• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Odszedł Joachim Pinocy

16 maja 2022

Odszedł Joachim Pinocy, znany mieszkaniec Lędzin, długoletni przedsiębiorca i założyciel firmy Pinocy. W latach 1998-2002 był radnym powiatu I kadencji. Od 2002 do 2006 pełnił zaszczytną funkcję Przewodniczącego Rady Powiatu Bieruńsko – Lędzińskiego.

 

Człowiek mocno zaangażowany i wspierający działalność kulturalną, za co uhonorowany został Clemensem za rok 2007 - nagrodą Starosty Bieruńsko - Lędzińskiego w Dziedzinie Kultury. Wspólnie z ks. Kanonikiem Józefem Przybyłą został współzałożycielem Chóru Sursum Corda, który powstał 9 stycznia 2002 roku przy parafii Chrystusa Króla, skupiając grono śpiewaków, przedstawicieli różnych pokoleń.

 

Łącząc się w żałobie i smutku składamy kondolencje i wyrazy współczucia Najbliższym, Rodzinie i Przyjaciołom.

 

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w Kościele Matki Boskiej Szkaplerznej w Imielinie w dniu 18 maja (środa) o godz.14.30. Wcześniej o 13.45  w kościele odmówiony zostanie różaniec za zmarłego.

 

foto: Archiwum powiatbl.pl

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov