• Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Finał skatowego Pucharu Polski w Lędzinach

24 października 2016

W dniach 22-23 października w hali sportowej Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej i Sportu w Lędzinach rozegrany został Drużynowy Finał Pucharu Polski w Skacie. Patronat Honorowy objęli Senator RP Czesław Ryszka oraz Burmistrz Miasta Lędziny Krystyna Wróbel.

Pani Burmistrz ufundowała puchary oraz medale dla trzech najlepszych drużyn, a Pan Senator przekazał 70 książek swojego autorstwa dla najlepszych w ścisłym finale.

Pierwszego dnia w tzw. Szerokim Finale wystartowało 78 czteroosobowych drużyn z których finałowa szesnastka rozegrała systemem pucharowym ścisły finał w dniu 23 października.

Głównym organizatorem turnieju był Zarząd PZSkat. Kierownikiem głównym zawodów był Henryk Brzoska, sędzią głównym zawodów Krzysztof Kołodziejczyk, a sędziami pomocniczymi - Klemens Dziedzic oraz Eugeniusz Cyran. Obsługę komputerową prowadzili Jan Rusin oraz Janusz Papkala.

W niedzielę, o godzinie 9.00 rozpoczęła rywalizację finałowa szesnastka - w trzech seriach po 36 rozdań każda.

Po sześciu godzinach zmagań zdobywcą Drużynowego Pucharu Polski została Drużyna Silesi Rybnik z wynikiem 13 791 punktów. Nadmienić należy, iż ta sama drużyna w tym sezonie wywalczyła tytuł Drużynowych Mistrzów Polski.

Miejsce drugie zajęła drużyna Zagłoba Tychy z wynikiem 13 722 punkty, a miejsce trzecie drużyna DDK Brzeziny Śląskie z wynikiem 13 178 punktów.

Trzy najlepsze zespoły zostały udekorowane medalami oraz otrzymały okazałe puchary do swoich galerii klubowych. Pamiątkowe nagrody przewidziane zostały równiez dla trzynastu pozostałych drużyn.

Na zakończenie turnieju zarząd PZSkat złożył podziękowania dla Senatora Czesława Ryszki, dla Burmistrz Krystyny Wróbel oraz dla Prezesa Fundacji Rozwoju Sportu Andrzeja Kostyry za pomoc w zorganizowaniu w Lędzinach imprezy o tak dużej randze.