• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Mieszkańcy odebrali darmowe sadzonki – Pierwszy dzień wiosny w Lędzinach

22 marca 2023

Pierwszego dnia wiosny mieszkańcy Lędzin mogli odebrać darmowe sadzonki drzew, które czekały na nich w Urzędzie Miasta w Lędzinach. Sadzonki zostały przekazane dzięki uprzejmości Nadleśniczego Stanisława Jeziorańskiego z Nadleśnictwa Katowice. 21 marca, to także Światowy Dzień Lasu, dzięki czemu mieszkańcy odbierający sadzonki sosny, dębu, świerka, modrzewia czy olchy mogli włączyć się we wspólne świętowanie.

 

Podczas akcji w Urzędzie Miasta obecna była także Pani Leśniczy: Barbara Mach-Myrcik z Leśnictwa Górki w Lędzinach, z którą można było porozmawiać na temat odbieranych drzewek, a także skonsultować, gdzie dana sadzonka będzie rosła najlepiej.

Do Urzędu Miasta w Lędzinach dotarły także dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Lędzinach. Kolorowy korowód przeszedł z ul. Stadionowej i pojawił się pod budynkiem urzędu. Dzieci były ubrane w kolorowe stroje, przyniosły także wykonane przez siebie marzanny. Część z nich można zobaczyć w budynku Urzędu Miasta w Lędzinach. Przedszkolaki zaśpiewały piosenki i nagradzały spotkanych ludzi kwiatami, na których znalazły się "słoneczne" życzenia. Dzieci również zabrały kilka drzewek, które zasadzone będą przy MP1.

 

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov