Działki na sprzedaż
2020-02-27
W zakładce "Aktualności" na stronie internetowej: gis.gov.pl znajdują się komunikaty i informacje Głównego Inspektora Sanitarnego na temat koronawirusa SARS-CoV-2.
2020-02-24
Informacje o zaplanowanych transmisjach umieszczane są na stronie internetowej www.ledziny.pl w zakładce aktualności oraz w zakładce nagrania z pracy Rady Miasta. Transmisja na żywo dostępna jest w godzinach trwania Sesji oraz Sesji Nadzwyczajnych Rady Miasta Lędziny
2020-06-29
Szanowni Mieszkańcy! Bezpłatne porady prawne w Urzędzie Miasta Lędziny udzielane będą tylko telefonicznie pod numerem 32 216 65 11 w.197 w poniedziałek od godziny 14:30 do godziny 16:30 DO ODWOŁANIA
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2020-02-24
Dziesięciu radnych nie poparło realizacji inwestycji pod nazwą „Budowa łącznika drogowego od ul. Pokoju do ul. Lędzińskiej w Lędzinach”, jako pierwszego etapu budowy łącznika od osiedla Centrum do węzła drogowego "Olszyce". W związku z powyższym gmina Lędziny nie otrzyma dofinansowania w wysokości około 4,3 mln zł na realizację tego zadania.
2020-01-01
Co zyskasz dzięki e-recepcie? jeżeli przepisano Ci więcej leków, nie musisz prosić o odpis i nie utracisz refundacji — każdy lek możesz kupić w dowolnej aptece nie ma ryzyka, że otrzymasz niewłaściwy lek — e-recepta jest zawsze czytelna nie zgubisz jej — wszystkie e-recepty zapisują się na Twoim Internetowym Koncie Pacjenta zrealizujesz ją w każdej aptece w Polsce
2018-02-12
Przedmiotem oferty jest przeznaczona na sprzedaż gminna nieruchomość gruntowa objęta granicami Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, położona w mieście Lędziny o powierzchni 2,9050 ha.

W SP 2 zmodernizowano monitoring

2020-07-28

Zmodernizowano monitoring w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Lędzinach. Zdanie wykonano w ramach Budżetu Obywatelskiego.  

Za prawie 25 tys. zł zamontowano 29 nowych kamer cyfrowych o dużej rozdzielczości. Obraz jest dokładniejszy, wyraźniejszy i zapisywany jest na dwóch rejestratorach, które umieszczono w obu budynkach placówki.

 

Inwestycja wpłynie na poprawę bezpieczeństwa samych uczniów, jak i osób korzystających ze znajdującego się tu miasteczka rowerowego, placu zabaw oraz większe poszanowanie sprzętu.

 

Monitoring obejmuje zarówno wnętrze szkoły, jak i strefę wokół niej, w tym boisko jak i wspomniany plac zabaw.

 

W ten sposób zakończono realizację pierwszego etapu inwestycji pod nazwą “Ogród sensoryczny i modernizacja monitoringu wizyjnego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Lędzinach w ramach Budżetu Obywatelskiego”. Prace wykonała firma „P.H.U. SYSTOM" Tomasz Bartosiński z Katowic.

 

Do końca roku placówka wzbogaci się jeszcze o ogród sensoryczny za prawie 70 tys. zł. Będzie to pierwsza tego typu inwestycja w Lędzinach. Zasadzone w nim rośliny, a także elementy architektoniczne pobudzać mają zmysły zapachu, smaku, wzroku, dotyku oraz słuchu. To druga część tego zadania inwestycyjnego w ramach budżetu obywatelskiego. Obecnie powstaje dokumentacja projektowa, następnie wyłoniony zostanie wykonawca.

dsc_0398.jpg
monitoringsp2-bo5budetobywatelski.jpg
dsc_0396.jpg
Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij