Działki na sprzedaż
2020-02-27
W zakładce "Aktualności" na stronie internetowej: gis.gov.pl znajdują się komunikaty i informacje Głównego Inspektora Sanitarnego na temat koronawirusa SARS-CoV-2.
2020-02-24
Informacje o zaplanowanych transmisjach umieszczane są na stronie internetowej www.ledziny.pl w zakładce aktualności oraz w zakładce nagrania z pracy Rady Miasta. Transmisja na żywo dostępna jest w godzinach trwania Sesji oraz Sesji Nadzwyczajnych Rady Miasta Lędziny
2020-06-29
Szanowni Mieszkańcy! Bezpłatne porady prawne w Urzędzie Miasta Lędziny udzielane będą tylko telefonicznie pod numerem 32 216 65 11 w.197 w poniedziałek od godziny 14:30 do godziny 16:30 DO ODWOŁANIA
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2020-02-24
Dziesięciu radnych nie poparło realizacji inwestycji pod nazwą „Budowa łącznika drogowego od ul. Pokoju do ul. Lędzińskiej w Lędzinach”, jako pierwszego etapu budowy łącznika od osiedla Centrum do węzła drogowego "Olszyce". W związku z powyższym gmina Lędziny nie otrzyma dofinansowania w wysokości około 4,3 mln zł na realizację tego zadania.
2020-01-01
Co zyskasz dzięki e-recepcie? jeżeli przepisano Ci więcej leków, nie musisz prosić o odpis i nie utracisz refundacji — każdy lek możesz kupić w dowolnej aptece nie ma ryzyka, że otrzymasz niewłaściwy lek — e-recepta jest zawsze czytelna nie zgubisz jej — wszystkie e-recepty zapisują się na Twoim Internetowym Koncie Pacjenta zrealizujesz ją w każdej aptece w Polsce
2018-02-12
Przedmiotem oferty jest przeznaczona na sprzedaż gminna nieruchomość gruntowa objęta granicami Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, położona w mieście Lędziny o powierzchni 2,9050 ha.

Szanowni Mieszkańcy!

2020-02-06

W związku z licznymi zapytaniami uprzejmie informuję, że kalendarium działań związanych z budową łącznika pomiędzy ul. Lędzińską a ul. Pokoju jest następujące:

 

2002 - 2006 - pierwsze prace koncepcyjne budowy łącznika. Gorącym zwolennikiem tej inwestycji był ówczesny Burmistrz Miasta śp. Władysław Trzciński.

 

2009 r., grudzień – Rada Miasta Lędziny, kontynuując prace poprzedników, uchwala plan zagospodarowania przestrzennego, w którym jest przewidziana budowa łącznika pomiędzy ul. Lędzińską a ul. Pokoju. Linki do uchwały wraz z mapami:  http://www.bip-archiwum.ledziny.pl/content/show.php?pg=_uchwaly_20091203_liii_373#Zalacznik%20nr%201 

 

2016 r., kwiecień - Rada Miasta Lędziny, modyfikuje plan zagospodarowania przestrzennego, ale nadal jest w nim przewidziana budowa łącznika pomiędzy ul. Lędzińską a ul. Pokoju. Linki do uchwały wraz z mapami: 

http://dzienniki.slask.eu/WDU_S/2016/2348/akt.pdf

 

2018 r., lipiec - w oparciu o obowiązujące Uchwały Rady Miasta Lędziny wyłoniony zostaje wykonawca dokumentacji projektowej budowa łącznika.

 

2019 r., czerwiec – wniosek Gminy Lędziny do Urzędu Marszałkowskiego o dofinansowanie budowy łącznika pomiędzy ul. Lędzińską a ul. Pokoju.

 

2020 r., luty – informacja z Urzędu Marszałkowskiego, że Gmina Lędziny ma szansę na dofinansowanie w wysokości ok. 4,300 mln zł na budowę łącznika między ul. Lędzińską a ul. Pokoju. Udział gminy w tej inwestycji, to koszt w wysokości ok. 2,7 mln zł.

 

Pragnę zwrócić uwagę na fakt, że w działaniach tych widać ciągłość władzy w Lędzinach i szacunek do działań poprzedników.

 

Inwestycja ta, jest pierwszym etapem połączenia tej części Lędzin z węzłem drogowym Olszyce.

 

Krystyna Wróbel

Burmistrz Miasta Lędziny

 

Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij