• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Uroczysty apel z okazji obchodów Dnia Strażaka

13 maja 2022

W dniu 12.05.2022r w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach odbył się uroczysty apel z okazji obchodów Dnia Strażaka. Podczas tej uroczystości funkcjonariuszom Komendy Miejskiej PSP w Tychach zostały wręczone odznaczenia, awanse na wyższe stopnie służbowe oraz wyróżnienia.

W tym roku uroczystość miała charakter otwarty i połączona została z pierwszym Dniem Otwartym, w trakcie którego urządzono szereg pokazów i zaprezentowano sprzęt jednostki.
 
W uroczystości, oprócz funkcjonariuszy KM PSP w Tychach udział wzięli:
brygadier Arkadiusz Krzemiński - Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, przedstawiciele Sejmu, władz Sejmiku Województwa Śląskiego, władz samorządowych miasta Tychy i powiatu Bieruńsko – Lędzińskiego, a także przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb i instytucji.
 
W trakcie uroczystości po podniesieniu flagi państwowej minutą ciszy uczczono strażaków, którzy odeszli na wieczną służbę oraz górników którzy odeszli na wieczną szychtę po katastrofach w kopalniach KWK „Pniówek i Zofiówka”.
 
Komendant Miejski PSP w Tychach st. bryg. Piotr Szojda oraz przybyli goście podczas swoich wystąpień pogratulowali awansów, odznaczeń i wyróżnień, podziękowali za realizowaną przez strażaków służbę i przekazali okolicznościowe życzenia.

 

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov