Działki na sprzedaż
2020-02-27
W zakładce "Aktualności" na stronie internetowej: gis.gov.pl znajdują się komunikaty i informacje Głównego Inspektora Sanitarnego na temat koronawirusa SARS-CoV-2.
2020-02-24
Informacje o zaplanowanych transmisjach umieszczane są na stronie internetowej www.ledziny.pl w zakładce aktualności oraz w zakładce nagrania z pracy Rady Miasta. Transmisja na żywo dostępna jest w godzinach trwania Sesji oraz Sesji Nadzwyczajnych Rady Miasta Lędziny
2020-06-29
Szanowni Mieszkańcy! Bezpłatne porady prawne w Urzędzie Miasta Lędziny udzielane będą tylko telefonicznie pod numerem 32 216 65 11 w.197 w poniedziałek od godziny 14:30 do godziny 16:30 DO ODWOŁANIA
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2020-02-24
Dziesięciu radnych nie poparło realizacji inwestycji pod nazwą „Budowa łącznika drogowego od ul. Pokoju do ul. Lędzińskiej w Lędzinach”, jako pierwszego etapu budowy łącznika od osiedla Centrum do węzła drogowego "Olszyce". W związku z powyższym gmina Lędziny nie otrzyma dofinansowania w wysokości około 4,3 mln zł na realizację tego zadania.
2020-01-01
Co zyskasz dzięki e-recepcie? jeżeli przepisano Ci więcej leków, nie musisz prosić o odpis i nie utracisz refundacji — każdy lek możesz kupić w dowolnej aptece nie ma ryzyka, że otrzymasz niewłaściwy lek — e-recepta jest zawsze czytelna nie zgubisz jej — wszystkie e-recepty zapisują się na Twoim Internetowym Koncie Pacjenta zrealizujesz ją w każdej aptece w Polsce
2018-02-12
Przedmiotem oferty jest przeznaczona na sprzedaż gminna nieruchomość gruntowa objęta granicami Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, położona w mieście Lędziny o powierzchni 2,9050 ha.

Mikołajkowe zawody modeli szybowców halowych

2018-12-10

W dniu 08.12.2018r w hali sportowej ORS w Lędzinach odbyły się Mikołajkowe zawody modeli szybowców halowych. W zawodach brała udział młodzież szkół podstawowych i gimnazjalnych, powiatu Bieruńsko- Lędzińskiego oraz modelarze miast zaprzyjaźnionych Grodkowa, Tychów, Mysłowic oraz Bielska jak również starsi modelarze w kategorii „Open”

Otwarcia zawodów dokonał członek zarządu powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego Jerzy Mantaj, Dyrektor Zarządu Wojewódzkiego LOK Ryszard Kasprzyk oraz Dyrektor MZOZ Andrzej Furczyk. Łącznie wystartowało 45 zawodników w czterech kategoriach:

W kategoria szkół podstawowych- przedszkola zajęli:

1. Kacper Wysogląd                         SP 13 Mysłowice

2. Milena Richter                             P3 Bieruń

3. Michał Richter                              P3 Bieruń

4. Tymek Kucz                                P1 Bieruń

5. Mikołaj Milczanowski                     P2 Lędziny

 

W kategoria szkół klasy 2-5 zajęli:

  1. Zuzia Trzcionkowska                    Grodków
  2. Norbert Kozłowski                        Bieruń
  3. Dominik Wysogląd                      Mysłowice
  4. Maciej Kucz                                 Bieruń
  5. Alicja Bień                                   Mysłowice

W kategoria szkół klasy6-9 rzut z parkietu zajęli:

  1. Julia Łubek                                  Bieruń
  2. Kacper Urbańczyk                         Bieruń
  3. Wiktoria Hałasa                           Grodków
  4. Julia Gawryś                                Grodków
  5. Karina Sawicka                            Grodków

 

W kategoria „Open”zajęli:

1.Dawid Karpiński                              Imielin

2. Piotr Ryguła                                  Bojszowy

3. Tadeusz Sawicki                            Grodków

4. Janusz Musik                                Lędziny

5. Tomasz Dudzik                             Bojszowy

                                  

Tytuł modelarza roku 2018 otrzymał Kacper Urbańczyk z modelarni Bieruń.

Modelarnią roku 2018 została modelarnia w Bieruniu

Zawody oceniała komisja sędziowska w składzie:

Sędzia główny - Marek Lizak

Sędziowie pomocniczy:              Wojtek Mrozek

                                               Artur Pieczka

                                               Marek Kalinowski

Kierownik zawodów                  Janusz Musik

Chronometrażyści                   Dawid Karpiński

                                            Tomasz Stolorz

                                            Grzegorz Nowak

Nad całością zawodów czuwał prezes ZP LOK -Franciszek Musioł

 

Zwycięscy otrzymali Puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe, ufundowane przez powiat Bieruńsko-Lędziński, firma AC- Pokale, Karpiński i Waldemara Materna Dekoracji zawodników dokonali: Starosta Bernard Bednorz, Jerzy Mantaj, Krystyna Wróbel -Burmistrz miasta Lędziny, Ryszard Kasprzyk Dyrektor ZW LOK, Andrzej Furczyk Dyrektor MZOZ Lędziny prezes ZP LOK powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego- Franciszek Musioł..Starosta Bernard Bednorz, Burmistrz Krystyna Wróbel, Dyrektor Andrzej Furczyk zostali uhonorowani medalami okolicznościowymi z okazji 100 rocznicy niepodległości państwa Polskiego. Udekorowano również Sylwię Komandera, Andrzeja Malornego oraz Tomasza Stolarza srebrnymi medalami zasługi dla Ligi Obrony Kraju.   Wyróżniona została również grupa wolontariuszy z klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego w PZS w Lędzinach z panią profesor Danutą Płucieniczak. Jak co roku św. Mikołaj w osobie Ryszarda Jura, wręczył zawodnikom paczki z słodyczami. Również na tych zawodach, zawodnikom towarzyszyła liczna grupa rodziców i opiekunów oraz spora liczba widzów.

dsc09578.jpg
dsc09563.jpg
dsc09490.jpg
Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij