• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Sukces lędzińskich trampkarek – Mistrzostwo Śląska

19 listopada 2019

Piłkarki KSB Lędziny zdobyły Mistrzostwo Śląska w roczniku 2005 i młodsze. Sukces upoważnia je do rywalizacji na szczeblu centralnym - o Mistrzostwo Polski.

- Sukces to efekt ponaddwuletniej pracy, którą rozpoczęliśmy z dziewczynami już w marcu 2017 roku - uważa Krzysztof Berger, trener i prezes KSB Lędziny - Od początku postawiliśmy jasny cel: nasz styl ma się wyróżniać operowaniem piłką, licznymi zwodami i trikami. Na razie stawiamy głównie na ćwiczenia techniczne, taktykę wplatamy pomału. Nasze akcje budujemy od tyłu, starając się wymienić jak największą liczbę podań. Nasze ataki potrafią składać się nawet z 12-14 wymian futbolówki. Siłą drużyny są również pojedynki jeden na jeden. Zawodniczki nigdy nie usłyszą ode mnie "Nie kiwaj"

Takie założenia sprawiły, że wynik przyszedł przy grze ładnej dla oka, co niejednokrotnie w kuluarach przyznają rywale a nawet sędziowie. Znakomity rezultat nie jest zaś dziełem przypadku, bo piłkarki potwierdzają wysoką formę w turniejach towarzyskich i halowych.

Akademia Sportu KSB Lędziny zajęła pierwsze miejsce w rozgrywkach C1 Śląskiej Ligi Trampkarek - w dziewięciozespołowej stawce. W pokonanym polu zostawiły takie drużyny jak: UKKS Istebna, KKS Czarni Sosnowiec, GKS GieKSa Katowice, UKS ISD - UDJ Częstochowa, TS ROW Rybnik, KKS Wisła Skoczów, KS Skra Częstochowa i KKS Zabrze. Piłkarki KSB odnotowały sześć zwycięstw i dwa remisy. Ani razu nie schodziły z boiska pokonane. Prezes Berger, pytany o najsłabsze, ale najciekawsze spotkanie, wskazuje wyjazdowy mecz z Wisłą Skoczów. - Chociaż prowadziliśmy w tym spotkaniu już 3:1, to jednak rywalki ze Skoczowa doprowadziły do wyrównania. Spotkanie pokazało, ile znaczy dla nas reprezentantka Polski, Julia Palichleb. Jej nieobecność, spowodowana właśnie powołaniem do kadry, na mecz z Czeszkami, wprowadziła nieco zamieszania w naszych szeregach. W meczu, mimo mnóstwa okazji bramkowych, nie udało się przechylić szali zwycięstwa na naszą korzyść.

W rywalizacji o Mistrzostwo Śląska zdarzały się również spotkania toczone kompletnie pod dyktando trampkarek KSB. Tak było w meczu z KKS-em Zabrze, wygranym... 17:1. Zabrzański klub zakończył rozgrywki na ostatnim miejscu. Wynik należy jednak docenić, bo to właśnie w Zabrzu cenne punkty stracił chociażby faworyzowany GKS Katowice, remisując 3:3.

Zwycięzcy grupy oraz wicemistrzynie z Istebnej mają prawo rywalizacji wiosną o Mistrzostwo Polski. Kluby z całego kraju trafią na dalszym etapie do jednej z czterech, ośmiozespołowych grup. Na tym poziomie rozgrywek przydadzą się wszakże wzmocnienia. Klub z Lędzin zdobył Mistrzostwo Śląska, dysponując piętnastoosobową kadrą. Prezes podkreśla, że do uzyskania optymalnego składu wciąż przydałoby się kilka nowych twarzy. Tym bardziej, że przed KSB następne wyzwania: turniej "Mundialito" oraz halowe Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 14 i 16.
 
1. Lozio Zuzanna - bramkarz
2. Warelis Emilia
3. Palichleb Julia
4. Tuszyńska Zofia
5. Ścierska Kornelia
6. Wieczorek Hania
7. Stencel Dominika
8. Galus Martyna
9. Fronczek Nina
10. Kielesz Patrycja
11. Gajer Kamila
12. Szymańska Emilia
13. Niziurska Natalia
14. Lipicka Wiktoria
15. Hilus Alicja
Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov