• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

W młodość i dorosłe życie bez uzależnień

6 maja 2019

Akcja profilaktyczno – edukacyjna pod patronatem Burmistrz Miasta Lędziny

6 maja Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przeprowadziła na Placu Farskim akcję profilaktyczno-edukacyjną skierowaną do uczniów klas 8 szkół Podstawowych oraz klas III Gimnazjów z terenu naszego Miasta.

Akcja nosiła nazwę „W młodość i dorosłe życie bez uzależnień”, jej celem było podniesienie wśród młodzieży poziomu wiedzy o konsekwencjach i zagrożeniach wynikających z używania substancji psychoaktywnych – w tym alkoholu. Uczestnicy akcji dowiedzieli się także kiedy i gdzie szukać fachowej pomocy.

 

Uczestnicy zostali podzieleni na 5 grup, które wzięły udział w krótkim wykładzie prowadzonym przez psychoterapeutę ds. uzależnień. Po zakończonym wykładzie przed budynkiem na terenie placu farskiego zostały przeprowadzone różnorodne atrakcje i konkursy. Uczestnicy mogli między innymi przejechać się rowerem poziomym w specjalnych alkogoglach po przygotowanym torze. Kolejną z atrakcji był refleksomierz dwustronny. Na Placu Farskim pojawił się także symulator dachowania. Uczniowie mogli także zrobić sobie selfie z hasłami profilaktycznymi w fotobudce.

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov