• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Sukces uczniów z Lędzin

1 grudnia 2011
634 uczniów z całej Polski już 9 grudnia zmierzy się w II etapie IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Wśród nich są uczniowie z Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach.

Wyższa Szkoła Logistyki, organizator przedsięwzięcia - podała oficjalne wyniki I etapu, w którym udział wzięło 5652 uczniów z całego kraju. Najlepiej poradzili sobie młodzi logistycy z województwa wielkopolskiego (117 uczestników zakwalifikowanych do II etapu), liderem w tej grupie jest Adam Nawrocki z Zespołu Szkół Zawodowych z Rawicza, który w zawodach I stopnia uzyskał 59 punktów, najwięcej w całej Polsce!

 

Chociaż zima za pasem, to młodym logistykom nie w głowach narty i łyżwy. Po ogłoszeniu oficjalnych wyników przez Wyższą Szkołę Logistyki, 634 uczniów zakwalifikowanych do drugiego - grudniowego etapu już przygotowuje się do następnego testu.

 

W pierwszym etapie bezapelacyjnym zwycięzcą jest Adam Nawrocki z Rawicza, który jako jedyny w kraju uzyskał 59 punktów. Najwięcej uczestników w II etapie mają szkoły z Łomży, Łowicza, Ostrowca Świętokrzyskiego i - tradycyjnie już - z Wielunia (po 18 uczniów). Najlepiej poradzili sobie uczniowie z województwa wielkopolskiego, łódzkiego oraz śląskiego. Do II etapu olimpiady logistycznej przystąpi 11 osób z Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach. O wejście do finału będą walczyć: Mateusz Bryjok, Klaudia Czarnynoga, Paweł Durkalec, Mateusz Kula, Magdalena Musioł, Aneta Piotrowska, Aneta Pistelok, Sara Siejka, Sonia Szary, Monika Szczepanek oraz Monika Wybraniec. Uczestnicy z tej placówki do dalszych zmagań przystąpią w okręgu z siedzibą w Zespole Szkół Techniczno - Informatycznych w Gliwicach. Województwo śląskie jest jednym z trzech najlepszych w Polsce - w kolejnym etapie będzie je reprezentować 68 młodych logistyków z 16 szkół.

 

9 grudnia olimpijczycy zmierzą się z testem wielokrotnego wyboru. II etap olimpiady zostanie zorganizowany w dziesięciu miastach - pełniących również rolę okręgów: Brzeg, Chełmno, Gliwice, Kraków, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa, Zielona Góra.

 

- „Olimpiada logistyczna z roku na rok cieszy się coraz większym uznaniem." - mówi Wojciech Zalewski, Rzecznik Prasowy WSL. - „Zanotowaliśmy ponad 6 tys. zgłoszeń, do I etapu przystąpiło 5652 uczniów, co stanowi wzrost o ponad tysiąc uczestników w stosunku do ubiegłorocznej edycji. Test jednokrotnego wyboru z pierwszego etapu, składający się z 40 pytań z zakresu logistyki, transportu i spedycji - jest tylko wstępem do zadań coraz trudniejszych. Przed młodymi logistykami jeszcze dwa etapy zmagań - test wielokrotnego wyboru w II etapie i zadania problemowe w finale."- dodaje.

 

Olimpiada skierowana jest do uczniów szkół średnich i policealnych uczących się zawodów: technik spedytor i technik logistyk. Ma na celu nie tylko rozbudzić wśród młodych ludzi zainteresowanie tematyką logistyczną, ale także pomóc ocenić program nauczania w szkołach średnich i policealnych. Zakres tematyczny olimpiady obejmuje całość materiału, jaki uczeń profilowanego liceum powinien przyswoić podczas kilku lat nauki. Przedsięwzięcie jest częścią programu „WSL dla szkół średnich", w ramach którego poznańska uczelnia współpracuje z większością techników logistycznych i techników spedycyjnych w Polsce.

 

Olimpiada logistyczna odbywa się w trzech etapach:

- 21 października 2011r. - I etap - test jednokrotnego wyboru, zawody rozgrywane w szkołach,

- 9 grudnia 2011r. - II etap - test wielokrotnego wyboru, zawody organizowane w okręgach,

- 16 marca 2011r. - III etap - FINAŁ - zadania problemowe, zawody organizowane w siedzibie organizatora - Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu.

 

Na laureatów i finalistów olimpiady czekają nie tylko częściowe zwolnienia z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, ale także bezpłatne studia w WSL oraz wiele rzeczowych nagród.

 

Partnerami merytorycznymi olimpiady są: Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne. Patronat nad IV edycją przedsięwzięcia, której w tym roku temat przewodni to „Opakowania w systemach logistycznych" jest Polska Izba Opakowań.

Przedsięwzięcie sponsorują firmy: Agrobex, Volkswagen Poznań, DPD, Panopa, Dachser, Timocom (Sponsoring Złoty), Still, JAS-FBG, Jeronimo Martins (Sponsoring Srebrny).

Patronat medialny objęły: „Głos Wielkopolski", „TSL Biznes", „Warehouse Monitor", „Polska Gazeta Transportowa", Czasopismo „Logistyka", „Top Logistyk", „Logistyka a Jakość", „Trasport i Spedycja", „Nowoczesny Magazyn", „Gazeta Szkolna", pracujwlogistyce.pl, forumtransportu.pl, etransport.pl, uczelnie.net, edukacja.net, studenci.net, spedycje.pl, dlastudenta.pl, studentnews.pl, dobralogistyka.pl, logistyka.net.pl oraz Radio Planeta.fm.

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov