• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

23 września 2019

29 września przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To święto, którego najważniejszymi beneficjentami sa dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

W ramach obchodów Dnia Głośnego Czytania w Lędzińskich przedszkolach dzieci mogły posłuchać książek czytanych na głos. Na zaproszenie dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lędzinach Pani Joanny Wicik w przedszkolach pojawiła się Burmistrz Miasta Krystyna Wróbel, która jest ambasadorem akcji w Lędzinach. Książki czytała także dzieciom Pani Wioletta Koper-Staszowska z Lasów Państwowych. Podczas spotkania dzieci i zaproszeni goście rozmawiali także o ochronie środowiska i segregacji odpadów. Dzieci za swoją aktywność otrzymały drobne upominki oraz specjalne ulotki, na których przedstawione zostały zasady segregacji odpadów. Spotkanie to stało się więc wspaniałą możliwością do nie tylko do pobudzenia wyobraźni dzieci, ale miało także wymiar edukacyjny.

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov