• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

SP nr 2 ma ogród sensoryczny i monitoring

17 listopada 2020

Zakończyły się prace przy Szkole Podstawowej nr 2, która wzbogaciła się o ogród sensoryczny. To pierwsza tego typu inwestycja w Lędzinach. Jej koszt, to prawie 70 tys. zł. Zasadzone w nim rośliny, a także elementy architektoniczne pobudzać mają zmysły.

W ramach inwestycji powstały ścieżki komunikacyjne oraz ogród słuchu i smaku, gdzie nasadzono rośliny które pod wpływem wiatru wytwarzają dźwięk i dają jadalne owoce. Inwestycję wykonała firma MMHC z Jankowic.

Inwestycja powstała w ramach zadania pod nazwą “Ogród sensoryczny i modernizacja monitoringu wizyjnego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Lędzinach w ramach Budżetu Obywatelskiego”.

Wcześniej firma „P.H.U. SYSTOM" Tomasz Bartosiński z Katowic w ramach tego samego zadania wykonała monitoring, który zasięgiem obejmuje wnętrze szkoły, jak i strefę wokół niej, w tym boisko jak i wspomniany plac zabaw. Koszt inwestycji wyniósł około 25 tys. zł.

 

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov