2018-11-26
22 listopada odbyła się pierwsza, uroczysta sesja Rady Miasta Lędziny ósmej kadencji, podczas której odbyło się Ślubowanie Radnych oraz Ślubowanie Burmistrza Miasta Lędziny. Podczas pierwszej sesji wybrany został także przewodniczący oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta.
2018-02-12
Przedmiotem oferty jest przeznaczona na sprzedaż gminna nieruchomość gruntowa objęta granicami Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, położona w mieście Lędziny o powierzchni 2,9050 ha.
2017-12-01
Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją dotyczącą współpracy Gminy Lędziny i Ochotniczej Straży Pożarnej w Lędzinach.
2018-04-14
Szanowni MIESZKAŃCY, Uprzejmie informuję, że w Urzędzie Miasta Lędziny przy ul. Lędzińskiej 55, I piętro, pok.111 istnieje możliwość uzyskania bezpłatnej porady prawnej przez mieszkańców Lędzin w każdy poniedziałek od godz.14:30 do godz.16:30. Burmistrz Miasta Krystyna Wróbel
2018-05-21
Gmina Lędziny zleciła opracowanie projektu koncepcyjnego przebiegu łącznika drogowego ul. Lędzińskiej z ul. Zawiszy Czarnego. Planowany przebieg obrazują załączone rysunki. Utworzenie łącznika to ważny element działań podejmowanych na rzecz poprawy jakości infrastruktury drogowej na terenie Lędzin.
2019-01-18
z 18 stycznia 2019 roku o kwalifikacji wojskowej w 2019 roku.
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.

Mikołajkowe szybowce

2009-12-09

5 grudnia br. w hali sportowej ośrodka Centrum w Lędzinach odbyły się XII mikołajkowe zawody modeli szybowców halowych dziewcząt i chłopców z powiatu bieruńsko-lędzińskiego.

W kategorii szkół podstawowych najlepszymi zawodnikami okazali się : Daniel Jędrzejczak (SP Bojszowy), Adam Dyl (SP 3 Lędziny), Filip Larysz (SP 1 Lędziny), Łukasz Karkoszka (SP Imielin), Jan Szewczyk (SP 1 Lędziny) i Weronika Karkoszka (SP Imielin). Spośród gimnazjalistów komisja sędziowska pod przewodnictwem Marka Lizaka najwyżej oceniła loty modeli Bartka Duczmala (G Bojszowy), Dawida Karpińskiego, Piotrka Kostorza, Darka Pudełko i Tomka Stolorza (wszyscy G Imielin) i Artura Pieczki (G 1 Lędziny). W kategorii open przyznano trzy nagrody : Adamowi Kaizikowi z Modelarni Powiatowej w Lędzinach, Markowi Goczołowi z Modelarni Imielin i Januszowi Musikowi z Modelarni Lędziny.

Ponadto Piotrka Kostorza nagrodzono za najlepiej wykonany model szybowca, puchar przechodni Nike i tytuł modelarza roku 2009 otrzymał Tomek Stolorz z Modelarni Powiatowej LOK, natomiast za modelarnię roku 2009 uznano Młodzieżowe Koło LOK przy SP 3 Lędziny, prowadzone przez Sylwię Komanderę.

Puchary, medale, dyplomy i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego, Fundację Rozwoju Sportu, Kultury Fizycznej i Sportu w Lędzinach oraz firmę „e-SBL.net" z Imielina, której właścicielem jest Robert Kubica, wręczali przewodniczący Rady Powiatu, Henryk Barcik, członek Zarządu Powiatu, Marek Bania, prezes Zarządu Powiatowego LOK, Franciszek Musioł oraz wspomniany Robert Kubica.

Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij