• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Dzień Drzewa

8 października 2021

Obchody Dnia Drzewa w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im. Karola Miarki były wydarzeniem przeżywanym przez uczniów wszystkich klas.

W klasach młodszych odbyły się spotkania z Nadleśniczym Nadleśnictwa Katowice z panem Stanisławem Jeziorańskim. Podczas nich uczniowie rozmawiali o lesie, sadzeniu i ochronie drzew i lasów. Pan Nadleśniczy opowiadał także o zawodzie leśnika, dzielił się swoim doświadczeniem, szacunkiem do przyrody i zarażał pasją do roślin i zwierząt leśnych.

 

Wszystkie klasy brały udział w konkursie plastycznym na plakat pod tytułem „Drzewo”. Konkurs zorganizowała Pani Bożena Smuda – nauczyciel przyrody i geografii. Prace na dużym formacie plakatowym przygotowane przez każdą z klas były wykonane różnymi technikami. Nie zabrakło prac twórczych z użyciem różnorodnego materiału plastycznego i przyrodniczego. Użyte liście, kora, mech sprawiły, że prace ożyły niczym prawdziwe drzewa.

 

Zwieńczenie obchodów nastąpiło 6 października. Klasy 2a,2b i 2d zaprosiły na wspólne świętowanie Panią Burmistrz Krystynę Wróbel, Wiceburmistrz Annę Wiaderny, Nadleśniczego Stanisława Jeziorańskiego, twórcę lędzińskiej pasieki edukacyjnej „Pod strzyżówką” Stanisława Brzeskota oraz dyrekcję szkoły i rodziców występujących uczniów. Uczniowie zaprezentowali tematyczne wiersze, taniec i zaśpiewali piosenkę skomponowaną specjalnie na tę uroczystość.

 

Po uroczystości uczniowie wraz z zaproszonymi gośćmi udali się na plac szkolny, gdzie na pięknym terenie zielonym znajdującym się dookoła nowej hali sportowej wspólnie zasadzili drzewa ufundowane przez Pana Nadleśniczego Stanisława Jeziorańskiego.

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov