• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Aktualności - luty 2009

Bezpłatne badanie USG piersi

2009-02-25
Urząd Miasta Lędziny, Stowarzyszenie na Rzecz Ochrony Zdrowia Pracowników KWK "Ziemowit" oraz MZOZ Lędziny zapraszają kobiety - mieszkanki Lędzin w wieku 18-55 lat na bezpłatne badanie USG piersi oraz przeprowadzenie pogadanek na temat chorób nowotworowych piersi wraz z instruktażem "sa...
więcej >

Spotkanie burmistrza z juniorami

2009-02-24
Dnia 20 lutego 2009r. W Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie Burmistrza Miasta z trenerem i drużyną juniorów MKS Lędziny, która zdobywając I-sze miejsce w turnieju Halowym Piłki Nożnej organizowanym przez Bieruński Ośrodek Sportu i Rekreacji, uzyskała tytuł „Najlepszych juniorów...
więcej >

Zawiadomienie o sesji Rady Miasta

2009-02-24
Uprzejmie zawiadamiamy, iż XLII sesja Rady Miasta odbędzie się 26 lutego 2009 r. o godz. 13.00 w Urzędzie Miasta Lędziny przy ul. Lędzińskiej 55 (sala 011).Porządek obrad przedstawia się następująco:
więcej >

Informacja dla użytkowników wieczystych nieruchomości gruntowych

2009-02-24
Wydział Geodezji, Gospodarki Nieruchomościami i Ładu Przestrzennego Urzędu Miasta Lędziny przypomina o obowiązku wniesienia opłat rocznych z tytułu wieczystego użytkowania gruntu za 2009 r., w terminie do 31 marca 2009 r.Wpłat można dokonać w kasie Urzędu Miasta Lędziny (w godzinach...
więcej >

Przypominamy o terminie opłat z tytułu najmu gruntu pod garaż

2009-02-24
 Wydział Geodezji, Gospodarki Nieruchomościami i Ładu Przestrzennego Urzędu Miasta Lędziny przypomina, iż termin wnoszenia opłat z tytułu najmu gruntu pod garaż za I kwartał 2009 r. upływa z dniem 10 marca br. 
więcej >

Przypominamy o obowiązku odśnieżania

2009-02-20
W związku z panującymi warunkami atmosferycznymi  przypominamy właścicielom nieruchomości oraz ich zarządcom o obowiązku odśnieżenia chodników.  
więcej >

Ferie zimowe 2009

2009-02-20
Dominującym celem ferii zimowych w MBP Lędziny było zagospodarowanie wolnego czasu dzieciom i młodzieży w ciekawy sposób, polegający na pobudzaniu i rozwijaniu talentów, a także na pozytywnych skojarzeniach związanych z biblioteką.  
więcej >

Akcja "Zima w mieście"

2009-02-20
Akcję Zima  prowadzi w mieście firma Ekorec sp. z o.o. z Lędzin, która podpisała z Urzędem Miasta umowę na zimowe utrzymanie dróg i chodników powiatowych oraz dróg i chodników gminnych na terenie miasta Lędziny w roku 2009. 
więcej >

Emilia Krakowska na deskach lędzińskiego kina "Piast"

2009-02-18
  Emilia Krakowska wcieliła się w Anielę, Polkę, która miała wyjechać do Ameryki tylko "na chwilę", a została tam kilkanaście lat. Monodram "Wakacjuszka" na podstawie powieści Zofii Mierzyńskiej w sali widowiskowo -kinowej „ Piast" w Lędzinach 16-go lutego 2009 roku o godzinie 18.
więcej >

Zespół "Lędzinianie" w TV Silesia

2009-02-18
Zespół regionalny " Lędzinianie" Miejskiego Ośrodka Kultury w Lędzinachwraz ze swoim instruktorem - kierownikiem Franciszkiem Moskwa zostałzaproszony przez Telewizję Kultury i Telewizję Silesia do wzięcia udziału wnagraniach teledysków: "Nie chodź Marysiu do lasa", " Stoi u wody".  
więcej >

Podleśniczy dla przedszkolaków

2009-02-17
W czwartkowe przedpołudnie, 12 lutego, bibliotekarka Filii MBP w Hołdunowie, Regina Białoń, zorganizowała w sali MOK-u dla około 60-osobowej grupy hołdunowskich przedszkolaków ciekawe spotkanie z podleśniczym Leśnictwa Lędziny, Jackiem Marcem.
więcej >

Warsztaty taneczne w Powiatowym Zespole Szkół

2009-02-12
Miejski Ośrodek Kultury rozpoczął mocnym uderzeniem ( w przenośni i dosłownie) już w minioną sobotę i niedzielę (24-25 stycznia) zajęcia dla dzieci i młodzieży w ramach tegorocznych ferii zimowych.
więcej >

EUROPOL – czyli europejska superpolicja!-felieton prof. Genowefy Grabowskiej

2009-02-12
Rozwój techniki, technologii i zacieśniające się więzy współpracy między państwami sprawiły, że żyjemy obecnie w zglobalizowanym świecie. Zjawiska pozytywne podobnie jak i negatywne, rozprzestrzeniają się szybko po całym globie ziemskim. Nie zna granic przepływ informacji, swobod...
więcej >

Ferie w bibliotece

2009-02-11
Miejska Biblioteka Publiczna, pomimo skąpych środków finansowych, postarała się zapewnić dzieciom i młodzieży sporo w miarę atrakcyjnych zajęć podczas minionych ferii zimowych.
więcej >

Ferie w bibliotece

2009-02-11
Miejska Biblioteka Publiczna, pomimo skąpych środków finansowych, postarała się zapewnić dzieciom i młodzieży sporo w miarę atrakcyjnych zajęć podczas minionych ferii zimowych.
więcej >

Emilia Krakowska w kinie Piast

2009-02-10
Miejski Ośrodek Kultury w Lędzinach serdecznie zaprasza na przedstawienie "Wakacjuszka" w wykonaniu Emilii Krakowskiej, które odbędzie się 16 lutego o godzinie 18.00  w sali widowiskowo kinowej "Piast".
więcej >

Wystawa chełmianki z Hołdunowa

2009-02-09
Do 25 lutego będzie można oglądać w imielińskim Domu Kultury „Sokolnia" wystawę obrazów 24-letniej malarki Renaty Gołdon-Kolny, obecnie mieszkanki Chełmu Śl., ale jeszcze do niedawna hołdunowianki.
więcej >

Śmiłowski na Francuskiej 2

2009-02-09
Nestor lędzińskich malarzy Jan Śmiłowski, współzałożyciel i honorowy członek Klubu Plastyka „Kontrast", ma kolejną indywidualną wystawę swoich prac, tym razem w Katowicach.
więcej >

Profilaktyka grypy

2009-02-09
Według informacji ECDC (Europejskie Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób) w ostatnich tygodniach grudnia liczne kraje zachodniej i południowej Europy poinformowały o znacznym wzroście liczby zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę oraz ostrych zakażeń układu oddechowego.
więcej >

W Urzędzie Miasta odbyło się szkolenie dla osób zajmujących się problemem przemocy

2009-02-04
W dniach 20- 21 stycznia br. w Urzędzie Miasta Lędziny z inicjatywy Pełnomocnika ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii - Urszuli Pomietło - Rudol zostało przeprowadzone szkolenie pn. „Zjawisko przemocy domowej i uzależnienia -  praca z rodziną w obszarze pomocy i inte...
więcej >

Lędzinianie laureatami XII Grand Prix Bierunia w Formach Sztuk Walki

2009-02-04
  W dniu 31.01.2009 odbyło się XII Grand Prix Bierunia o Puchar Burmistrza Miasta Bieruń w Formach Sztuk Walki. W poszczególnych konkurencjach wystartowało 130 zawodników .Zawody rozgrywane były z podziałem na kategorie wagowe (walki semi - kontakt) i wiekowe w konkurencjach: kata, kata...
więcej >

Witamy na nowym oficjalnym serwisie internetowym Urzędu Miasta

2009-02-03
Szanowni Państwo,Uruchomiliśmy nową wersję oficjalnego serwisu internetowego Urzędu  Miasta w Lędzinach wzbogaconą o nową oprawę graficzną oraz o nowy układ treści, bardziej przejrzysty, umożliwiający dotarcie do interesującej Państwa informacji przy pomocy  „trzech kliknięć...
więcej >
Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov