• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Nowe umundurowanie dla strażaków

12 listopada 2020

Lędzińscy strażacy otrzymali nowe umundurowanie. Z środków gminnych zakupiono 11 mundurów specjalnych za kwotę 41 789 zł. PrzedstawicielomOchotniczej Straży Pożarnej nowe mundury przekazała burmistrz KrystynaWróbel. 

Zakupione mundury specjalne w znacznym stopniu poprawią bezpieczeństwo strażaków-ratowników, szczególnie że wyposażono je w dwie uprzęże - asekuracyjną oraz do ewakuacji poszkodowanego strażaka. Poprawią także komfort pracy podczas działań ratowniczo – gaśniczych m.in. dzięki ergonomicznemu krojowi pozwalającemu na swobodne poruszanie się. Na nową odzież wykonaną z wysokiej jakości materiałów składają się dwie kurtki - lekka i ciężka oraz spodnie. Mają one wiele zalet m.in. silikonowe wzmocnienia zwiększają bezpieczeństwo pracy na kolanach, wykończenia na łokciach zabezpieczają przed przemakaniem i uszkodzeniami mechanicznymi, a współpracujący z hełmem kołnierz dobrze chroni szyję.

 

Umundurowanie wymieniane jest sukcesywnie

Przypomnijmy w ubiegłym roku na zakup 6 aparatów tlenowych oraz 6 kompletów mundurów nasza OSP otrzymała prawie 50 000 zł z Funduszu Sprawiedliwości oraz 5 000 zł z funduszu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach „Programu 5000+”.

 

Nowy samochód i wyremontowany dach budynku OSP

OSP w 2019 roku wzbogaciła się także o nowy samochód ratowniczo-rozpoznawczy wraz z przyczepą ( na zdjęciu) za prawie 200 tys. zł. Gmina Lędziny na ten cel przekazała 130 000 zł, natomiast Marszałek Województwa Śląskiego 70 000 zł. W październiku tego roku za ponad 79 tys. zł wyremontowano dach budynku OSP.

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov