• Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Sukces lędzińskich szachistów

22 maja 2012
W dniu 20.05 zakończyły sie rozgrywki 3 ligi seniorów grupy śląskiej. W gronie 16 drużyn rozstawionym względem rankingowym startowała drużyna KSz Górnik Lędziny rozstawiona z numerem 11.

Mimo dalekiego numeru startowego nasza drużyna zajęła najwyższe miejsce w histroii lędzińskich szachów na tym szczeblu rozgrywek, zajmując w ostatecznym rachunku 4 miejsce! Drużyna wystąpia w składzie Dawid Gondzik, Boguslaw Dzierżak, Sebastian Lizak, Rafal Król, Marek Lizak, Pawel Kwaśniewski, Józef Kaleta, Bogusław Gondzik, Aneta Gumińska. Warte zaznaczenia że indywaidualnie Dawid Gondzik zwycieżył w klasyfikacji indywidualnej zawodników grających na 1 szachownicy i zdobył normę na kandydata na mistrza krajowego! Natomiast na 3 szachownicy Sebastian Lizak zajął 3 miejsce.