• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Jarmark Wielkanocny na Placu Farskim

15 kwietnia 2019

14 kwietnia na Placu Farskim w Lędzinach odbył się Jarmark Wielkanocny. W tym dniu dopisała piękna, wiosenna pogoda, dlatego mieszkańcy licznie pojawili się podczas Jarmarku, mogąc zakupić ozdoby i produkty, które już podczas świąt staną się pięknym uzupełnieniem ich stołu wielkanocnego.

W programie oprócz stoisk jarmarcznych mogliśmy posłuchać występu Tadeusza Zdechlikiewicza, który uświetnił Jarmark śląskimi przygrywkami. Ze swoim programem pojawił się także Aleksander Trzaska, czyli kabaret Masztalscy. Jako, że jarmark odbywał się w niedzielę Palmową na Placu Farskim odbył się konkurs na najładniejszą Palmę Wielkanocną o nagrodę Burmistrza Miasta Lędziny. Każdy mieszkaniec mógł tego dnia przynieść wykonaną przez siebie palmę, która następnie wzięła udział w konkursie. Nagrody zostały wręczone przez Burmistrza Miasta Krystynę Wróbel oraz Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury – Joachima Krzyka. Nie zabrakło również animacji dla najmłodszych przygotowanych przez grupę Kolorado. W Sali tanecznej odbyły się w warsztaty rękodzielnicze. Dla wszystkich żurek wielkanocny przygotowała restauracja Dama Kier. Mieszkańcy mogli także spróbować ciast wielkanocnych które przygotowane zostały przez Klub Aktywności Seniora Działający przy Miejskim Ośrodku Kultury.

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov