• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Kłamstwo w serwisie internetowym

14 lipca 2023

Drodzy Mieszkańcy,

w związku z pojawiającymi się w mediach społecznościowych oraz w internecie nieprawdziwymi informacjami rozpowszechnianymi przez serwis informacyjny kojarzony z Panem Markiem Jarockim, w zakresie dotyczącym rzekomo prowadzonych postępowań przed Prokuraturą Rejonową w Tychach w przedmiocie ujawniania danych osobowych w Urzędzie Miasta w Lędzinach przez kierownictwo Urzędu wyjaśniam, że informacje te są kłamstwem i pomówieniem, a redaktor naczelny tego serwisu świadomie wprowadza mieszkańców w błąd.

 

Fakty są takie, iż Urząd Miasta do chwili obecnej nie otrzymał żadnej informacji o rzekomo prowadzonych postępowaniach w Prokuraturze Rejonowej w Tychach w stosunku do Kierownictwa Urzędu Miasta. Jak wynika z ustaleń poczynionych w dniu dzisiejszym Prokuratura nie prowadzi żadnego dochodzenia ani śledztwa zarówno w fazie in rem jak i in personam. Kłamstwem jest również to, iż w sprawie przesłuchiwani są świadkowie.

 

Tym, samym uprasza się o to, aby nie wprowadzać mieszkańców i opinii publicznej w błąd. W przypadku powtórzenia się tego typu praktyk, Urząd będzie dochodził obrony swoich praw na drodze postępowania sądowego.

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov