• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Wybory do Europarlamentu 2019

21 maja 2019

Europarlament to instytucja reprezentująca interesy obywateli Unii Europejskiej. Wybory do Parlamentu odbywają się co pięć lat. Państwa członkowskie UE mają prawo podejmować indywidualnie decyzje odnośnie dokładnego terminu głosowania – jedynym ograniczeniem narzuconym przez Parlament jest obowiązek odbycia wyborów parlamentarnych w tym samym tygodniu w każdym państwie należącym do UE.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 26 maja 2019 r. Wyłonią one 52 spośród łącznej liczby 705 eurodeputowanych. Polacy będą wybierać swoich przedstawicieli do PE po raz czwarty.  

 

 

Lokale wyborcze czynne będą w godz. 7.00-21.00.    

 

Obwody Głosowań znajdą państwo TUTAJ 

 

Kto może głosować?

Każdy, kto najpóźniej w dniu wyborów ukończy 18 lat, może głosować. Podczas głosowania trzeba mieć przy sobie dowód osobisty albo paszport - członkowie komisji wyborczej mają obowiązek sprawdzić tożsamość głosującego.

 

Głosowanie to nie wszystko, co możesz zrobić. Możesz odegrać ważną rolę, przekonując więcej osób, by zagłosowały i wpłynęły na kierunek działania UE.

 

 

 

 

W załączniku przedstawiamy Obwieszczenie OKW w Katowicach z dnia 30.04.2019r. o zarejestrowanych listach kandydatów na posłów do Parlamentu Europejskiego w okręgu wyborczym nr 11

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov