2018-02-12
Przedmiotem oferty jest przeznaczona na sprzedaż gminna nieruchomość gruntowa objęta granicami Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, położona w mieście Lędziny o powierzchni 2,9050 ha.
2017-12-01
Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją dotyczącą współpracy Gminy Lędziny i Ochotniczej Straży Pożarnej w Lędzinach.
2018-04-14
Szanowni MIESZKAŃCY, Uprzejmie informuję, że w Urzędzie Miasta Lędziny przy ul. Lędzińskiej 55, I piętro, pok.111 istnieje możliwość uzyskania bezpłatnej porady prawnej przez mieszkańców Lędzin w każdy poniedziałek od godz.14:30 do godz.16:30. Burmistrz Miasta Krystyna Wróbel
2019-05-23
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.

Walne zebranie sprawozdawcze członków OSP Lędziny

2018-03-28

25 marca 2018 roku w Sali audiowizualnej na Placu Farskim odbyło się walne zebranie członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Lędzinach. Podczas spotkania druh Stanisław Brzeskot przedstawił sprawozdanie finansowe za ubiegły rok. Dotyczyło ono między innymi dotacji, zakupu nowego sprzętu oraz remontów przeprowadzonych w budynku OSP.

Na spotkaniu zostało także przedstawione sprawozdanie komisji rewizyjnej, która badała między innymi działalność statutową, plan działalności OSP został zatwierdzony w stopniu zadowalającym. Komisja oraz wszyscy zebrani udzielili zarządowi absolutorium.

 

Członkowie zarządu przedstawili także plan działalności na 2018 rok. W planach jest między innymi przyjęcie nowych członków straży, wymiana umundurowania, ukończenie remontu sanitariatu, pomieszczenia kuchennego oraz świetlicy, a także przeprowadzanie prelekcji w szkołach. Straż planuje także, wspólnie ze strażą miejską przeprowadzenie Kampanii przeciwko wypalaniu traw, do czego doszło już kilkukrotnie w trakcie tego roku. OSP w bieżącym roku planuje także przeszkolenie 25 członków straży. 25 marca 10 strażaków OSP Lędziny zaliczyło także kurs KPP.

 

Na spotkaniu pojawili się także zaproszeni goście, Burmistrz Miasta Lędziny – Krystyna Wróbel, która przedstawiła strażakom prezentację z 4 letniej współpracy oraz Starosta Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego – druh Bernard Bednorz.

 

Poniżej link do prezentacji nt. współpracy Gminy Lędziny z Ochotniczą Strażą Pożarną w Lędzinach

dsc_0112.jpg
Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij