• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Dożynki w Pasiece Edukacyjnej „Pod Strzyżówką”

13 września 2021

 W ubiegłym tygodniu (9.09.21r.) w Pasiece Edukacyjnej „Pod Strzyżówką” zorganizowano dożynki.

Uczestniczyli w nich przedstawiciele władz Lędzin i powiatu bieruńsko - lędzińskiego, nasi seniorzy z Miejskiego Ośrodka Kultury, dyrektorzy szkół i przedszkoli oraz mieszkańcy. Program artystyczny  specjalnie na tę okazję przygotowały dzieci z  Miejskiego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi  nr 1 w Lędzinach.  Przebrane za pszczoły recytowały wierszyki i śpiewały piosenki.  Przedszkolaki nagrodzone zostały puzzlami, które wręczyła burmistrz Krystyna Wróbel i szklanymi misiami napełnionymi miodem, które przekazali organizatorzy dożynek.

 

Przypomnijmy pasiekę otwarto 1 czerwca br. Powstała ona z inicjatywy panów Edmunda Bryjoka i Stanisława Brzeskota. Obiekt cieszy się dużym zainteresowaniem. Odwiedziło go już 300 dzieci. W najbliższych dniach wizytę zaplanowało kolejnych sto. Warto dodać, że były to dzieci nie tylko z Lędzin, ale również z takich krajów jak  Syria, Jordania, Londyn czy Niemcy.

 

Pasieka Edukacyjna „Pod Strzyżówką”, to miejsce hodowli pszczół oraz miejsce, w którym prowadzona jest edukacja związana z życiem pszczół i otaczającej przyrody.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov