Działki na sprzedaż
2020-02-27
W zakładce "Aktualności" na stronie internetowej: gis.gov.pl znajdują się komunikaty i informacje Głównego Inspektora Sanitarnego na temat koronawirusa SARS-CoV-2.
2020-02-24
Informacje o zaplanowanych transmisjach umieszczane są na stronie internetowej www.ledziny.pl w zakładce aktualności oraz w zakładce nagrania z pracy Rady Miasta. Transmisja na żywo dostępna jest w godzinach trwania Sesji oraz Sesji Nadzwyczajnych Rady Miasta Lędziny
2020-06-29
Szanowni Mieszkańcy! Bezpłatne porady prawne w Urzędzie Miasta Lędziny udzielane będą tylko telefonicznie pod numerem 32 216 65 11 w.197 w poniedziałek od godziny 14:30 do godziny 16:30 DO ODWOŁANIA
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2020-02-24
Dziesięciu radnych nie poparło realizacji inwestycji pod nazwą „Budowa łącznika drogowego od ul. Pokoju do ul. Lędzińskiej w Lędzinach”, jako pierwszego etapu budowy łącznika od osiedla Centrum do węzła drogowego "Olszyce". W związku z powyższym gmina Lędziny nie otrzyma dofinansowania w wysokości około 4,3 mln zł na realizację tego zadania.
2020-01-01
Co zyskasz dzięki e-recepcie? jeżeli przepisano Ci więcej leków, nie musisz prosić o odpis i nie utracisz refundacji — każdy lek możesz kupić w dowolnej aptece nie ma ryzyka, że otrzymasz niewłaściwy lek — e-recepta jest zawsze czytelna nie zgubisz jej — wszystkie e-recepty zapisują się na Twoim Internetowym Koncie Pacjenta zrealizujesz ją w każdej aptece w Polsce
2018-02-12
Przedmiotem oferty jest przeznaczona na sprzedaż gminna nieruchomość gruntowa objęta granicami Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, położona w mieście Lędziny o powierzchni 2,9050 ha.

Ogłoszono przetarg na budowę S1

2019-10-11

W dniu 10.10.2019 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział Katowice opublikował w BIP ogłoszenie o przetargu pn. Budowa drogi S1 Kosztowy - Bielsko-Biała. Odcinek I węzeł „Kosztowy II” (z węzłem) – węzeł „Oświęcim” (bez węzła). Szczegóły przetargu można zobaczyć pod adresem https://gddkia.eb2b.com.pl/open-auctions.html. Termin składania ofert ustalono na dzień 21 stycznia 2020 – długi termin na przygotowanie oferty związany jest z ogromnymi kosztami inwestycji, a zatem trzeba czasu, aby porządnie przygotować ofertę.

Zamówienie obejmuje zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S1 na odcinku od węzła „Oświęcim” (z węzłem) do miejscowości Dankowice, od km 12+865 do km 28+030. Przedmiotowy odcinek zlokalizowany jest na terenie województwa śląskiego i małopolskiego, w powiatach: bieruńsko-lędzińskim, pszczyńskim, oświęcimskim oraz bielskim, na terenie gmin: Bojszowy, Miedźna, Brzeszcze, Wilamowice.Zamówienie będzie realizowane w formule „Projektuj i Buduj”.

 

Inwestycja będzie realizowana w trybie: Zaprojektuj i wybuduj. W chwili obecnej ogłoszenie zostało przesłane również do instytucji unijnych. Oczekujemy na opublikowanie SIWZ. Przetarg obejmuje odcinek z Mysłowic do Bielska. Połączenie Bieruń-Oświęcim, czyli nowy przebieg drogi krajowej nr 44 będzie realizowany odrębnym postępowaniem. Dawno oczekiwana inwestycji nabiera rozpędu. Można powiedzieć, że skończą się opowieści o nieosiągalnym. Rozpoczęcie procedury daje nadzieję na powodzenie sprawy. W dalszej części czekają nas informacje z otwarcia oferty, czyli pozyskamy informację jaką kwotę inwestor planuje przeznaczyć na zadanie oraz jakie firmy złożyły jakie oferty. Od stycznia, po otwarciu ofert zacznie się sprawdzanie złożonych zgodnie z procedurami. Trochę potrwa nim zostanie ogłoszony wybór najkorzystniejszej oferty, a następnie miejmy nadzieję, że podpisanie umowy na realizację.
 
Więcej o sprawie można uzyskać na stronie
Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij