• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Krzysztof Kołodziejczyk mistrzem Śląska. a Skat Klub OSP Lędziny drużynowym wicemistrzem!

26 maja 2010

22 maja, w hali sportowej ośrodka Centrum rozegrano czwarty Grand Prix Polski 2010 w Skata. Były to jednocześnie doroczne otwarte zawody o puchar Śląska.

W kategorii open rywalizację 458 zawodniczek i zawodników wygrał Krzysztof Kołodziejczyk ze Skat Klubu OSP Lędziny i został indywidualnym mistrzem Śląska, wyprzedzając Zygmunta Dragona (Chemik Siemianowice Śl.), Dariusza Borysia (Nordwest Suszec), Mieczysława Ferdyna (Iskra Rybnik), Krzysztofa Staniewskiego )(Gol-Bar Tychy) i Kazimierza Zowadę (KWK Wujek Katowice). W klasyfikacji drużynowej tytuł drużynowego mistrza Śląska zdobył zespół Asy z Żor, tytuł wicemistrza Śląska przypadł drużynie z lędzińskiego klubu w składzie: Krzysztof Kołodziejczyk, Adam Kołodziejczyk, Henryk Krzymiński i Krzysztof Orocz. Natomiast trzecią lokatę drużynowo wywalczyła ekipa S.C.Kobiór .Wśród kobiet najlepsza okazała się Aleksandra Rzekęć z klubu Skat Solo w Bykowinie, a Lidia Segeth zawodniczka Skat Klub OSP Lędziny była piąta.

Laureaci turnieju otrzymali Puchary z rąk prezesa Fundacji Rozwoju Sportu, Kultury Fizycznej i Turystyki w Lędzinach, Andrzeja Kostyry oraz sędziego głównego Henryka Brzoski, prezesa PZSkat. w Katowicach.