B. Boruty i I. Janeckiej odkrywali tajemnice stolicy Dolnego Śląska. Wrocław zapewnia bowiem ogrom atrakcji, tutaj zawsze odkryć można coś nowego.

Poznając historię, legendy i tajemnice Wrocławia uczniowie przemierzyli każdego dnia prawie 13 kilometrów. Czekały na nich różne ciekawe zadania do wykonania – aktywny udział w zwiedzaniu pozwolił na wcielenie się w rolę detektywa historii.

Pod czujnym okiem pani przewodnik Wrocław odkrywał swoje tajemnice, a na mapie pojawiały się kolejne punkty - jako miejsca poznane.  

Każdy, kto chociaż raz był na wycieczce edukacyjnej wie, iż jest to czas spędzony bardzo intensywnie. Uczestnicy wycieczki zobaczyli: Rynek z jego wszystkimi atrakcjami, Stare Jatki, byli na Uniwersytecie Wrocławskim, Hali Stulecia, Ostrowie Tumskim. Zwiedzili kościoły, katedry, poznali liczne legendy i spotkali na swej drodze tajemnicze krasnale.

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov