• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

PSZCZOŁY NASZYM DOBRODZIEJSTWEM – WIOSNA W LĘDZIŃSKICH SZKOŁACH I PRZEDSZKOLACH

1 kwietnia 2019

28 i 29 marca lędzińskie szkoły i przedszkola poczuły wiosnę. Z okazji Dnia Ziemi w Lędzinach zostały posadzone drzewa miododajne. Koło Pszczelarskie w Lędzinach realizowało projekt sadzenie drzew miododajnych, który odbył się pod patronatem Burmistrza Miasta Lędziny.

Rozpoczęcie projektu odbyło się w przedszkolu nr 2 w Lędzinach. Na terenie przedszkola na specjalnie wyznaczonym terenie zostały posadzone cztery lipy oraz irga błyszcząca. Z nich już niedługo pszczoły będą zbierały słodki nektar, z którego w przyszłości powstanie pyszny i zdrowy miód. 29 marca odbyło się sadzenie drzew w szkołach podstawowych znajdujących się na terenie Lędzin. W każdej ze szkół w związku z akcją odbyły się konkursy. Laureaci otrzymali nagrody podczas sadzenia miododajnych drzew. Lędzińskie dzieci przygotowały także występy. Mogliśmy wysłuchać wierszy o pszczołach, posłuchać piosenek, a także zobaczyć przygotowane specjalnie na tę okazję układy taneczne.

 

Podczas każdego spotkania odbyła się krótka prelekcja Panów – Stanisława Brzeskota oraz Edmunda Bryjoka. Lędzińscy pszczelarze opowiedzieli o dobrodziejstwie pszczół, zagrożeniach wynikających z ich zniknięcia oraz pozytywnych i zdrowotnych właściwościach miodu. Dzieci dowiedziały się również wielu ciekawostek, m.in. dlaczego pszczoły bzyczą, ile miodu może wytworzyć jedna pszczoła oraz jakie zwyczaje panują w ulu. Na końcu każdego spotkania odbywało się sadzenie drzew i krzewów, w których aktywnie uczestniczyli uczniowie szkół. Praca na świeżym powietrzu dała dzieciom wiele radości. Wierzymy, że niejedna pszczoła skorzysta z dobrodziejstwa nektaru, który znajdzie na posadzonych drzewach. Ostatnia z akcji odbędzie się 26 kwietnia w przedszkolu nr 1 w Lędzinach.

 

Galeria zdjęć

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov