• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Międzynarodowy Rok Zdrowia Roślin

26 lutego 2020

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Katowicach Oddział w Pszczynie informuje, że rok 2020 został ogłoszony przez Organizację Narodów Zjednoczonych Międzynarodowym Rokiem Zdrowia Roślin. Hasło przewodnie tego całorocznego święta brzmi: „Chroniąc rośliny, chronisz życie”.

Rok ten stwarza niepowtarzalną okazję do przypomnienia społeczeństwu, że rośliny są bardzo ważne dla naszego życia i wiele im zawdzięczamy, chociażby dlatego, iż stanowią żywność dla Nas i dla wielu zwierząt.

 

WIORiN Oddział Pszczyna aktywnie włącza się w obchody święta i z tej okazji organizuje oraz uczestniczy w różnych wydarzeniach promujących ważność roślin w naszym życiu i promując Inspekcję Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

 

Informacje na stronie internetowejhttps://rokroslin.pl/

 

Jednocześnie informuję, że od 14 grudnia 2019 r. obowiązują nowe przepisy Unii Europejskiej w zakresie zdrowia roślin. Ze względu na zwiększony zakres roślin objętych nowymi przepisami prawa rejestracji będą podlegać także podmioty, które dotychczas takiej rejestracji nie podlegały. Informacje na stronie internetowej : http://piorin.gov.pl

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov