• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Dni Lędzin 2019

5 czerwca 2019

1 i 2 czerwca świętowaliśmy Dni Lędzin. W tym roku święto miasta odbywało się na stadionie miejskim oraz na Placu Farskim, na których przy pięknej pogodzie licznie pojawili się mieszkańcy. To ważne wydarzenie dla wszystkich mieszkańców Lędzin. Uroczystość oraz okoliczne atrakcje i występy zgromadziły pod sceną tysiące fanów nie tylko muzyki z gatunku Disco Polo.

Pierwszego dnia na scenie pojawiła się m.in. Orkiestra Dęta KWK Ziemowit, która uroczystym koncertem rozpoczęła obchody pierwszego Dnia. Zaraz po niej na płytę boiska marszowym krokiem weszła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Na stadionie na czas trwania imprezy pojawiło się także stoisko Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu – to z nimi do Lędzin przyjechał Robert Rozmus, który zapraszał na… kawę z mlekiem. W swoim ponad dwugodzinnym występie zapraszał do zabawy nie tylko najmłodszych, ale także dorosłych. Całe rodziny zaangażowane we wspólną zabawę pojawiły się na scenie biorąc udział w konkursach i wspólnie bawiąc się w rytm muzyki. O godzinie 17:30 odbyło się oficjalne rozpoczęcie Dni Miasta. Burmistrz Miasta – Krystyna Wróbel przekazała mieszkańcom reprezentowanym przez Panie z Lędzińskiego Klubu seniora a także dziewczynkom w strojach śląskich ze szkoły podstawowej nr 4 – klucze do miasta.  Swój głos podczas rozpoczęcia zabrał także senator Czesław Ryszka, który życzył wszystkim mieszkańcom udanej imprezy. Po przekazaniu klucz dumnie wisiał nad sceną, a podczas trwania uroczystego otwarcia nad stadionem krążyły gołębie sekcji Hołdunów oraz sekcji Lędziny.

Następnie scena przywitała zespół Diamonds Girls, który nie tylko tańcem ale także i wieloma Coverami porwał publiczność zgromadzoną w Lędzinach. O godzinie 19:00 na scenie zagrała Gwiazda Wieczoru – czyli zespół Boys. Marcin Miller wraz z całym zespołem porwał tłumy zgromadzone pod sceną. Aby zdobyć serca publiczności wystarczyła mu chwila, a mieszkańcy i goście bawili się do znanych utworów. Większość utworów zgromadzony tłum fanów wykonywał razem ze swoim idolem. Nie zabrakło także największego hitu zespołu, czyli piosenki „Jesteś szalona”, która wzbudziła we wszystkich wiele entuzjazmu i zachęciła do wspólnego śpiewania. Nie obyło się bez bisów, na które czekała publiczność. Fani zgromadzeni na stadionie zaśpiewali także głośne sto lat dla lidera zespołu, który 27 maja obchodził swoje urodziny.

 O godzinie 20:30 na scenie pojawił się znany artysta Rudi Schuberth oraz Big Silesian Band Joachima Krzyka. Znany polski piosenkarz, kompozytor i satyryk znany z piosenek „Córka rybaka”, „Monika – dziewczyna ratownika” i „Wars wita” we wspólnym występie nie tylko śpiewał, ale dzielił się także z publicznością licznymi historiami oraz opowieściami nt. śpiewanych piosenek, ale także całego artystycznego życia. Big Silesian Band ma w swoim repertuarze aranżacje największych przebojów muzyki rozrywkowej, filmowej, musicalowej i tanecznej. Z takim repertuarem występuje z powodzeniem zarówno na salach koncertowych jak i podczas imprez plenerowych. Dlatego razem z Rudim Schuberthem idealnie sprawdzili się na scenie.

Na zakończenie na płycie boiska odbył się pokaz Fire Show grupy Tesserakt z Bielska Białej.

Na płycie boiska oprócz spółdzielni mleczarskiej w Gostyniu, swoje stoiska wystawiła także Wojskowa Komenda Uzupełnień z Tychów, a także Stowarzyszenie Husaria Mysłowice. Patronat Medialny nad całą imprezą objął portal Silesia 24.

Z okazji Dni Lędzin Urząd Miasta, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna oraz spółka PGK "Partner" przygotowały dla mieszkańców i gości wiele atrakcji. Tym samym na rodzinnym festynie bawiliśmy się także drugiego czerwca.

Na w tym dniu na Placu Farskim zrobiło się kolorowo, a na festynie „Mama, Tata i Ja” licznie pojawili się mieszkańcy. Imprezę oraz konkursy prowadził kabareciarz i aktor Krzysztof Wierzchowski z Radia Fest. A na scenie pojawili się także, Bernadeta Kowalska ze swoim programem artystycznym oraz Wesoła Biesiada. Ponadto dzieci mogły korzystać z dmuchańca, poczęstować się watą cukrową oraz poprzebijać wielkie banie mydlane, które unosiły się tego dnia nad Placem Farskim.

Zapraszamy do galerii zdjęć z pierwszego i drugiego dnia – Dni Lędzin 2019.

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov