• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Transmisje z sesji w lepszej jakości

29 stycznia 2020

Nowe oprogramowanie - dźwiękowe i do głosowania zainstalowano w sali sesyjnej lędzińskiego ratusza. Radni skorzystają z niego już w czwartek 30 stycznia, podczas najbliższej sesji Rady Miasta.  

Zastosowana nowoczesna technologia usprawni przebieg głosowań oraz prowadzenie dyskusji radnych podczas sesji. Mieszkańcy zaś będą oglądać transmisje z posiedzeń w dużo lepszej jakości.

 

eSesja, bo tak nazywa się ta aplikacja, poprawi jakość dźwięku, dzięki wykadrowaniu obrazu z dodatkowych kamer widoczne będą wypowiadające się osoby. Ponadto na pasku pojawią się nazwiska biorących udział w dyskusji, aktualnie omawiany punkt oraz wyniki głosowań. To tylko niektóre jej zalety. Radni, którzy przeszli szkolenie, przy głosowaniu posługiwać się będą mogli tabletem, laptopem, a nawet telefonem komórkowym.

 

W ten sposób Lędziny dołączyły do wielu miast i powiatów, które mają już nowy system. Jak możemy przeczytać na stronie operatora, z eSesji korzysta już 750 samorządów. Z jej pomocą do tej pory przeprowadzono ponad 70 tys. posiedzeń i zrealizowano prawie 300 tys. głosowań w całej Polsce.

 

Nowe rozwiązanie technologiczne po raz pierwszy wykorzystane zostanie już jutro, podczas najważniejszej sesji Rady Miasta poświęconej budżetowi gminy na ten rok.

 

Relacje na żywo z sesji RM Lędziny można oglądać przez serwis internetowy YouTube

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov