2018-02-12
Przedmiotem oferty jest przeznaczona na sprzedaż gminna nieruchomość gruntowa objęta granicami Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, położona w mieście Lędziny o powierzchni 2,9050 ha.
2017-12-01
Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją dotyczącą współpracy Gminy Lędziny i Ochotniczej Straży Pożarnej w Lędzinach.
2018-04-14
Szanowni MIESZKAŃCY, Uprzejmie informuję, że w Urzędzie Miasta Lędziny przy ul. Lędzińskiej 55, I piętro, pok.111 istnieje możliwość uzyskania bezpłatnej porady prawnej przez mieszkańców Lędzin w każdy poniedziałek od godz.14:30 do godz.16:30. Burmistrz Miasta Krystyna Wróbel
2019-05-23
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.

Gmina Lędziny otrzymała 90 tyś. zł na budowę mieszkań socjalnych

2010-09-09

Gmina Lędziny otrzymała dotację z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w kwocie 90.000,00 zł na realizację zadania pn. „Prace społecznie użyteczne na rzecz budownictwa socjalnego - zwiększenie gminnego zasobu lokali socjalnych".

 

Projekt zakłada zwiększenie gminnego zasobu lokali socjalnych, poprzez remont pomieszczeń w budynku Scholi Nostra, w którym obecnie znajduje się siedziba Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego.

 

W ramach projektu zostanie wyremontowana najbardziej zdewastowana część budynku z przeznaczeniem na 10 mieszkań socjalnych. Zakładany jest również efekt społeczny projektu polegający na aktywizacji zawodowej dwóch grup osób. Pierwsza to mieszkańcy Gminy Lędziny osoby bezrobotne, mężczyźni z problemem mieszkaniowym, z rodzin o niskich dochodach, nie pozwalających na pokrycie czynszu w lokalach komunalnych. Druga grupa to osoby bezdomne, mężczyźni i kobiety, podopieczni Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego w Lędzinach.

Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku.Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij