• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Akcja Bezpieczna Rodzina na Drodze 2023

24 stycznia 2023

W tym roku nie mogło zabraknąć akcji: „Bezpieczna Rodzina na Drodze”. W dniu 16 stycznia, pierwszego dnia ferii zimowych, podopieczni Świetlicy Socjoterapeutycznej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lędzinach mogli poczuć się jak najprawdziwsi policjanci. Na odcinku ulicy Lędzińskiej w Lędzinach mundurowi wraz z dziećmi zatrzymywali przejeżdżające samochody, by móc skontrolować stan techniczny pojazdu, stan trzeźwości kierowcy oraz niezbędne dokumenty.

Wszyscy kierujący samochodami spisali się tego dnia na medal, dlatego został im wręczony „Medal Wzorowego Kierowcy” oraz odblaski i gadżety profilaktyczne i materiały promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym zakupione przez Gminę Lędziny. Akcja została zorganizowana wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Bieruniu przy współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a także została objęta Patronatem Burmistrza Miasta Lędziny.

 

Kierowcy nie ukrywali zdziwienia, ale też zadowolenia, z tak przyjemnej kontroli drogowej i otrzymanych wyróżnień.

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov