Działki na sprzedaż
2020-02-27
W zakładce "Aktualności" na stronie internetowej: gis.gov.pl znajdują się komunikaty i informacje Głównego Inspektora Sanitarnego na temat koronawirusa SARS-CoV-2.
2020-02-24
Informacje o zaplanowanych transmisjach umieszczane są na stronie internetowej www.ledziny.pl w zakładce aktualności oraz w zakładce nagrania z pracy Rady Miasta. Transmisja na żywo dostępna jest w godzinach trwania Sesji oraz Sesji Nadzwyczajnych Rady Miasta Lędziny
2020-06-29
Szanowni Mieszkańcy! Bezpłatne porady prawne w Urzędzie Miasta Lędziny udzielane będą tylko telefonicznie pod numerem 32 216 65 11 w.197 w poniedziałek od godziny 14:30 do godziny 16:30 DO ODWOŁANIA
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2020-02-24
Dziesięciu radnych nie poparło realizacji inwestycji pod nazwą „Budowa łącznika drogowego od ul. Pokoju do ul. Lędzińskiej w Lędzinach”, jako pierwszego etapu budowy łącznika od osiedla Centrum do węzła drogowego "Olszyce". W związku z powyższym gmina Lędziny nie otrzyma dofinansowania w wysokości około 4,3 mln zł na realizację tego zadania.
2020-01-01
Co zyskasz dzięki e-recepcie? jeżeli przepisano Ci więcej leków, nie musisz prosić o odpis i nie utracisz refundacji — każdy lek możesz kupić w dowolnej aptece nie ma ryzyka, że otrzymasz niewłaściwy lek — e-recepta jest zawsze czytelna nie zgubisz jej — wszystkie e-recepty zapisują się na Twoim Internetowym Koncie Pacjenta zrealizujesz ją w każdej aptece w Polsce
2018-02-12
Przedmiotem oferty jest przeznaczona na sprzedaż gminna nieruchomość gruntowa objęta granicami Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, położona w mieście Lędziny o powierzchni 2,9050 ha.

Wysokie średnie uczniów z Lędzin

2020-06-30

W piątek (26.06.20r.)  uczniowie zakończyli rok szkolny. Średnia ocen 43 najlepszych absolwentów czterech szkół podstawowych oraz Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach wynosi co najmniej 4,75, a najwyższa aż 5,94.

 

GALERIA ZDJĘĆ

Burmistrz Krystyna Wróbel podczas spotkania w Urzędzie Miasta, w obecności dyrektorów szkół,  osobiście pogratulowała młodzieży tak wysokich wyników w nauce  i wręczyła upominki.

 

- Jestem z Was dumna. Bez ciężkiej pracy nie ma sukcesów. Cieszcie się nawet drobnymi osiągnięciami, zawsze myślicie pozytywnie i z tego czerpcie radość dla siebie – mówiła podczas spotkania burmistrz Krystyna Wróbel. – Serdecznie gratuluję i dziękuję także Waszym rodzicom za trud włożony w Wasze wychowanie - dodała.

Ile czasu spędzają nad książkami? jak widzą swoją przyszłość? co robią w wolnym czasie? o tym opowiedzieli nam najlepsi z najlepszych w Lędzinach:

 

Alicja Ścierska SP nr 3 (średnia 5,94): mało poświęcam czasu na naukę w porównaniu do tego co osiągam. Pomaga mi dobra pamięć i umiejętność słuchania na lekcjach. Wiele zawdzięczam rodzicom, którzy w dzieciństwie poświęcali mi dużo czasu. Wpływali na mój rozwój np. cierpliwie odpowiadając na moje pytania, czytając mi książki. Przyszłość wiążę z medycyną.  

 

Przemysław Ścierski PZS (średnia 5,79): taki sukces kosztuje wiele czasu, trudu i pracy. W moim przypadku systematyczność jest kluczem do osiągania takich wyników. Logistyka, to mój wybrany kierunek, a cukiernictwo to moja pasja. Właśnie w ten sposób staram się odstresować po ciężkich chwilach. Najlepiej wychodzi mi karpatka.

 

Krystian Gąsiorczyk PZS (średnia 5,77): najważniejsze to się nie poddawać i dążyć do wyznaczonych celów. Na przyswojenie nowej wiedzy poświęcam do trzech godzin dziennie. Wybieram się na studia logistyczne. Kierunek ten ma przyszłość i bardzo mi się podoba. W wolnych chwilach uprawiam sport, wtedy najczęściej gram w siatkówkę.

 

Uczniowie Ci w szczególny sposób zostali uhonorowani. Alicja otrzymała laptop, a Przemek i Krystian - tablet i smartwatch.

 

539absolwenci2020.png
Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij