• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Wizyta w Polsce - Erasmus+

9 maja 2023

W dniach od 24 do 28 kwietnia 2023r. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 gościła 17 uczniów oraz 9 nauczycieli z pięciu krajów partnerskich programu Erasmus+. Goście z Łotwy, Portugalii, Hiszpanii, Rumunii oraz Bułgarii przez kilka dni mieli okazję uczestniczyć w warsztatach zorganizowanych na terenie szkoły oraz w licznych atrakcjach i wycieczkach pozaszkolnych, których celem było zapoznanie gości z polską kulturą, dziedzictwem historycznym oraz architekturą. Spotkanie w Polsce było finałowym, ostatnim spotkaniem krajów członkowskich realizowanego projektu „Be creative, be innovative” („Bądź kreatywny, bądź innowacyjny”. Kwietniowy zjazd stanowił podsumowanie trwającego trzy lata projektu promującego i rozwijającego umiejętności i kompetencje w dziedzinie innowacyjnych technologii komputerowych jak również językowych uczniów.

Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie, uczestniczyli w zajęciach z wykorzystaniem bogatego zaplecza technologicznego, jakim może poszczycić się szkoła: długopisy 3D,roboty VEX 123, drukarka 3D, wyścigi PHOTON robotów, zajęcia z programowania robotów, tworzenie chmur słownych i wiele innych. W międzyczasie odbyliśmy wycieczki do Planetarium w Chorzowie, uczestniczyliśmy w wystawie Geofizyki, zwiedziliśmy Muzeum Śląskie, Kraków wraz z jego perłą architektoniczną - Wawelem. Zostaliśmy także zaproszeni i bardzo mile przyjęci przez Panią Burmistrz Krystynę Wróbel w Urzędzie Miasta Lędziny, a ostatniego dnia spotkania, ksiądz Zygmunt Klim oprowadził nas po kościele pow. Św. Klemensa oraz zapoznał gości z historią Lędzin, parafii oraz najbliższej okolicy.

Spotkanie przebiegło w bardzo udanej atmosferze. Nasi uczniowie nawiązali wyjątkowe więzi ze swoimi rówieśnikami z zagranicy, integrując się z nimi również w czasie wolnym. Mimo bardzo aktywnego i intensywnego programu wizyty, uczniowie chętnie angażowali się w integrację także poza szkołą. Wierzymy, że te trzy lata projektu zaowocują nie tylko przydatną wiedzą wynikająca z wymiany doświadczeń i praktyk wykorzystywanych w międzynarodowym systemie nauczania, ale także, co nie mniej ważne - przyjaźniami naszych uczniów na długie lata.

 

Relacja z wizyty dzień po dniu:

https://sites.google.com/yovkovschoolvarna.bg/be-creative-be-innovative/ltta/ltta-poland

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov