• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

„MALUCH+” 2022-2029 - Gmina Lędziny otrzymała dofinansowanie

18 maja 2023

Szanowni Państwo,

Gmina Lędziny otrzymała dofinansowanie z pierwszego naboru wniosków w ramach programu „MALUCH+” 2022-2029 w wysokości 1 302 416,03 złotych na adaptację budynku przy ul. Stadionowej na Żłobek Miejski w Lędzinach. Inwestycja pozwoli stworzyć dodatkowo 32 miejsca opieki dla dzieci do lat 3. Po realizacji zadania Gmina Lędziny otrzyma dodatkowo dofinansowanie do tych miejsc przez okres 3 lat funkcjonowania programu w łącznej kwocie dofinansowania w wysokości 963 072,00 zł.

MALUCH+ to program rządowy, którego celem jest rozwój instytucji opieki nad dziećmi do lat 3. Program przyczyni się do zwiększenia dostępności miejsc sprawujących pieczę nad maluchami. Na jego cel przeznaczono kwotę 5,5 miliarda złotych z funduszy KPO i FERS. Dzięki tej inicjatywie zwiększy się aktywizacja zawodowa rodziców, którzy mogą szybciej wrócić na rynek pracy i zatroszczyć się o rozwój zawodowy. Co ważne, w projekcie nie jest wymagany wkład własny.

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov