• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Nowa Metrolinia - Przystanek Lędziny

4 listopada 2022

Linia M15 połączy Tychy, Lędziny, Mysłowice i Sosnowiec. To pierwsze bezpośrednie połączenie tych miast. Na swojej trasie autobusy częściowo jeździć będą drogą ekspresową S1, co przyspieszy ich kursy. W Tychach i Lędzinach autobusy obsłużą strefy ekonomiczne, w Sosnowcu – rejon uczelni akademickich. W Tychach i Sosnowcu umożliwią dojazd do wojewódzkich szpitali specjalistycznych.

Autobusy tej Metrolinii będą kursować codziennie, w dni robocze w szczycie co 30 min, poza szczytem co 45 min oraz wieczorem co godzinę; w dni wolne co 60 min.

Czym są Metrolinie?

Metrolinie to uruchamiane regularnie od maja ubiegłego roku połączenia autobusowe. Ich zadaniem jest zwiększenie dostępności oferty komunikacyjnej i usprawnienie podróży w miastach i gminach, przez które przebiegają, do czasu budowy kolei metropolitalnej.

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov