Działki na sprzedaż
2020-02-27
W zakładce "Aktualności" na stronie internetowej: gis.gov.pl znajdują się komunikaty i informacje Głównego Inspektora Sanitarnego na temat koronawirusa SARS-CoV-2.
2020-02-24
Informacje o zaplanowanych transmisjach umieszczane są na stronie internetowej www.ledziny.pl w zakładce aktualności oraz w zakładce nagrania z pracy Rady Miasta. Transmisja na żywo dostępna jest w godzinach trwania Sesji oraz Sesji Nadzwyczajnych Rady Miasta Lędziny
2020-06-29
Szanowni Mieszkańcy! Bezpłatne porady prawne w Urzędzie Miasta Lędziny udzielane będą tylko telefonicznie pod numerem 32 216 65 11 w.197 w poniedziałek od godziny 14:30 do godziny 16:30 DO ODWOŁANIA
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2020-02-24
Dziesięciu radnych nie poparło realizacji inwestycji pod nazwą „Budowa łącznika drogowego od ul. Pokoju do ul. Lędzińskiej w Lędzinach”, jako pierwszego etapu budowy łącznika od osiedla Centrum do węzła drogowego "Olszyce". W związku z powyższym gmina Lędziny nie otrzyma dofinansowania w wysokości około 4,3 mln zł na realizację tego zadania.
2020-01-01
Co zyskasz dzięki e-recepcie? jeżeli przepisano Ci więcej leków, nie musisz prosić o odpis i nie utracisz refundacji — każdy lek możesz kupić w dowolnej aptece nie ma ryzyka, że otrzymasz niewłaściwy lek — e-recepta jest zawsze czytelna nie zgubisz jej — wszystkie e-recepty zapisują się na Twoim Internetowym Koncie Pacjenta zrealizujesz ją w każdej aptece w Polsce
2018-02-12
Przedmiotem oferty jest przeznaczona na sprzedaż gminna nieruchomość gruntowa objęta granicami Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, położona w mieście Lędziny o powierzchni 2,9050 ha.

Szanowni Mieszkańcy!

2020-02-05

Szanowni Mieszkańcy!

 

Mamy szansę na dofinansowanie w wysokości ok. 4 mln. 300 tys. zł na budowę łącznika między ul. Lędzińską i Pokoju. Udział gminy w tej inwestycji, to koszt w wysokości ok. 2 mln. 700 tys. zł.

 

Wniosek na dofinansowanie tego zadania złożyliśmy do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w czerwcu 2019 roku. Wcześniej, bo w lipcu 2018 roku, wyłoniliśmy wykonawcę dokumentacji.

 

Koncepcja zakłada nie tylko budowę łącznika, ale także dwóch rond - na skrzyżowaniach z ul. Lędzińską przy Ośrodku Rekreacyjno Sportowym „Centrum” oraz ul. Pokoju, gdzie znajduje się stacja benzynowa. Inwestycja ta upłynni ruch w godzinach szczytu, zwłaszcza w momencie przejazdu pociągów. Wpłynie także na wartość działki, na której w przyszłości planujemy budownictwo mieszkaniowe i usługowe.

 

Stanowisko w sprawie realizacji budowy łącznika wraz z dwoma rondami, co się również wiąże z wyżej wymienionym dofinansowaniem podejmie Rada Miasta Lędziny.

 

Krystyna Wróbel
Burmistrz Miasta Lędziny

Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij