• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Gala Najlepszych Absolwentów 2021

1 lipca 2021

W czwartek (24 czerwca 2021 r.) w sali widowiskowej „Piast” w Lędzinach odbyła się Gala Najlepszych Absolwentów rocznika 2020/2021. Średnia ocen 43 najlepszych absolwentów czterech szkół podstawowych oraz Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach wynosi co najmniej 4,76, a najwyższa średnia, to aż 5,89.

Najlepszymi z najlepszych w tym roku szkolnym okazali się: Aleksandra Kaczmarczyk ze Szkoły Podstawowej z O.I. nr 1 (z najwyższą średnią 5,89), Patrycja Zaisz ze Szkoły Podstawowej z O.I. nr 1 (średnia 5,78) i Mateusz Zając ze Szkoły Podstawowej z O.I. nr 2 (średnia 5,67).

 

Nagrody podczas Gali Absolwentów wręczyli Burmistrz Miasta Lędziny Krystyna Wróbel, wiceprzewodniczący Rady Miasta Edward Urbańczyk oraz radny Tadeusz Ingram. Każdy absolwent uhonorowany został dyplomem oraz upominkiem. Smartwatch, tablet i hulajnoga, jako nagroda główna, zarezerwowane były dla pierwszej trójki. Absolwentów na widowni oklaskiwali rodzic, którzy towarzyszyli swoim dzieciom, w tym ważnym dla nich dniu.

 

Galę uświetniły występy artystyczne dzieci z naszych szkół. Na scenie zobaczyliśmy Michalinę Lorek (SP 2) w utworze „Trójkąty i kwadraty”, Maję Wasielewską (SP 4) w układzie taneczno-akrobatycznym. Oglądaliśmy także autorski spektakl pt. „Baśń”, w którym wystąpiły Nina Migacz i Weronika Staniaszek (SP 3).  Na scenie w energetyzującym utworze Juicy Wiggle zaprezentował się Zespół Taneczny „Seniorita” z (SP 4), a w lirycznym  „My way” Eryk Król z SP 2. Na zakończenie gali na scenie pojawiły się dzieci z klasy 1c ze Szkoły Podstawowej z O.I. nr 1, które zaśpiewały piosenki „Niech żyją wakacje” i „Gdzie strumyk płynie z wolna”.

 

Wszystkim absolwentom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w kolejnych latach.

 

FOTOGALERIA Z WYDARZENIA

 

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov