• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Wiceminister sprawiedliwości z wizytą w Lędzinach

9 lipca 2020

Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości odwiedził wczoraj (8.07.2020r.) strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lędzinach. Towarzyszyła mu Beata Białowąs, wicemarszałek województwa śląskiego. W obecności władz miasta rozmawiano o potrzebach tej formacji, strażacy zaprezentowali także sprzęt, którym dysponują. Przy tej okazji minister Wójcik życzył mieszkańcom Lędzin najwyższej frekwencji w nadchodzącej drugiej turze wyborów prezydenckich, bo to właśnie ona gwarantuje OSP zdobycie nowego samochodu ratowniczo - gaśniczego o wartości  prawie 800 tys. zł. 

 

GALERIA ZDJĘĆ

Goście zobaczyli postępy prac w Szkole Podstawowej nr 1, gdzie powstaje sala gimnastyczna wraz z łącznikiem za ponad 4 mln złotych z czego ponad 1 mln zł to dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz część dydaktyczna za prawie 5,5 mln zł, sfinansowana z budżetu miasta. Odwiedzono także Przedszkole Miejskie nr 3 wyposażone w kuchnię za prawie 50 tys. zł z budżetu miasta i dotacji z Urzędu Wojewódzkiego.

 

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku nasza OSP otrzymała prawie 50 000 zł z Funduszu Sprawiedliwości oraz 5 000 zł z funduszu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach „Programu 5000+”, które przeznaczono na zakup 6 aparatów tlenowych oraz 6 kompletów mundurów. Wzbogaciła się także o nowy samochód ratowniczo-rozpoznawczy wraz z przyczepą za prawie 200 tys. zł. Gmina Lędziny na ten cel przekazała 130 000 zł, natomiast Marszałek Województwa Śląskiego 70 000 zł.

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov