2018-02-12
Przedmiotem oferty jest przeznaczona na sprzedaż gminna nieruchomość gruntowa objęta granicami Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, położona w mieście Lędziny o powierzchni 2,9050 ha.
2017-12-01
Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją dotyczącą współpracy Gminy Lędziny i Ochotniczej Straży Pożarnej w Lędzinach.
2018-04-14
Szanowni MIESZKAŃCY, Uprzejmie informuję, że w Urzędzie Miasta Lędziny przy ul. Lędzińskiej 55, I piętro, pok.111 istnieje możliwość uzyskania bezpłatnej porady prawnej przez mieszkańców Lędzin w każdy poniedziałek od godz.14:30 do godz.16:30. Burmistrz Miasta Krystyna Wróbel
2019-05-23
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.

Wielokulturowo w PZS

2016-10-11

Dwójka studentów: Roshanak Masoomi z Iranu i Mohammed "Simo" Fekkak-Louhail z Maroka gościła w lędzińskim Powiatowym Zespole Szkół w ramach projektu "Next Step" międzynarodowej organizacji AIESEC.

Zagraniczni studenci przebywali w lędzińskiej szkole ponadgimnazjalnej w dniach 3-7 października. Podczas prowadzonych przez siebie lekcji irańska studentka architektury oraz marokański student ekonomii w biznesie starali się zainspirować lędzińskich uczniów do właściwego przemyślenia i zaplanowania własnej kariery zawodowej. Obok warsztatów dotyczących kreowania przyszłości nie mogło również zabraknąć prelekcji na temat dwóch dość egzotycznych przecież kultur: irańskiej i marokańskiej.

 

Niecodzienni goście podkreślali, że szybko złapali z tutejszymi uczniami dobry kontakt, chwalili ich znajomość angielszczyzny i byli szczerze zadziwieni... wysokim poziomem zdyscyplinowania panującym w klasach mundurowych.

 

 

Więcej zdjęć z odwiedzin cudzoziemców w PZS znajduje się

w dziale FOTOGALERIA,

 w zakładce Z ŻYCIA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI

Kliknij tutaj

 

 

 

pzs10.jpg
pzs11.jpg
pzs4.jpg
Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij