• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Budżet Obywatelski 2023

Budżet Obywatelski edycja 9

Komisja skrutacyjna stwierdza, iż w wyniku głosowania następujące projekty uzyskały najwyższą liczbę głosów w swoich okręgach:

 

Okręg nr 1 – Górki-Goławiec

Projekt nr 1 pod nazwą „Rewitalizacja pracowni matematyczno-informatycznej (ul. Goławiecka)” uzyskał 75 poprawnych głosów.

Okręg nr 2 – Lędziny

Projekt nr 2 pod nazwą „Straż Pożarna Lędziny – Wyposażenie na miarę XXI w. (ul. Kontnego)” uzyskał 1043 poprawne głosy.

Okręg nr 3 – Hołdunów

Projekt nr 7 pod nazwą „Dog Park + Ogrodzenie Placu Zabaw (ul. Botaniczna)” uzyskał 206 poprawnych głosów.


 

Łącznie oddano 2351 głosów, z czego:

- Głosy oddane w formie papierowej – 1688
- Głosy oddane w głosowaniu poprzez formularz internetowy – 663

Spośród wszystkich oddanych 2351 głosów stwierdzono:

- Głosy ważne – 2088
- Głosy nieważne na podstawie § 10 uchwały Rady Miasta Lędziny – 263


 

Zapraszamy wszystkich Mieszkańców Lędzin do Głosowania na projekty w ramach

Budżetu Obywatelskiego 2023.

 

 

Głosowanie trwa od 7 września – 30 września. Prawo do oddania głosu na jeden wybrany projekt ma każdy mieszkaniec Lędzin, niezależnie od okręgu w którym mieszka.

Swój głos oddać można na trzy sposoby:

  • osobiście - w wyznaczonych miejscach (w Urzędzie Miasta oraz w Szkole Podstawowej nr 4 na Goławcu),
  • korespondencyjnie (na adres: Urząd Miasta Lędziny, ul. Lędzińska 55, 43-143 Lędziny),
  • za pomocą interaktywnego formularza do głosowania.

 

W dniu 19.08.2022 r. Zespół ds. przeprowadzenia konsultacji społecznych projektów zgłoszonych do budżetu zakończył weryfikację projektów zgłoszonych do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego w Lędzinach na 2023 rok.

Na spotkaniu omówiono uzupełnienia złożone przez wnioskodawców, a także podsumowano wszystkie zgłoszone projekty.

Z 11 zgłoszonych wniosków, 8 zostało zweryfikowanych pozytywnie. Poniżej przedstawiamy listę projektów wraz z wynikami weryfikacji, z podziałem na okręgi:


 

Rusza dziewiąta edycja Budżetu Obywatelskiego w Lędzinach. Od 1 czerwca można składać propozycje projektów.

Okres ich przyjmowania potrwa do 30 czerwca. W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich lędzinianie mają do wykorzystania łączną kwotę 250 000,00 zł.

Plakat Budżet Obywatelski - Masz pomysł na projekt w sowjej okolicy, decyduj o swoim mieście w którym mieszkasz, w którym żyjesz i pracujesz i uczysz się zdecyduj na co wydać 250 000 zł z budżetu miasta Lędziny na rok 2023

Na terenie miasta utworzone zostały trzy okręgi w ramach których budżet obywatelski będzie realizowany. Okręg nr 1 – Górki-Goławiec dysponuje kwotą 50 000 zł, natomiast okręg nr 2- Lędziny oraz okręg nr 3 - Hołdunów do zagospodarowania mają po 100 000 zł.

 

Wniosek ze swoją propozycją projektu dotyczącą dowolnego okręgu złożyć może każdy pełnoletni mieszkaniec Lędzin w terminie od 1 do 30 czerwca.

 

Zrobić to można na dwa sposoby: osobiście - w kancelarii ogólnej urzędu miasta lub w Punkcie Obsługi Mieszkańców oraz korespondencyjnie - na adres urzędu miasta (ul. Lędzińska 55, 43-143 Lędziny, z adnotacją na kopercie: „Budżet Obywatelski”). Formularze zgłoszeniowe dostępne są w Punkcie Obsługi Mieszkańca w urzędzie miasta oraz na stronie internetowej urzędu miasta.

 

Formularz zgłoszeniowy PDF Formularz zgłoszeniowy DOC

 

Od 1 lipca zespół do spraw przeprowadzania konsultacji społecznych rozpocznie weryfikację nadesłanych wniosków pod kątem formalno-prawnym oraz pod kątem kosztów realizacji poszczególnych zadań. Te wnioski, które zweryfikowane zostaną pozytywnie przejdą do etapu drugiego i poddane zostaną głosowaniu mieszkańców. Głosowanie odbędzie się w dniach 7 września – 30 września. Prawo oddania głosu na jeden wybrany projekt będzie miał każdy mieszkaniec Lędzin, niezależnie od okręgu w którym mieszka.

Formularz w wersji edytowalnej

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov