• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Uzyskali stopień nauczyciela mianowanego

24 sierpnia 2021

Nauczyciele z lędzińskich placówek oświatowych spotkali się 23 sierpnia 2021 r. w Urzędzie Miasta w Lędzinach, w którym otrzymali awanse na wyższe stopnie zawodowe nauczyciela mianowanego.

Egzamin dla nauczycieli ubiegających się o awans na stopień nauczyciela mianowanego odbył się piątek 20 sierpnia br.. Podczas egzaminu nauczyciel przedstawia prezentację na temat swojego dorobku zawodowego. Prezentuje swoje umiejętności, które stanowią spełnienie wymagań niezbędnych do uzyskania awansu zawodowego. Nauczyciele prezentują swój dorobek zawodowy przed komisją złożoną z przedstawicieli Gminy, Kuratorium oraz ekspertów Ministerstwa Edukacji Narodowej, a także dyrektora szkoły.

 

Podczas poniedziałkowej uroczystości akty nadania wręczyła burmistrz Krystyny Wróbel, w obecności której awansowani nauczyciele złożyli również ślubowanie. Gratulacje pedagogom składali również dyrektorzy placówek, w których na co dzień uczą dydaktycy.

 

Tytułem tym od teraz mogą się poszczycić -  Pani Joanna Szubert, Pani Magdalena Achtelik-Arndt i Pan Marcin Woźny ze Szkoły Podstawowej z O.I. nr 1 im. K. Miarki w Lędzinach, Pani Beata Urbańczyk i Pani Klaudyna Szpak ze Szkoły Podstawowej z O.I. nr 2 im. Gustawa Morcinka oraz Pani Olga Kolny ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. J. Ch. Ruberga w Lędzinach.

 

Nauczyciel mianowany, to przedostatni szczebel na drodze zawodowej pedagogów. Pracujący w szkole nauczyciele chcąc podnieść swoje kwalifikacje zdobywają po kolei cztery stopnie awansu zawodowego. Zaczynają od stażysty, następnie otrzymują tytuł nauczyciela kontraktowego, mianowanego i dyplomowanego. Wiąże się to m.in. ze zdaniem odpowiednich egzaminów.

 

Wszystkim awansowanym składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów i zaangażowania w pracy.

 

Galeria zdjęć

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov