Działki na sprzedaż
2020-02-27
W zakładce "Aktualności" na stronie internetowej: gis.gov.pl znajdują się komunikaty i informacje Głównego Inspektora Sanitarnego na temat koronawirusa SARS-CoV-2.
2020-02-24
Informacje o zaplanowanych transmisjach umieszczane są na stronie internetowej www.ledziny.pl w zakładce aktualności oraz w zakładce nagrania z pracy Rady Miasta. Transmisja na żywo dostępna jest w godzinach trwania Sesji oraz Sesji Nadzwyczajnych Rady Miasta Lędziny
2020-06-29
Szanowni Mieszkańcy! Bezpłatne porady prawne w Urzędzie Miasta Lędziny udzielane będą tylko telefonicznie pod numerem 32 216 65 11 w.197 w poniedziałek od godziny 14:30 do godziny 16:30 DO ODWOŁANIA
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2020-02-24
Dziesięciu radnych nie poparło realizacji inwestycji pod nazwą „Budowa łącznika drogowego od ul. Pokoju do ul. Lędzińskiej w Lędzinach”, jako pierwszego etapu budowy łącznika od osiedla Centrum do węzła drogowego "Olszyce". W związku z powyższym gmina Lędziny nie otrzyma dofinansowania w wysokości około 4,3 mln zł na realizację tego zadania.
2020-01-01
Co zyskasz dzięki e-recepcie? jeżeli przepisano Ci więcej leków, nie musisz prosić o odpis i nie utracisz refundacji — każdy lek możesz kupić w dowolnej aptece nie ma ryzyka, że otrzymasz niewłaściwy lek — e-recepta jest zawsze czytelna nie zgubisz jej — wszystkie e-recepty zapisują się na Twoim Internetowym Koncie Pacjenta zrealizujesz ją w każdej aptece w Polsce
2018-02-12
Przedmiotem oferty jest przeznaczona na sprzedaż gminna nieruchomość gruntowa objęta granicami Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, położona w mieście Lędziny o powierzchni 2,9050 ha.

Na finały do Warszawy

2019-02-12

Dwa turnieje eliminacyjne – w Lędzinach i w Głogówku – wygrały zawodniczki KSB Lędziny. Historyczny sukces piłkarek z kategorii U14 pozwoli im zagrać na finałach Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Warszawie.

Wielki Finał, w którym lędzińska drużyna znajdzie się wśród 12 najlepszych futsalowych zespołów w kraju, odbędzie się w dniach 2-3 marca. Droga do stolicy nie była łatwa. Najpierw trzeba było wygrać pierwszy turniej eliminacyjny, organizowany w Hali Sportowej Centrum w Lędzinach. Drużyna znakomicie wywiązała się z roli gospodarza rywalizacji. W pokonanym polu zostały: Polonia Tychy, GOL Częstochowa i Gimnazjum Istebna.


Aby pojechać do stolicy, należało jednak przebrnąć przez kolejny turniej, tym razem rozgrywany 9 lutego w Głogówku. – Po ciężkim okresie styczniowym, pełnym chorób i kontuzji, z trudem zebraliśmy skład na te rozgrywki – przyznaje trener i prezes KSB, Krzysztof Berger. A jednak po raz kolejny okazało się, że piłkarki nie pojechały tam tylko na wycieczkę. Pierwsze ze spotkań skończyło się wszakże pechowo. KSB Lędziny, mimo optycznej przewagi na boisku i huraganowych ataków, przegrał 0:1 z SWD Odrą Wodzisław. Kolejny pojedynek, z MUKS Kostrzyn, zakończył się bezbramkowym remisem. Ostatni mecz miał rozstrzygnąć kwestię awansu a naprzeciw KSB stanęły faworyzowane gospodynie z Rolnika Głogówek. To starcie przebiegało już jednak pod dyktando teamu z Lędzin, który wygrał gładko 3:0. Drugie miejsce w tabeli, za wodzisławską Odrą, dało promocję do turnieju głównego.


Przed marcowym wyjazdem do stolicy nastroje mamy bojowe. Chcielibyśmy odnieść sukces, który nawiązywałby do znakomitych czasów lędzińskiego futbolu – marzy prezes Berger. Na sukcesy jednak jeszcze przyjdzie pora. Trzeba bowiem dodać, że tegoroczny turniej dotyczy zawodniczek z rocznika 2004 i młodszych. Tymczasem większość piłkarek KSB to roczniki 2005 i 2006. Póki co walczą ze starszymi rywalkami, ale będą mogły wziąć udział w Mistrzostwach Polski również za rok – bogatsze o obecne doświadczenia.

Trzymamy kciuki

52331949_1781604845278363_7842091549230891008_o.jpg
Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij