• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Wiecha na dachu przedszkola

17 października 2018

16 października na dachu budowanego przedszkola przy ulicy Paderewskiego zawisła Wiecha. Wiecha - czyli polska tradycja budowlana polegająca na zawieszeniu przystrojonego kolorowymi wstążkami wieńca na górnej części budynku. Wiechę wiesza się na znak zakończenia ważnego etapu budowy.

Na terenie, na którym znajduje się przedszkole został także zasadzony Dąb szypułkowy. Jedno ze 100 drzew poświęconych przez Papieża z okazji setnej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości zostało posadzone w dniu wybrania Karola Wojtyły na papieża. Drzewo zostało przekazane przez nadleśniczego, Stanisława Jeziorańskiego. Od teraz będzie dumnie rosło wraz z dziećmi, które będą uczęszczały do powstającego przedszkola.

Wiechę na budowę wykonały Panie z Domu Dziennego Pobytu Seniora w Lędzinach, które również uczestniczyły w uroczystości.

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov